Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Németh családnév inkább...

A Németh családnév inkább férfias vagy nőies hangzású?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 20:19
A kérdező szavazást indított:
férfias
nőies
egyéb (megírom válaszként)
47 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Hogy lehet egy nőies vagy férfias? :D
2022. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se.
2022. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy vezetéknév nem lehet "nőies" vagy "férfias". A vezetéknév apád vagy anyád vezetéknevétől függ.

Oroszlán Szonja sem férfias a vezetékneve miatt, és "Virág elvtárs" sem volt nőies a vezetéknév miatt.


Maga a kérdés felvetése ostobaság.

2022. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se jut róla eszembe. csak úgy simán Németh és kész. :)
2022. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se
2022. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es.

Például sokkan "lágyabban" hangzik egy Harsányi Alexandra mint mondjuk egy Törzsök Alexandra. Persze köthetjük ezt emberekhez is, hiszen ha ismerünk például egy Józsefet aki ilyen tank ember, akkor ha közeli ismerős, a névről ő fog eszünkbe jutni, de jelen esetben önmagában a kiejtésre gondoltam, hogy a Németh név után inkább női név vagy férfinév hangozna szebben, vagy odaillőbben.

2022. nov. 24. 21:28
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Jót röhögtem a kérdésen.

Kedves kérdező, ez a keresztnévtől függ! Pl. a Németh Izabella nagyon nőiesen hangzik, míg a Németh Dávid rendkívül férfiasan.

2022. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

#6

Akkor a te logikád szerint Oroszlán Szonja férfias, mert nem Harsányi a vezetékneve.

Ez ugyan egy elég régi kép róla, de ha szerinted az Oroszlán vezetéknév miatt ő férfias... akkor VELED van valami baj.

[link]

És itt van egy Törzsök Mariann nevű hölgy, aki szerintem szintén nem férfias, kifejezetten hülyén hangzana Harsányiként.

[link]


Nagyon remélem, hogy neked nincs szavazati jogod.

2022. nov. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8. Nem a külsőre gondoltam... Egyszerűen a hangzásra, nem nyitok vitát, köszönöm, hogy válasszal bővítetted a kérdésem. Legyen szép estéd.
2022. nov. 25. 01:16
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Hangzásra? Hát, bizony neked a Meleg Andreás nevet javasolom. Andreás, nincs elgépelve.

Nagyon jól hangzik, és kifejezetten illik rád, miután nem tudjuk, hogy fiú vagy-e, vagy lány.

2022. nov. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!