Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a feleségem családj...

Mit tegyek a feleségem családjával?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a feleségem 20. Egy éve vagyunk házasok, ezt megelőzően 3 évig udvaroltam neki.

Nagyon szeretjük egymást, jól megvagyunk. Ő egyetemista, mellette pedig a családi vállalkozásunknál dolgozik. Felelősségteljes, szorgalmas lány, nagyon érett és tényleg mindenben kiegészítjük egymást.

A családjával is nagyon jó volt mindig a viszonyom, viszont az elmúlt 3 hónapban problémák adódtak. Az egész ott kezdődött, hogy a bátyja (25) szakított a barátnőjével (22), mert a lány megcsalta. És elkezdte, hogy a fiatal lányok úgyse maradnak sokáig senki mellett. Apósom meg anyósom ettől kezdve kezdte a feleségemet gyerekként kezelni, megtiltották neki dolgokat, lelki zsarolásnak volt kitéve sok helyzetben (pl hogyha rosszul teljesít az egyetemen, azt annak tudják be hogy rám pocsékolta az idejét és többet nincs mit keressen náluk). És tegnap este egy veszekedés alkalmával apósom hangosan kimondta, hogy nem kellett volna összeházasodjunk, mert én csak gátolom a lányát abban, hogy élje az életet, a fiatalságát és a karrierjét építse.

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok, azt se tudom hogy kéne megközelítések a helyzetet…



2022. dec. 11. 21:38
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
97%

A megcsalás csak egy ürügy volt, hogy felszínre kerüljenek a dolgok.


Apósodék nem komálnak, ez van!


Mit tegyél?


Állj ki a házasságod mellett és tudatosítsd, hogy szereted és mindenben támogatod a lányukat és a lány is erősítse meg, hogy boldog veled és örül, hogy a családi vállalkozásotokban megtalálta a helyét.

Kommunikáció, határozott kiállás kell!


Ha ezek után sem hajlandók elfogadni, akkor pedig meg kell szakítani velük a kapcsolatot vagy csak az ünnepekre korlátozni.


Ha nagyon szeretitek egymást és tényleg, akkor senki nem állhat közétek!

2022. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt az egyetlen fontos tényező, hogy a feleséged minderről mit gondol?
2022. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
98%

Mit lehet megtiltani egy felnőtt házas nőnek? Hol/hogy éltek, hogy ebbe beleszólásuk van?

Amúgy össze kell fogni, és ha kell elkerülni akár örökre az ilyen szülőket! Igen, nagyon hamar házasodtatok, baromi fiatal, bőven ráértetek volna, de ne most kezdjenek problémát látni a dologban. Ti meg ha felnőttek vagytok, akkor álljatok ki magatokért, ő tanuljon a legjobb tudása szerint, hogy ne piszkálódhassanak.

2022. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Gerdor válasza:
100%
Ezt mond el a párodnak lehet hogy ő ezt észre se veszi.. És ez hujeség a fiatalabb lányoknak úgy mint az idősebb nőknek is kell az hogy néha felpezsdujenek ha ezt engeded bene vagy akkor nem fog megcsalni!
2022. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

1

Köszönöm a választ.

Apósomékkal nagyon jó kapcsolatom volt, ameddig a sógorom nem kezdte el telebeszélni a fejüket. Nyilvánvaló, hogy ürügy ez, mert féltékeny ránk és a boldogságunkra.


2

A feleségem szenved, neki sem tetszik ég a helyzet. Szereti a szüleit, nagyon családcentrikus, de nem ért egyet azzal, amiket mondanak és amiket tesznek. Ő is két tűz közé van szorítva…

2022. dec. 11. 21:55
 6/50 anonim ***** válasza:
97%

Lehet így is nézni, meg úgy is, hogy neki kell ezt szerintem tisztázni hiszen az ő szülei.


Nálunk hasonló szitu volt, csak nálunk én a nő vagyok és a férjem apja gondolta úgy, hogy 29 évesen még nem kellene nekünk gyerek / házasság.


Én hiába mondtam, hogy a mi dolgunk, amíg a férjem el nem küldte a fenébe addig okoskodtak.


Aztán persze elfogadták.

2022. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
83%
Ne vitatkozz. Ti már külön család vagytok. Inkább azért rontó mert a családi vállalkozásba öli a szabad idejét. Támogasd a parodat és soha nem bántsd elötte a szüleit. Feltétel nélküli szeresd a feleséged. Sajnos a sógor sajnos impotens állat hogy nem tud megtartani egy csajt. Én 20 év után is udvarolok Dicsérem a párom. A sogorod erre képtelen. Párja még tovább állt. Soha nem engedd haza szülők gondjait.
2022. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

3

Sajnos megtiltották neki dolgokat (nyilván jogtalanul és alaptalanul). Például, hogy ne menjen szórakozni, ne menjen el a gólyatáborba, ne vegyen részt bizonyos eseményeken, stb. Mert ha nem, akkor így meg úgy…

Lelki zsarolás. Nem válaszol akkor neki a telefonra az anyja vagy nem beszél vele, az apja pedig szintén ezt csinálja. És nyilván rosszul esik, ezért sokszor behódol nekik.


Nem élünk együtt velük, sem a szomszédban de nyilván gyakran találkozunk és egy ilyen fiatal lánynak igenis szüksége van a szüleire, nem pedig arra hogy valaki hátrahúzza.

2022. dec. 11. 22:01
 9/50 anonim válasza:
89%
Ezért nem veszünk feleségül gyerekeket.
2022. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:

9

A feleségem nem gyermek. És akkor sem volt az, amikor elvettem.

2022. dec. 11. 22:02
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!