Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én gondolkodok furán? A...

Én gondolkodok furán? A családomban konkrétan két gyerköcröl lenne szó! Két unokaöcsröl! Egyik 3lesz másik 3 múlt! Mindkettö úgy mondja a szüleit ha másnak mesél róluk hogy Anyám Apám!

Figyelt kérdés

És kérdeztem a szülöket hogy nem e zavarja öket ez a megszólitás! És azt mondták hogy NEM! Engem kifejezetten zavarna! Nem szeretném ha igy szólitanának a gyerekem! Olyan rideg! Nekdem egy két évesem meg egy hat évesem van! A pici mindig ilyenkor azt mondja hogy Anya a nagy Anyukám Apukám! És én ezt igy érzem rendjének! Mivel én Felnött fejjel is azt mondom hogy Anyu Apu!

Szerintetek?


2008. dec. 25. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel gond, csak a te fülednek szokatlan. Nekem a szüleim mindig anya és apa voltak, és kiskoromban ha másnak meséltem róluk, akkor anyukám és apukám. De felnőttkoromban változó már, hogy mit mondok, mostmár néha anyám, apám, néha anya, apa, néha anyu, apu, ahogy a számra jön. Ők így szokták meg, szerintem nincs ezzel gond, csak aki meg nem így szokta meg, annak furcsa. Ha a szüleiket nem zavarja ez a megszólítás, akkor semmi gond. Én ismerek olyan gyereket, aki pici korától a keresztnevén szólítja a szüleit, nekem pl. ez az ami nagyon nagyon furcsa, de ha náluk így szokás, akkor tegyék így. Úgysem a szó a lényeg, hanem hogy meglegyen a kellő szeretet és tisztelet, azt pedig a hangsúly adja meg.
2008. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
én pici koromban mindig a keresztnevén szolitottam anyukámat,mivel apám sosem hivta anyának,vagy anyunak (ami érthető) és igy szoktam meg.később kamasz koromban ha jolemlékszek már anya apa voltak,ha másnak mesélek róluk még mosz is anyám és apán.nem érzem sértőnek rájuk nézve,mert tényleg az anyám és az apám:-) szerintem nincs nagy jelentősége,megszokás kérdése,nem feltétlenül tiszteletlenség
2008. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked lehet, hogy szokatlan, de ha a szülők így tanították a gyerekeket, akkor így fogják mondani. Ez a szülőn múlik, hogyan tanítja a gyerekének a szülő megszólítását. Felnőtt korban ez változhat (nálam is változott).
2008. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jó!Tudom nem egetrengetö a kérdés(Föleg igy karácsony este!Csak egyedül vagyok mert Párom haza vitte a szüleit,gyerekek meg már alszanak!)Csak azért egy kis gyerek szájából nekem fura!

Persze az Ö dolguk!

Boldog karácsonyt mindenkinek!

2008. dec. 25. 19:39
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egyet mondok, van rokoni körben egy család, kb. velem egyidősek a gyerekek, a fiú Zoltán, no, az érdekesség, hogy őt gyerekkorban piciként is "Zoltánnak" hívták, nem becézték, ez az én fülemnek akkor, néhány éves kislányként ez nagyon furcsa volt, és most is furcsa, de nekik így volt természetes, a gyereknek is (már felnőtt), ők így tanították. Szóval igazából tényleg csak azon múlik, hogy a szülő hogyan szoktatja a gyerekét.

Nálunk a szülői elnevezés gyerekkorban "apu", "anyu" volt, a nagynénik-nagybácsik "nénje"-"bátyja", nagyszülők, testvéremet sokféleképpen hívtam, mostanra (18 éves, nálam legalább másfél fejjel magasabb) Öcsi, és marad is ez, az anyu elnevezés maradt, az apu apámra módosult (sokat ártott, nem tudom évek óta apunak nevezni), a nénjézésről-bátyjázásról leszoktam, tőlem nagyon idegen, már gyerekként is az volt, csak akkor még nem volt más alternatívám, mert mást nem hallottam, nagynéni-nagybácsi vagy egyszerűen néni-bácsi maradt.


Szóval most kicsiként a szülői nevelés hatását hallod, ha idősebbek lesznek, változhat, de ezt majd ők, a gyerekek fogják eldönteni, illetve magukról rászoknak, ahogy érzik.

2008. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A kicsitol ne ugy vedd az anyam, apam-at mint egy felnottol! Mert a kicsi ugy gondolja, hogy az o anyaja, es apaja, ezert mondja igy, hogy anyam, apam. Mashogy ertik ok, mint egy nagy tinedzser, vagy felnott!

Kepzeld, az en kisfiam is igy mondja, sot meg sokszor nekem is mondja, hogy anyam gyere ide, pedig kicsi o is. Tudom, hogy nem ugy gondolja a gyerekem, hogy: He, anyam, gyere mar ide... Hanem ugy, hogy en anyukam, csak o egybe vonja.

A hangsulyt nem lehet erzekeltetni itt a gepen sajnos, de remelem erted.

Az en anyam, az en apam. De, szolhatsz is a gyerekeknek, nincs ebbol semmi!

2008. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem én hogy gondolják a gyerekek!Nem is veszem tölük "rossz néven"!Csak nekem olyan ridegül hangzana ha a fiacskáim azt mondanák!:)
2008. dec. 25. 19:55
 8/15 A kérdező kommentje:

Játék=játékom

labda=labdám

autó=autóm


anya=Anyám

apa=Apám


Értem én!!! :)))

2008. dec. 25. 19:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Kiegészítem annyival, hogy a gyerek megszólítása is lehet más és más. Ahogy írták, van, aki a teljes nevén szólítja a gyerekét, amit más becézve használna. Nekem az öcsém Péter, pedig a családban mindenki Petinek hívja. Én mindig Péternek, vagy Öcskösnek, amúgy 18 éves már. De például azt, hogy kölyök, azt is lehet nagy nagy szeretettel is mondani, meg nagyon lekezelően is. Sőt, emlékszem, apám tesómnak néha azt is mondta, hogy "sz@aros" de sose bántóan, meg mondjuk nem is mások előtt, de sose meg se fordult a fejünkben, hogy ezt bántásnak szánná. Így másnak lehet, hogy ez akár ordenárénak is tűnik, de nálunk ez mindig kedves hangsúllyal hangzott el.
2008. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egy eszembe jutott, de ez lesz az utolsó, ígérem :-D


Szóval mikor kicsi voltam, akkor engem úgy tanítottak, hogy a felnőtteknek úgy köszönjek, hogy "kezitcsókolom". Bekerültem az általános iskolába, 2. osztályos koromtól nem köszöntem a tanított módon, hanem "csókolom"-ra módosult, mivel az osztályból a többi gyerektől pedig ezt hallottam legtöbbet, idegenné vált a korábbi köszönési forma, mert jóformán csak én köszöntem úgy (legfeljebb még 1-2 osztálytársam, de nem mi voltunk többségben), és én is erre a "csókolom" köszönési formára szoktam át (azóta se használom a másikat, ha így köszönök valakinek).

2008. dec. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!