Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diplomások VS "többiek"....

Diplomások VS "többiek". Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A többiek nem lenéző akart lenni csak nem tudtam milyen kategóriát irjak a szakmunkások,okjésok,általánossal rendelkezők és érettségizettek gyüjtőnevére.


A kérdés: Sok vita folyik itt arról,hogy a "többiek" oltják a diplomásokat és arra törekedőket,mert hogy a mai diplomások buták és nem érnek semmit és dunát lehet velük rekeszteni..bla..bla.Meg hogy párválasztás is eszerint történik,és ha valaki diplomást keres,akkor már nem is szerelemből választ.

Szerintem meg csak kisebbségi komplexusokkal vannak tele és elnyomva érzik magukat a diplomásokkal szemben.

Szerintetek?Mennyit ér a diploma?Nem büfés szakról beszélgetek.


2010. szept. 30. 21:20
 51/98 anonim ***** válasza:
70%
`22:45: azert lehet befolyasolo tenyezo a vegzettseg a parvalasztasnal, ha nagyon nagy a szakadek a vegzettseget illetoen, mert ritkan latsz diplomas embert olyannal, akinek meg az altalanost is alig sikerult kijarnia, hisz nem lesz kozos temajuk. Baratnak meg elmehet, megerthetik egymast, de hosszu tavon nem mukodik. Egy erettsegis, szakmunkas meg egy diplomas kozott nincs ekkora szakadek, mert ezek az emberek legalabb motivaltak voltak elvegezni valamilyen iskolat a 8 osztalyon felul.
2010. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/98 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: természetesen, de akinek az általánosa sincs meg, az nagyon sokszor se barátilag, se ismerősileg, se kollegiálisan, se sehogy nem is érintkezik olyan emberekkel, akik komolyabb szakképesítéssel rendelkeznek, és az egész szociokulturális háttere, értékrendje, előfordulási helye egész más. Valószínűleg a hentesen meg a körzeti orvoson kívül nem is érintkeznek ezek a nagy szakadékokkal elválasztott csoportok egymással.


Egy diplomás, OKJ-s, szakmával rendelkező illető azért abban közös, hogy van amihez ért, valamit dolgozik, ebben vannak komoly céljai, mind szakmailag mind anyagilag stb.

2010. szept. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/98 anonim ***** válasza:
43%
Ha eltekintünk a "HA"-któl,tehát nem vesszük figyelembe a büfészakot,pénzkeresést,egyebeket,akkor a dplomás az egyértelműen jobb,mert akárhogy is vesszük,nagyobb,szerteágazóbb,mélyebb a tudása.Csak ma divat a diplomásokat a béka segge alá süllyeszteni,ilyen-olyan címszó alatt,no meg persze sok az irigy ember..
2010. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/98 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a párválasztással kapcsolatban:egy diplomás férfi hajlamosabb elvenni egy tőle alacsonyabb iskolázottságú nőt(nem butábbat!)Míg egy diplomás nő a legtöbb esetben(bár vannak kivételek,főleg ha a férfi biztosítja a neki megfelelő anyagi jólétet)nem fog hozzámenni egy nála aluliskolázottabb férfihoz.

Teljesen mindegy hogy ugyanannyi pénzt keres egy diplomás meg egy nem-diplomás.A társadalmi rangban akkor is magasabban áll egy villamosmérnök,mint egy villanyszerelő,ha tetszik,ha nem.

2010. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/98 anonim ***** válasza:
61%

Diplomás vagyok. Amikor találkoztam a párommal az egy hihetetlenül jó pont volt nála, hogy NINCS diplomája. Egyszerűen a hócipőm tele volt az olyan fazonokkal (többek közt az ex-el), akik teljesen oda meg vissza voltak maguktól, hogy hm neki diplomája lesz (mérnöknek tanult) és iszonyatos módon lesajnálta a szakmunkás, érettségis barátaimat. Egyszerűen már rosszul voltam attól, hogy mennyire hűdekirálynak tartja magát...(aztán végül 8 év alatt sikerült elvégeznie a Bánki 3 éves szakát...). Akkor megfogatdam, hogy soha többé nem kell nekem diplomás fazon.

És szerencsém volt, a párommal már hat éve együtt vagyunk :) És komolyan mondom hiába van "csak" egy érettségije, több esze van mint sok idióta diplomásnak.

