Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belül mennyire...

Családon belül mennyire vagytok érzékenyek a pénzre? Jogos ez a kérés?

Figyelt kérdés

Nemrég vehettem át az új autómat, ma reggel pedig az anyám mondta telefonba, hogy karácsony előtt inkább eljön ő értem, ne vigyem haza az autót, mert "a mostani helyzetben" nem kell látnia senkinek ezt. De már ez megvolt az ajándékokkal is, hogy idén otthon, szűk körben lesz az ajándékozás Szenteste, nem mamáékkal és a többi rokonnal első és második nap. És hogy majd ott se mondjam, miket kaptam, miket adtunk egymásnak, "ne legyen rossz szájíze senkinek".


Régen is ez volt, mikor még gyerek voltam. Hétpecsétes titok volt, hogy jár hozzánk egy néni takarítani, vasalni. Az is, hogy anya hétköznapokon nem főzött soha, hanem gimiben már pl. kaptam pénzt, hogy egyek étteremben, rendeljek haza órák után.

Közben meg a nagybátyámék ha hitelre vesznek egy új tv-t, azért is elhívnak mindenkit a családból, hogy nézzük meg, mennyire jó...


Sem én, sem a szüleim nem lopjuk a pénzt, hanem rengeteg tanulás, munka és áldozathozatal van mögöttünk azért, hogy most ott tartsunk, ahol. Apukám szülei hasonlóan élnek, mint mi, anyukám oldaláról viszont picit "lecsúszottabb réteg" van. Benne szerintem emiatt mindig volt egy ilyen gát, hogy jaj nehogy lássa valaki, hogyan élünk, mert mit fognak gondolni.


2022. dec. 4. 13:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Anyukád egy igazi tündér lehet. Hallgass rá, ez a minimum amit megérdemel.
2022. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem igazán azért vettem az autómat, hogy a garázsban álljon, én meg mások jóindulatára legyek utalva, hogy eljutok-e A-ból B-be valahogy. Ahogy nyilván nem mások arcába kell tolni azt, hogy X dolog volt nálunk a fa alatt Szenteste, de titkolózni, sumákolni nevetséges szerintem.
2022. dec. 4. 13:07
 3/29 anonim ***** válasza:
25%
És sajnos a jólelkű emberek sűrűn járnak úgy, hogy érzelmileg nulla gyerek kerül ki a kezük alól.
2022. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Igen, az apámmal érzelmileg nagy nullák vagyunk, hiszen használni is szeretjük a dolgainkat, nem csak házon belül nézegetni. Borzalmas teher így az élet, ne is mondd.
2022. dec. 4. 13:10
 5/29 anonim ***** válasza:
28%
Az anyád kérését tartsd tiszteletben, mert ez az ő élete. De nagy marhaság. Nem loptátok a pénzt. Nem vagy más jóindulatára utalva, ez az anyád egyszeri kérése, pont ő van rádutalva. Rendszert ne csinálj belőle.
2022. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tiszteletben tartanám, ha nem okozna nekem kényelmetlenséget ezzel.
2022. dec. 4. 13:16
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
De hát már rég eldöntötted, hogy felülbírálod anyud kérését, nincs itt semmi gond. Amit meg anyudban gátnak ítélsz meg, másképp is lehetne nevezni. Persze, nem a te dobozodból. Hajrá, vidd azt a kocsit.
2022. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Az mért kényelmetlenség, hogy ő elvisz és visszahoz?
2022. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem attól fél, hogyha kiderül milyen jól éltek majd megjelenik a rokonság tartani a markukat. Lehet tudja magáról, hogyha ebbe a helyzetbe kerül, nem fog tudni nemet mondani nekik. Veletek meg nem akar kicseszni, hogy ami van azt eladogatja másnak.

Karácsonyig bírd ki, aztán utána azt csinálsz amit akarsz. Amúgy miért nem lehet hazudni? Ha tényleg megkérdezik honnan van az autó, hazudhatnád azt hogy szolgálati, melóból adták valamelyik családtagnak.

2022. dec. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Mert felnőtt nő vagyok, saját autóval, nem egy kamaszlány, akinek otthon könyörögnie kéne, hogy elvihesse apu/anyu autóját, ha dolga van és menne valahová. Mert abban az 5 napban, amíg otthon vagyok majd, lesz programom bőven. Azt nem szeretem, ha mások furikáznak, mert nem úgy vezetnek, ahogy én, kényelmetlen szívességeket kérnem, tehernek érzem azt, hogy rám várnak, miattam kerülnek stb. Anyukám pedig borzalmasan vezet, mire Budapestről hazaértünk régebben, kb. 10-szer összevesztünk. Mert miért szólok bele, hogy vezet, akkor vezessek én. De ha meg én vezetek, akkor üvöltözik, hogy miért megyek gyorsan (nem megyek, de autópályán nem 70 km/h a sebesség). Előzés közben elkezd kiabálni mellettem, hogy "JÖNNEK SZEMBŐL/MÖGÖTTED", vagy "KANYARODIK AZ ÚT". Nagyon stresszel, így nem érzem biztonságosnak azt sem, ha ő vezet, valamint azt sem, hogy kiabál mellettem, amíg én.
2022. dec. 4. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!