Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülők nem fogadják el,...

Nagyszülők nem fogadják el, hogy nem szeret náluk lenni az unoka? Mennyire folynátok bele ebbe?

Figyelt kérdés

A lányunk 5 éves, anyukáméknál imád lenni, legyen szó akár ott alvásról, akár csak arról, hogy ott van egy délelőtt/délután. Anyósomékhoz viszont úgy sem szeret menni, ha mi is ott vagyunk a férjemmel végig... Megértem, az az igazság. Nem annyira gyerekközpontúak, meg sem próbálnak a kedvében járni. Ha ott vagyunk, akkor is csinálják a dolgukat, nem játszanak vele. Nem érdekli őket, ha valamit a gyerek nem szeret, nincs olyasmi, amit örömmel fogyasztana. Ha meg nem kér belőle, anyósom meg van sértődve, hogy milyen válogatós... Pl. szombat délután is ott voltunk, kért a lányom melegszendvicset. Úgy szereti csak, hogy vaj/vajkrém, csirkemell sonka és sajt. Anyósomnak is mondtam ezt, hogy nem kell rá semmi, mert nem fogja megenni úgy. Dehát ez így mennyire száraz és ízetlen, hogy lehet megenni. Ő csak tett mindre még pluszba zöldségeket, majonézt, ketchupot. Nyilván a lányom hozzá se nyúlt, utána meg hallgattuk, hogy akkor minek kérte, nem is éhes. Családi ebédeken ugyanez van, hogy a menü vagy pörkölt, vagy rántott hús. Nem eszi ezeket, már egy ideje vagy eszünk, mielőtt megyünk hozzájuk, vagy viszek külön neki valamit. Erre is megy a szájhúzogatás, hogy "hogy nem lehet azt a fiiiinom pörköltet szeretni".

Játékok náluk nincsenek, mert amiket vittünk korábban, vagy oda lett adva unokatestvéreknek, vagy a kutya szétszedte. Míg anyukámék külön gyerekszobát csináltak, játszóteret építtettek a kertbe, anyósoméknál semmi nincs. Így hozzuk-visszük a játékokat, amikre megy a beszólás, hogy ez milyen hülyeség, hogy lehet ilyet venni egy gyereknek, az csak agyzsibbasztó játék stb.


Viszont tegnap mondta a férjem, hogy az anyjának mennyire rosszul esik, hogy sosincs ott hagyva a gyerek, nem alszik ott és bezzeg az én szüleimhez viszem hetente többször is, nyaralni is engedjük velük már két éve. Bezzeg mikor ők vitték volna nyáron magukkal, azt nem engedtük. Először úgy voltam vele, hogy főjön otthon, hátha elgondolkozik azon, miért nem szeret ott lenni a lányunk. De közben meg elmondanám neki azt, hogy egy nagyszülő nem úgy viselkedik, ahogyan ő teszi, viszont félek, ez olaj lenne a tűzre csak. Férjem már mondta neki többször, hogy hát foglalkozzon többet a lányunkkal, szervezzen vele programokat, ha ott van, játsszon vele. Erre a válasz az, hogy nem úgy van az, neki mennyi dolga van a ház körül, nem tud egész nap egy óvodás körül ugrálni. Most erre akkor mit lehet mondani?


2022. nov. 28. 17:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
86%
Mennyire öregek nagyszülök?
2022. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Apósom 71, anyósom 68.
2022. nov. 28. 17:52
 3/64 anonim ***** válasza:
81%

"Bezzeg mikor ők vitték volna nyáron magukkal, azt nem engedtük."

Ti ketten nem engedtétek.

Ezért: "neki mennyi dolga van a ház körül, nem tud egész nap egy óvodás körül ugrálni"

2022. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
66%
Ha a férjed nem akarja erőltetni, hogy hagyjátok ott a kicsit, akkor igazából nincs gond. Ha nem szeret, hát nem szeret ott lenni. Én nem erőltetném a gyerekem, hogy anyós boldog legyen, az biztos. Adtatok magyarázatot. Ha nem fogadja el, akkor nem tudtok mit tenni. Hogy meg van sértve, az az ő dolga.
2022. nov. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom ez lett mar neki mondva szazszor, ha nem erti meg, nem erti meg, nem tudsz mit csinalni.

Megsertodik? Helyes! Egy gonddal kevesebb,nektek se kell mar hozza menni.

Ha nem lett elmagyarazva neki normalisan, mi a baj, akkor meg tessek leulni vele beszelni. Nema gyereknek anyja se erti... ugye.

2022. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Felhozta a férjem párszor, hogy ott is alhatna, ne mindig az én szüleimet ugrasszuk, de mondtam, hogy amíg a gyerek magától nem mondja, vagy nem érzi ott jól magát, én nem fogom erőltetni.
2022. nov. 28. 18:01
 7/64 anonim ***** válasza:
28%

Na hat itt a ferjeddel van a legnagyobb baj, nem is anyosekkal.

Nem erti mi bajod? Nem all melled? Miert? Miert eroltet olyat, amit a gyerek a hata kozepere se kivan? Miert akar neki traumat okozni? Mert ez az lenne.

En se toltok el felnottken napokat olyan emberekkel, akiket nem szeretek...

2022. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
44%

Látszik, hogy le se tojják szegény kislányt, csak a rivalizálás megy a nászékkal, hogy kinél van többet az unoka.

Ez nagyon szomorú és nem a kislányról szól.

Engem nem érdekelne, hogy mit gondolnak. Nyilván beszűkült, buta emberek, akiknek a háztáji fontosabb, mint az unokájuk.

Eszerint kezelném. A férjed meg tegye helyre a rinyálós banyát.

2022. nov. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
27%
Ahogy Kati53 mondta. Nem akarjátok pluszban terhelni szegény mamát, van éppen elég dolga, ne kelljen még egy ovis miatt is külön főzőcskéznie meg ugrálnia. Kímélitek, direkt jót akartok neki.
2022. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
45%
Azzal kezdeném, hogy meghívnám őket ebédre. Egy félét főznék, valamit, amit egyikük sem szeret és szednék mindkettőnek egy hatalmas adagot.
2022. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!