2010. okt. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/98 anonim ***** válasza:
97%

Most az utolsó válaszoló példája alapján mindenkinek, aki szapulja a diplomásokat, az fog lejönni, hogy igazuk van....

Pedig szerintem nincs így.

Én is egyetemista vagyok, soha senkitől se hallottam még a suliban, hogy lenéznék azokat, akik nem tanultak tovább. nekem is nagyon sok olyan barátom, ismerősöm van, akik szakmunkásba jártak, érettségijük sincsen. a legjobb barátnőm se tanult tovább, egy közepes érettségivel eladó egy éjjel-nappaliban, mégse nézem le! attól, hogy 100-ból egy diplomás lenézi a szakmunkásokat, nem kell általánosítani.

a barátom szintén diplomás lesz, de még az előtt jöttünk össze, hogy akár érettségiztünk volna, szóval nem az alapján választottam, hogy lesz-e diplomája vagy sem.

ha most keresnék párt, akkor se ez alapján választanék, de érthető, hogy nagy valószínűséggel olyannal jönnék össze, aki szintén egyetemista, mert velük találkozok nap mint nap.

és bármennyire is szemétség kimondani, szakmunkásnak azok mennek, akik rossz tanulók voltak általánosban. persze nem olyanokra gondolok, akik OKJ-n csinálták a szakmát, hanem akiknek érettségijük sincsen.

nálunk legalábbis ez volt, hogy aki 4-5-ös tanuló, az elment gimibe vagy szakközépbe, attól függően, hogy tudta-e hogy mit akar később még tanulni, aki meg 2-esekkel csinálta végig az általánost, az ment szakmunkásnak. ezzel senkit sem akarok megsérteni, de szerintem ez így van. én jó tanulóként, tudva, hogy mi szeretnék lenni, szakközépbe mentem. a legtöbb fiú pedig szakmunkásnak. és ez jól is van így! mindkét "csoportra" szükség van! autószerelőre, villanyszerelőre, kőművesre stb, ugyan úgy, mint mérnökre, orvosra tanárra. (azért ezeket a példákat írtam, mert az én volt osztálytársaim közül sokan ezeket tanulták/tanulják).

szerintem nincs olyan, hogy szakmunkás vagy a diplomás jobb-e? mindkettőre szükség van. ezért nem is értem, hogy a szakmunkások (akik itt írogatnak, azoknak a nagy része) miért szapulja a diplomásokat.

2010. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/98 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, még kiegészíteném a válaszomat.

adott 2 fiú, mindketten szeretik az elektronikát, az egyik nagyon jó tanuló, a másik nem annyira. érthető, hogy a jó tanuló villamosmérnök szeretne lenni, mert a szorgalma és tudása alapján felveszik majd az egyetemre, a rosszabbik tanuló pedig villanyszerelő lesz.

és ezzel megint nem szeretnék megsérteni senkit, mint mondtam, mindkettőre szükség van! ismerek villamosmérnök hallgatót is és villanyszerelőt is, egyiket se tartom többre a másiknál.

2010. okt. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/98 anonim ***** válasza:

Az összehasonlításnál mindannyian elkövetitek azt a nagy hibát,hogy diplomás EMBERT és nem-diplomás EMBERT hasonlítotok össze.Ezért hozzácsatoltok olyan tényezőket is,mint pl. intelligencia,anyagiak,stb.Pedig nem erről van szó,szerintem a kérdező nem erre gondol!Szaktudást és szaktudást kellene összevetni,kizárni minden más emberi tényezőt.Egy villamosmérnök szellemi szinten tevékenykedik,sok éven át tanult,amíg megszerezte a tudását,bárhogy is nézzük,értelmiségi ember lesz,mivel tudvalévő,hogy a fizikai munkákat alacsonyabb iskolázottsággal rendelkező szakemberek végzik el,mert ez mechanikus szaktudást igényel,nem szellemit.Rosszabbak lesznek a munkakörülményei,több veszély les rá,koszos lesz,munkásruhában jár,stb.Egy diplomás szakember sosem fog ilyen helyzetbe kerülni,könnyebb munkát végez,mert szellemi szinten teszi ezt.Mindketten be fognak tudni csavarni egy villanykörtét,de a szerelőnél ezzel nagyjából meg is állt a tudomány,míg a villamosmérnök rá-belát a dolgok mögé is,mert mélyebb,szerteágazóbb,sokrétűbb a tudása,mivel sok éven át,keményen tanulta.

