Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha nem tudok...

Mit tegyek, hogyha nem tudok beszélgetni a párom családtagjaival, rokonaival?

Figyelt kérdés

Otthon ülős fajta vagyok, nincs hobbim, a szabadidőmet most a tanulás teszi ki nagyrészt, meg részmunkaidőben dolgozok. Sorozatokat szoktam nézni, nem egységes a zenei stílusom, azt hallgatom, ami éppen megtetszik (akár a dallam, akár a refrén, akár csak egy sor), olvasni a kötelező olvasmányokon kívül nem igazán olvasok.


10 perc alatt letudjuk a kötelező köröket, és kihal a beszélgetés. Kötelező körök alatt a: szüleid mit dolgoznak, te mit tanulsz, mi akarsz lenni, mit tervezel, miért az akarsz lenni, hány testvéred van, hogy ismerkedtetek meg, mit olvasol, és ugye a visszakérdezések. Max 20, nagyon max 30 perc. Na és utána?


Most megyünk párom testvéréhez és feleségéhez. Ilyen ember, mint én, mit csináljon? Pedig igyekszem kifejteni a véleményemet több mondatban és hosszasan, amennyire csak tudom abban a helyzetben. Nekem ez alapból gondot okoz, szorongós vagyok, amit próbálok leküzdeni, orvosolni. Viszont engem bestresszel nem kicsit az, amikor látom, hogy más se tud fesztelenül beszélgetni velem, meg azon kattogok, hogy mi legyen a következő téma. A hangom is néha remeg ilyenkor, sokszor helytelenül ragozok. (Ez a helytelen ragozás stressz helyzetben már sokat javult, mert régebben tök oda nem illő dolgokat is mondtam)


2022. nov. 22. 18:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Introvertáltként át tudom érezni a problémádat :), bár én pl eleve nem szeretem az udvariassági beszélgetéseket.


Akikkel szoros a kapcsolatom, velük bármiről elbeszélgetek, bármeddig, de akikkel néha találkozom, velük nem.


Lehet, lenne is közös témánk, de az is felszínes, mert én pl nem szeretem, amikor rólam kérdeznek.

A mit tanulsz az még oké, de a túl személyeskedő kérdésekre egyszerűen nem válaszolok - nem, mert nem ismerem őt annyira, hogy tudnia kelljen róla.

Vagyis de, kap egy udvarias, semmitmondó választ, de velem nem fog belemélyülni.


Ilyen például nálunk a gyerektéma. A legtöbben érthető módon megkérdezik, lesz-e gyerek. A nemleges vláaszra pedig "miért nem?".

Erre már nem válaszolok, mert nem vagyunk olyan jóban, hogy elmondjam neki, miért nem lesz.

A "nem akarunk" - az sokaknak nem elég, vagy jönnek a visszaszurkálódások, én meg nem fogom a szemükbe mondani az igazságot, amikor nem közeli barátok, csak ismerős.

2022. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem hogy miért kell ezt erőltetni? Nekem sok érdeklődési köröm van, de nulla az átfedés apósékkal. De nem is szokott odalökni eléjük a párom hogy szórakoztassam őket, leginkább ők beszélgetnek én meg hallgatom, néha hozzászólok. Ne érezd úgy, hogy a te felelősséged az egész kommunikáció.
2022. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!