Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek több segítséget...

Kérhetek több segítséget anyagilag a volt férjemtől?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve elváltunk a férjemtől. Van egy 14 éves közös gyerekünk. Azt tudni kell az exemről, hogy nagoyn jó ember volt, mindig mindenkin segített és mai napig valahol ott van benne a joember, de mégis megváltozott.

10 éve 20ezer ft gyerektartást fizet. Minden megvenne a gyereknek, de ő nem nagyon keresi az apja társaságát. Van mikor nagyon csúnyán beszél velem, amit a gyerek hall és nem szívesen megy hozzá. Én nem tiltottam soha. Sokszor mondtam, hogy menjen, mert apának is hiányzik. Próbáltam a kettőnk kapcsolatát mindig a gyerek előtt tiszteletben tartani.

5 éve van párom, ugyanennyi ideje az exemnek is. Azt hittem úgy álünk majd, hogy néha eljönnek hozzánk kávézni meg mi oda...de ez nagyon nem így lett. a nőt régóta ismerem, jóba voltunk, ezért is örültem, hogy össze jöttek, mert külön külön nagyon jó fejek voltak és szerethető emberek. de együtt nagyon rossz hatással vannak egymásra. én lettem az első számu közellenség. sokáig így ment. pedig csak annyi volt a "bűnöm", hogy nem eröszakolom a gyereket arra, hogy menjen oda meg néha kértem, hogy fizesse ki a gyerek iskolai menzáját vagy a bérletét. 20ezer gyerektartás mellett félévente elmennek vásárolni kb 20 ezerért. Ezen kivül semmi. Nem is merem neki mondani, mert mindig azzal jön, hogy én akartam egyedül nevelni (én hagytam ott anno 10 éve), neki is vannak kiadásai.

gyerektartás emelést kértem tőle, kiröhögött. mindig lenéz és szavakkal bánt, máskor meg a legjobb haverja vagyok. nagyon nehéz már vele. ezért nem is merek tőle kérni már. viszont ügyvédhez nem tudok menni, mert sajnos arra nicsn pénzem. csak mikor kérdezi, hogy na már el is fogyott a pénzed? olyankor legszivesebben az arcába mondanám, hogy te egyedül vagy , mégse elég 6-700ezer, mi meg ketten vagyunk 300ból, mellette hiteleim vannak...de nem turkálok a zsebébe soha, ezért esik rosszul hogy ő viszont igen.

szóval most csak annyit szeretnék tőle kérni, hogy legalább hó elején vegye meg a gyereknek a buszbérletet, mert sajnos hamarabb kell neki a bérlet mint megjönne a fizetésem. de nem tudom hogy jogos e vagy nyeljem le ezt is mint minden más egyéb költséget.

Szerintetek?

bocsi, ha össze vissza írtam vagy a helyesírás miatt, de siettem, mert mennem kell dolgozni


2022. nov. 12. 13:44
1 2 3
 21/29 NTBS ***** válasza:
32%
Fordulj a családsegítő központhoz. Illetve Bíróság. Meg fogják ítélni, ha valóban annyit keres. De a jelenlegi párod miért nem segít?
2022. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
"Azt tudni kell az exemről, hogy nagoyn jó ember volt, mindig mindenkin segített." "Van mikor nagyon csúnyán beszél velem, amit a gyerek hall", "gyerektartás emelést kértem tőle, kiröhögött. mindig lenéz és szavakkal bánt" Te hallod magadat? Jó ember, de szavakkal bánt? Lenéz? Jól értem, hogy arra kérsz tanácsot, hogyan gazsulálj neki, mert kvázi nem mersz a bírósághoz fordulni? Hát figyelj: a leírtak alapján nem fog segíteni magától, akár szépen kéred, akár csúnyán. A megoldás le lett írva: bíróság. Csak egy beadványt kell írnod, ingyenes jogi tanácsadó napon segítenek, hogy hogyan. Beadod, meg sem kell szólalnod a bíróságon, csak viszel egy jövedelemigazolást és csókolom. De ha nagyon szeretnél ügyvédet, szerintem civil szervezetek tudnak segíteni.
2022. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
98%

Ne haragudj kérdező, de ha ilyen egy jó ember, akkor milyen a rossz? Csúnyán beszél Veled, pofátlanul alacsony gyerektartást fizet és még ki is röhög, ha pénzt kérsz??? Te meg igazi jó, szolgalelkű nőként kuncsorogsz, "bocs, hogy élek" stílusban kéregetsz ahelyett, hogy felnőtt, céltudatos nőként kiállnál a GYEREKED jogaiért?

