Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
 31/98 anonim ***** válasza:
61%
Hamarosan én is diplomás leszek, de hogy eljutottam idáig, azt elsősorban a nem diplomás páromnak köszönhetem! Ő nem találta meg egy egyetemen vagy főiskolán sem azt a szakmát vagy hivatást, amelyet ő választott és amit igazán szeret. Így bár van 4 szakmája, abból csak az egyiket szereti igazán csinálni és abban büszkén állítom, a környéken az egyik legjobb szakember. Ehhez neki nem kellett diploma. Csak tisztánlátás, hogyha meggebedünk sem fogják az egyetemeken azt tanítani, ami őt érdekli. Én egyetemi képzésen belül találtam meg a hivatásom. Van ilyen is. Nem nézem le a "nemdiplomásokat", nekem a szüleim sem azok. De mindenki jó valamiben és azt kell csinálni, nem divatból egyetemre vagy fősulira járni! Egyszerűen meg kell érteni, hogy nem szégyen, ha valakinek nincs diplomája. Egy diploma nem több, mint egy papír, hogy te ilyen és ilyen szakmát tanultál. A szememben egy egyetem vagy főiskola kb. ugyanannyi, mint egy szakmunkásképző. Ugyanúgy szakmát ad a kezedbe, csak az egyik bizonyítvány szakmunkás bizonyítvány, a másik "akármilyen" diploma.
2010. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim válasza:
59%

Micsoda hülyeség ez, hogy az ember a végzettség alapján választ párt? Valami új divat, vagy mi? Ez kb olyan, mintha valakit szeretnél, de például Bélának hívják, és neked ez a név nem tetszik, ezért szakítanál vele. Oké, nagyon lebutított példa, de érthető.

Engem nem érdekel, hogy a páromnak lesz-e diplomája, vagy sem. Inkább legyen egy szakmája, amibe jól érzi magát

Az még senkinek nem tűnt fel, hogy a mai világban a diplomások kb fele jár pszichológushoz, mert ő nem boldog, nem elégedett az életéve. Ha azt mondja neki erre a doki, hogy "de hát magának van diplomája!" jobb lenne neki? Kétlem...

Oké, ha valaki olyannal akar foglalkozni, amihez kell a diploma, végezze el, ha valaki meg olyat, amihez szakma, hát hajrá, de nem kell egymást piszkálni...

Minden esetre én sosem fogom megérteni, hogy a párválasztásnak mi köze a diplomához. De aki ezen elv szerint választ párt, kívánom, éljen egy gyönyörű, nagy házban, a diplomás párjával, boldogtalanul...

Ennyi!

2010. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim válasza:
82%
Szerintem nem lényeges, hogy kinek milyen papírja van, a lényeg, hogy milyen ember, és milyen szellemiség van benne! Pl én ismertem olyant, hogy egy gyerek mire kijárta a gimit, a kolesz saját belső telefonközpontját szervizelte, a riasztót szerelte be, komplett elekronikai tudással bírt, 18 évesen. Nem iskolában tanulta, csak érdekelte. Elment a GAMF-ra, és ugyan azt elakarták magyarázni neki, amit persze nem értett meg. Otthagyta a fősulit, nyitott egy boltot, és királyul megél. Az a lényeg, h milyen szellem van az adott személyben, és hogy milyen ember.
2010. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként azt még nem mondtam, hogy a családban nálunk egyedül unokatestvéremék diplomásak, szóval még ha kifejezetten arra kérnének, hogy nézzem le a szakmunkásokat akkor sem tenném. Ismerek olyat, aki nagyon művelt és nincs papírja. Na és pontosan ezért ilyen rossz, hogy engem pedig olyan szól meg, aki nem is ismer, csak tudja, hogy részt veszek a felsőoktatásban. Szerintem ez nem korrekt.
2010. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
95%
ja és volt itt az előbb egy kérdés, hogy lányok milyen párt választanátok magatok mellé. Egy válaszban sem szerepelt a diploma, pedig garantálom, hogy volt diplomás a válaszolók között.
2010. szept. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 A kérdező kommentje:

Látjátok most is csak az megy,hogy "Ismerek diplomást,aki szar ember és szart se ér,amit csinál.Na de ismerek olyat aki azt sem értik mit magyaráznak neki egyetemen,de tök jó szakmunkás és húha 10szer annyit keres mint egy diplomás"

Most komolyan senki nem ismer milliomos diplomást?Mert én igen.Elég sokat,sőt rengeteget.Mindenki jól keres meg midnen.És tucat ismerek szakmunkásból vagy csak szimplán érettségivel rendelkezőt,aki kényszerből taxis eladó stb.Ilyet ti hogy hogy nem ismertek?Milyen világban éltek?

2010. szept. 30. 22:14
 37/98 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg milliomost ismersz? Az jó lehet.
2010. szept. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:
59%

"Egyszerűen meg kell érteni, hogy nem szégyen, ha valakinek nincs diplomája."


tényleg nem szégyen. de itt úgy van beállítva az egész, hogy az szégyellje magát, aki diplomás. az a bunkó, pénzéhes stb, akinek diplomája van.

senki egy rossz szót se szólt a szakmunkásokra, ők azok, akik lenézik a diplomásokat!

2010. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
2010. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 A kérdező kommentje:

Igen ismerek.mérnökök orvosok ügyvédek stb.Aki havi 500at keres az bőven félre tud rakni és év végére már milliomos;)a juttatásokról prémiumokról hálapénzről már nem is beszélek.

Mellesleg képviselők közt nem nagyon van szakmunkás vagy az "alatti"...nem az szinvonal de pl oda csak diplomásokat keresnek:)

2010. szept. 30. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!