Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek több segítséget...

Kérhetek több segítséget anyagilag a volt férjemtől?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve elváltunk a férjemtől. Van egy 14 éves közös gyerekünk. Azt tudni kell az exemről, hogy nagoyn jó ember volt, mindig mindenkin segített és mai napig valahol ott van benne a joember, de mégis megváltozott.

10 éve 20ezer ft gyerektartást fizet. Minden megvenne a gyereknek, de ő nem nagyon keresi az apja társaságát. Van mikor nagyon csúnyán beszél velem, amit a gyerek hall és nem szívesen megy hozzá. Én nem tiltottam soha. Sokszor mondtam, hogy menjen, mert apának is hiányzik. Próbáltam a kettőnk kapcsolatát mindig a gyerek előtt tiszteletben tartani.

5 éve van párom, ugyanennyi ideje az exemnek is. Azt hittem úgy álünk majd, hogy néha eljönnek hozzánk kávézni meg mi oda...de ez nagyon nem így lett. a nőt régóta ismerem, jóba voltunk, ezért is örültem, hogy össze jöttek, mert külön külön nagyon jó fejek voltak és szerethető emberek. de együtt nagyon rossz hatással vannak egymásra. én lettem az első számu közellenség. sokáig így ment. pedig csak annyi volt a "bűnöm", hogy nem eröszakolom a gyereket arra, hogy menjen oda meg néha kértem, hogy fizesse ki a gyerek iskolai menzáját vagy a bérletét. 20ezer gyerektartás mellett félévente elmennek vásárolni kb 20 ezerért. Ezen kivül semmi. Nem is merem neki mondani, mert mindig azzal jön, hogy én akartam egyedül nevelni (én hagytam ott anno 10 éve), neki is vannak kiadásai.

gyerektartás emelést kértem tőle, kiröhögött. mindig lenéz és szavakkal bánt, máskor meg a legjobb haverja vagyok. nagyon nehéz már vele. ezért nem is merek tőle kérni már. viszont ügyvédhez nem tudok menni, mert sajnos arra nicsn pénzem. csak mikor kérdezi, hogy na már el is fogyott a pénzed? olyankor legszivesebben az arcába mondanám, hogy te egyedül vagy , mégse elég 6-700ezer, mi meg ketten vagyunk 300ból, mellette hiteleim vannak...de nem turkálok a zsebébe soha, ezért esik rosszul hogy ő viszont igen.

szóval most csak annyit szeretnék tőle kérni, hogy legalább hó elején vegye meg a gyereknek a buszbérletet, mert sajnos hamarabb kell neki a bérlet mint megjönne a fizetésem. de nem tudom hogy jogos e vagy nyeljem le ezt is mint minden más egyéb költséget.

Szerintetek?

bocsi, ha össze vissza írtam vagy a helyesírás miatt, de siettem, mert mennem kell dolgozni


2022. nov. 12. 13:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%
Már kérhetsz emelést is + mond meg neki őszintén kell a gyereknek buszbérletre
2022. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Szia, gyerektartás emelést bírósági úton tudsz igényelni, inflációra tekintettel meg is fogják adni. Írd le tételesen mennyi az étkezés, külön órák, utazás, stb mindent le kell írni! És kérj inflációkövető gyerektartást.
2022. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%

20??? És ez a "tetemes összeg", hogy jött ki? Én azt tenném, mint a 2. ír, bíróságtól kérnék emelést, mert a 20 egy vicc.


Mit melózik?

2022. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
meg mondtam hogy mire kell. sőt mondtam ne is nekem adja ide, amit kérek, hanem fizesse ki inkább ezt vagy azt. tehát még azt se mondhatja hogy magamra költöm. viszont nem tudok ügyvédhez fordulni, mert erre nicns pénzem.
2022. nov. 12. 13:54
 5/29 anonim ***** válasza:
33%

Ha keresne 6-700 ezret akkor nem 20 ezer lenne a gyerektartás. Kérhetsz de nem kötelessége adni miután fizet gyerektartást ami szerintem kevés és igen is bírósághoz kéne ezzel fordulnod. Amúgy meg addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér. Nem kell annyi hitelt felvenni vagy nem kell gyereket vállalni ha nem tudsz normálosan megteremteni mindent. Ezért nem tudlak sajnálni és egy olyan szülőt sem aki éppen hogy megél de azért gyereket vállal.

Az meg párod van de jópofizol az ex pasival meg a nőjével....hát biztos nem lennék már a párod.

2022. nov. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%

Ez kamu.

Az én "apám" fizetett rám 20 ezer gyerektartást anno. Anno = 20-30 éve. Pedig nem keresett sokat és a privát bevételei után nyilván egy fillért sem kaptam. Ne mondd már, hogy 2022-ben ennyi gyerektartást ítélnek meg. Amúgy meg nem a palitól kell kuncsorogni, hanem hivatalos útra terelni a dolgot.

2022. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Akkor marad tovább a nyafogásod. Kérjél de úgy sem fog adni.
2022. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

"5 éve van párom, ugyanennyi ideje az exemnek is. Azt hittem úgy álünk majd, hogy néha eljönnek hozzánk kávézni meg mi oda.."


kamu túltolva

2022. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
1%
A nevelőapja miért nem ad lóvét? vagy te is ilyen nő vagy, hogy nem kell tőle pénz, hanem játszod a független nőt?
2022. nov. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
34%
Kamu. 10 éve sem állapítottak meg ekkora gyerektartást.
2022. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!