Ha ezek igazak, nem a jó kapcsolatot kell ilyen "csodálatos" emberrel, "mintaapával" ápolgatni, hanem ahogy már többen is leírták, be kell menni a bíróságra és be kell nyújtani a kérvényt a gyermektartás megemelésére. Már 10 éves is hibáztál az ügyvédeddel együtt, mert eleve inflációkövető gyermektartást kellett volna kérni és nem évek óta várni a sültgalambot.

Itt nem rólad van szó, hanem a gyerekedről, ezért bármilyen kényelmetlen is számodra, kötelességed harcolni a gyereked jogaiért.

(Egy szintén elvált nő, aki 20 évvel ez előtt is több gyermektartást kapott, mint Te most)

2022. nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Bíróság nem fog többet megítélni ugy sem.
2022. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
80%
Van igyenes jogi tanács.Nem kell ügyvéd az emeléshez.Add be, menj utána.Ne hagyd magad.Nevelő apjának nem kell eltartani a Te gyereked .
2022. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

20.33-as, ugye Te se gondolod komolyan, hogy a bíróság nem veszi figyelembe, hogy közben eltelt 10 év és minden évben volt valamilyen mértékű infláció, most pedig különösen magas, így a 10 évvel ez előtt megállapított összeget ne lehetne jócskán megemelni?


20E Ft egyáltalán nem reális még minimálbéres jövedelemnél sem, de az apa nem ennyit keres a kérdező szerint. Az apa részéről ez az összeg csak egy kicsinyes bosszú, szándékosn keveset fizet, hogy ezzel is meglázza az exét. Odáig nem terjed az esze, hogy ezzel a gyerekét is sanyargatja, tipikus pitiáner alak.

2022. nov. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

“mindig lenéz és szavakkal bánt, ”


Gondolom, ez is lehetett oka, hogy ebből a bántalmazó kapcsolatból kiléptél.

A gyereketek meg eleve nem kér belőle.

2022. nov. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
90%

A szülő maga kell alakítsa, tartalommal, érzelemmel, értelemmel megtöltse a gyerekével való kapcsolatát. Azt helyette nem tudja elintézni senki, erőszakolni nem lehet. Ha bizalmas, támogató kapcsolatot épít ki a gyerekével, közös élményeket teremt, akkor a gyerek alig várja a találkozást.


Úgy tűnik, a gyereketek az apjának a veled való viselkedését szintén bántalmazásnak éli meg. Nem érzi magát lelki-érzelmi biztonságban.


Ha nem tud emelni a tartásdíjon, akkor vegyen cipőt, kabátot, és vagy fizesse a nyelvtanfolyamot, fizessen bele a nyaralásba, stb.


Ma már a rezsivel és mindennel együtt havi 20 ezer Ft nem elegendő, ez tiszta sor.


A tartásdíjban benne van a rezsi gyerekre eső részének a fele, és mindenféle vele kapcsolatos kiadásnak a fele: öltözködés, tanulmányok étkezés, utazás, különórák, stb.


A papa úgy viselkedik, hogy a gyereknek ne legyen kedve menni, aztán meg rád mutogat.


Az új asszonykát vélem a bokrának megette áskálódni.


Lehet, hogy a gyerek előtt téged szidnak, és ezt a bántalmazást nem akarja “élvezni”?

2022. nov. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérni kell, hanem bíróságon újratárgyalni a gy. összegét. Ilyen rém egyszerű.
2022. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!