Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdjem az ikertestvérek...

Mikor kezdjem az ikertestvéreket elszakítani egymástól? És hogy?

Figyelt kérdés

Hármasikreink vannak: 2 lány, 1 fiú, 6 évesek lesznek. Nagyon egymáshoz vannak nőve, és nem lehet velük külön programokat csinálni. Nincsenek el egymás nélkül. Óvodában kérték (a covid miatt is), hogyha testvéreknél egy gyerek beteg,akkor a másik se jöjjön, mert ne fertőzze tovább a többit, így ha az egyik beteg, akkor a másik három is otthon marad. De amikor az egyiket vinnem kellett fogászatra, a másik kettő sírt és ordított egész nap az oviban. Nem lehet őket szétválasztani, mert akkor megy a hiszti, a cirkusz.

És ez később még nagyon a hátrányukra fog válni, hogy így ragaszkodnak a másikhoz. Azt se tudom, hogy hogy lenne a jó a sulival se, hogy most külön legyenek vagy együtt.


2022. dec. 4. 12:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Miért kellene elszakitani őket egymástól? Nem hallottam még ekkora hülyeséget. Az ovis dolgokat meg majd megoldja az óvónő.
2022. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
37%
hát ezt nem most kellene elkezdeni
2022. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg írasd őket majd külön osztályba. A kislányomnaknvan egy osztálytársa, akinek az egypetéjű ikertesója a párhuzamos osztályba jár, pont emiatt. De így is folyton együtt vannak szünetekben, a barátaik is közösek. Elképzelhetetlen pl.egy szülinapi buliba elhívni az egyiket a másik nélkül.

Ez nem biztos, hogy baj, az ikrek ilyenek.

2022. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Nyugi, majd kamaszkorban emgoldodik magátol.
2022. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%

"ha az egyik beteg, akkor a másik három is otthon marad. De amikor az egyiket vinnem kellett fogászatra, a másik kettő sírt és ordított egész nap az oviban."

Szerintem számold meg még egyszer, hogy hányan vannak! :))


Ugyanabba az iskolába írassátok őket, de külön-külön osztályba mindegyiket, az jót fog tenni.

2022. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell kamaszkorig várni, már az iskolakezdést úgy kell bevezetni nekik, hogy amikor már nagyok lesznek, iskolások, akkor mindegyikük a saját osztályába fog járni, mert ott órák alatt így is úgy is a tanító nénire kell figyelni, nem egymással játszadozni, úgyhogy majd az órák közti szünetekben lesz csak bandázás.
2022. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 NTBS ***** válasza:
93%
Semmikor, pár év és elszakadnak egymástól.
2022. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem inkább pszichológust kérdezz erről, ne hozzá nem értő fórumozókat. Ez egy nagyon fontos kérdés a gyerekeid életében.
2022. dec. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk az iskolában több ikerpár is külön-külön osztályba jár. Először csodálkoztam, de szerintem tudják a szülők, hogy mit csinálnak.
2022. dec. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt tény de nálunk pl általában 2 osztály indul csak, hogy ossza el a 3 gyereket ? Az egyiket mégse viheti másik iskolába. Szerintem olyanokat kérdezz akik ebben jártasak szintén 3 mas ikrekkel. Facebook csoportok esetleg. Vagy akár az iskolát, hogy ők mit tanácsolnak, ilyen esetben.
2022. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!