Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagalnatok, ha gyermek...

Hogyan reagalnatok, ha gyermeketek azzal allitana haza, hogy szuleim, fekete boru a parom (bno/barat)?

Figyelt kérdés
Mit szolnatok hozza?
2008. dec. 25. 20:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%

Ha már szülő lennék és ennyi idős gyerekem lenne, tulajdonképpen nem zavarna. Normális, rendes ember legyen, mindegy, milyen színű a bőre.


Egyik gyerekkori barátnőm is fekete fiúhoz ment hozzá, egy tüneményes "kappuccino" kislányuk van. Illetve egyik ismerősöm és a kisöccse is fehér anyuka fekete apuka gyerekei, és nagyon rendes család.

2008. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
29%
Sokkot kapnék!!!!!
2008. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
89%

Nem zavarna, épp úgy kezelném, mintha fehér bőrű lenne. Vagyis nem ez alapján ítélném meg, hanem hogy emberileg milyen. Sőt, örülnék, hogy a fiam révén megismerhetek egy más kultúrát :) Bár persze a fekete bőrűek között is nagyon eltérő lehet, hogy honnan jönnek. Mert európában is élnek több nemzedék óta feketék, mondjuk akár még Magyarországon is, bár nem túl sokan, de pl. Németországban, Angliában igen. Aztán jöhetnek pl. Amerikából is, na és persze Afrikából.

De lényeg a lényeg, a bőre színe nem befolyásolná a róla alkotott véleményem és nem lennék gyanakvóbb azért, mert fekete.

2008. dec. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Koszi, varom a tobbi valaszt kivancsian!
2008. dec. 25. 20:27
 5/45 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon örülnék, hiszen ezzel valóra válna egy álmom. :) Egyrészt, ahogy az előttem szólók is írták, tökmindegy, milyen színű, csak jó ember legyen - másrészt pedig a biológiából is tudjuk, hogy minél vegyesebb a génkészlet, annál jobb, mert annál szebb/okosabb/egészségesebb/stb.-bb lesz az utód... plusz személy szerint magam is nagy rajongója vagyok az "egzotikumoknak", amit az is jól mutat, hogy pl. a feleségem is ukrán. Igaz, ez nem jelent más bőrszínt, de pl. a vonásain jól látszik a szláv örökség.


Szóval röviden: hajrá biodiverzitás, éljen a keveredés! :)

2008. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%
No, le lettek pontozva azok, akik nem kapnának sokkot :-D na, nem baj, primitív ember lehet az illető, aki értelmes válaszokat lepontoz... :-D
2008. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
86%

Nekem abszolút rendben van. Tök mindegy bűrszín, egy négerhez akár még én is hozzámennék.:D

Csak normális ember legyen...

2008. dec. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
84%
Ha rendes ember, miért ne járhatna egy feketével? Ahogy mondani szokás: lehet, hogy a bőrszínünk más, de belülről mindenki rózsaszín... :) Itt igazából nem a bőrszín okozhat problémát, hanem az eltérő kulturális hagyományok. Nem örülnék pl. ha a lányom egy arabhoz akarna hozzámenni, de ez nem a bőre színe miatt van, hanem a muszlim vallás miatt, ahol a nőket tárgynak és nem emberi lénynek tekintik. Viszont mivel az ő életéért ő felelős, azt csinál, amit akar. Én pedig mindenképpen elfogadnám a gyerekem döntését, nem patáliáznék, nem szakítanám meg vele a kapcsolatot, mert a gyerekem akkor is a gyerekem marad, ha nem úgy dönt, ahogy szeretném.
2008. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, de offolnék: az előző válaszolótól kérem, hogy ne ítélje meg addig sem az arabokat, sem a muszlimokat, amíg meg nem ismer belőlük néhányat.

Mi muszlimok vagyunk, a férjem arab, és soha jobb férjet nem kívánhatnék. A tenyerén hordoz, és egyáltalán nem kezel tárgyként, ahogyan a körülöttem lévő többi muszlim nőt sem kezeli tárgyként a férje. Ez egy hatalmas baromság, amit a "jóindulatú" média sulykol a fejekbe, ezzel is növelve Európa és a Közel-Kelet között a szakadékot.


ON: ugyanez vonatkozik a fekete bőrűekre is! Aki csak a bőre színe alapján ítéli meg a gyermeke párját, az rosszul teszi. Előbb meg kell ismerni az embert a bőrszín mögött!

2008. dec. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%

Offolónak előző válaszoló: egy ismerősömet (egy lány a szomszéd utcából, aki bedőlt annak, hogy csak a média állítja be negatívan az iszlámot, és hozzáment egy szíriaihoz) megölte a csupa jóindulat arab férje, mert úgy találta, hogy nem elég ízletes a vacsora. Ezután, hogy ne ítéljék el, kitalálta, hogy a nő megcsalta őt, szerzett négy férfitanút (akik mind a férj barátai voltak, hiszen a saría, ha jól tudom, nem fogadja el a női tanúkat, hiszen egy nőnek nem ér semmit a szava), akik igazolták, hogy a házasságtörés megtörtént. Ezért a bosszút a bíróság legálisnak tekintette, és a férjet büntetlenül elengedték.

Nomost, az én lányomat ne ölje meg (büntetlenül) egy hasonló jóindulatú, nejét (nejeit) tenyerén hordozó muszlim.

2008. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!