Valóban kérdés h mennyit ér a mai világban a tudás.Egy biztos,nem az ér a legtöbbet,hanem a pénz.Ezért nézik le a diplomásokat,mert már alacsonyabb iskolázottsággal is hülyére tudja magát keresni egy villanyszerelő is,ezért azt gondolja,ő is ér annyit minimum,mint egy villamosmérnök.Csak azért nem volt ez mindig így,ez az új kor vívmánya,erre tart a világ.Azt írnám inkább,hogy erre ELTART a világ,voltak,vannak letéve,elhelyezve bizonyos alapok,normák,erkölcsi értékek,értékrendek,és vannak,akik ezen az úton haladnak tovább,ezt tartják követendőnek,és vannak,akik tojnak az egészre nagy ívben,hisz a világ is erre tart,akkor ők miért ne?

Természetesen a párválasztás más dolog,ott nézni kell az embert is.Példákat hoztok fel,hogy a diplomás milyen hü..e,stb.De azt elfelejtitek h senki nem a diplomától hülyül meg,valószínűleg olyan a természete,hogy anélkül is hajlamos lenne lenézni más embereket,ha nem a diploma miatt,akkor másért.A saját életetekből merítetek példákat,kivel ez esik meg,kivel az.Biztos vagyok benne,h rengetegen tudnának írni,akik diplomásak,és diplomás a párjuk is,és soha semmi gond nem volt velük.A diplomások ellenszenvét a másik tábor felé éppen a dac szüli,éppen az,hogy azt érzik h nem ér semmit sem az ő szaktudásuk,mert nem fizetik meg pénzzel,nem értékelik őket,hisz egy villanyszerelő is ugyanannyit keres.Márpedig a tehetség,munka,szaktudás,tanulás megfizetőeszköze még mindig a pénz,és ezáltal az egzisztencia kiépítése.

2010. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/98 anonim ***** válasza:
Azon felül,még kiegészítésként leírnám,ha már az anyagiakról beszélünk mindannyian,hogy a szakmunkások elképesztően el vannak kanászodva,és csakis ennek,és semmi másnak nem köszönhetik,hogy egálba tudják magukat hozni egy diplomás keresetével.Ma már, mindenki közművesített,összkomfortos házban él,és mint tudjuk-Murphy törvénye szerint-ami el tud romlani,az el is romlik..Ekkor jön a képbe a jó villanyszerelő,vízvezeték,gázszerelő ésatöbbi..Ő pedig katonásan elkéri a pénzt a munkájáért,mert tudja h megteheti,hisz ki fogja akkor megszerelni ha nem ő?Még ha egy családfő(férfi) ezermester is,akkor sem tudja megjavítani az elromlott bojlert,mert nincsenek hozzá szerszámai,alkatrészei stb.Az emberek ki vannak szolgáltatva a mesterembereknek.Persze,kérje meg az árát,hisz ez így működik.No de annyit,amennyit sokan elkérnek?Tőlünk a gázszerelő egy napos munkáért (villanybojlerről álltunk át gázbojlerre)80 e Ft-ot kért el.Többe került a beszerelés mint maga a készülék! A szerelő pedig vígan él,mint hal a vízben,az egész városunkban majdhogynem ő a leggazdagabb ember.Persze,30-40 évvel ezelőtt,mikor még luxus volt egy összkomfortos ház,nem volt szükség ilyen emberekre,ha volt is,legfeljebb a villanyhoz,azt meg megcsinálta potom pénzért,mert nem ebből élt meg..
2010. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/98 anonim ***** válasza:
47%
Ja,és a második leggazdagabb ember a városban a villanyszerelő..Emlékszem rá hogy vagy 20-25 évvel ezelőtt az iskolánkban volt karbantartó,és épphogy csak eléldegéltek a családjával..No persze most van vagy 5 háza,ugyanannyi kocsija,félévente külföldi nyaralás.Az meg hogy életében egy db könyvet el nem olvasott,és 2-ig nem tud számolni..hát kit érdekel?
2010. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!