Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne javítani...

Hogyan lehetne javítani édesanyám hozzáállásán a feleségemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden megfogalmazni. A feleségemmel 5 éve ismerjük egymást, 1 éve vettem feleségül. (Mindenben támogattak a szüleim, bár édesanyám megjegyezte hogy nem kedveli, de nem ellenezte és nem próbált semmilyen formában sem közénk állni.) Nyilván neki is megvannak a jó és rossz tulajdonságai, mint minden embernek. Anyukám kezdettől fogva nem bírta (ezt szóvá tette nekem) de elfogadta, hogy én boldog legyek. Le szeretném szögezni, hogy nem gonosz anyós, sose sértette meg semmivel a feleségem, nem beszél csúnyán vele, nem viselkedik csúnyán, látszólag jó a viszonyuk. A feleségemtől nem kaptam róla soha negatív visszajelzést, tiszteli anyukámat. Többször is kérdeztem erről, de nem beszélt ilyen problémákról. De én tudom, hogy anyukám nem kedveli. Nincs meg az az anya-lánya viszony, amit szerettem volna (mert ilyen viszony volt anyukám és nagyapám között vagy apám és nagyanyám között). Többször mondta nekem vagy apámnak, hogy nem hozzám való vagy kritizálta, de elfogadja es nem szól bele. Azt mondta, ha nekem jó akkor ő is elfogadja. Vele nem is érezteti, csak nyilván közvetetten érződik. A feleségem szüleivel nekem se sikerült kialakítanom szoros kapcsolatot, de ők az ország másik felében élnek, ezért érthető is és nem is érint minket ez annyira. Viszont nagyon szeretném, ha valahogy rendbejönne anyukám viszonyulása a feleségemhez.

Nem tudom, ha világos volt, amit mondani szerettem volna, vagy maga a probléma. 😅 Ha esetleg nem, nyugodtan kérdezzetek. Minden hasznos választ nagyon köszönök és nagyra értékelnék!



2022. dec. 13. 15:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, hogy jut eszedbe, hogy te alakithatod két különálló felnőtt ember viszonyát. Nem fogod tudni megjavitani, ez van. Értem, hogy elkepzeltél valamit és ez most nem olyan, de fogadd el, anyukád is megteszi, amit ő megtehet, nem piszkálja a felesegedet, elvan vele. Örülj neki, hogy nem rosszabb.
2022. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
98%
Nincs köztük anya- lánya viszony. Ez teljesen normális. Én szerettem az anyósomat, de nem volt köztünk anya-lánya viszony. Van anyukám, nincs szükségem még egyre. Ha nincs gond, ne kreálj egyet.
2022. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem tudsz tenni.

De nem ertem, miért akatsz anya-lánya viszonyt. Sose lesz, nem is volna egészséges.

"Többször mondta nekem vagy apámnak, hogy nem hozzám való vagy kritizálta, de elfogadja" Aha. Persze. Szerinted ez az elfogadás?😆

Lesznek itt még bajok, erre készülj fel.

2022. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem tudsz tenni. Ha szenvedsz, akkor terápia. Neked. Ők jól érzik magukat. Te nem.
2022. dec. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két választ!

3-as: Nem úgy értettem az anya-lánya viszonyt. Én a bizalmi kapcsolatot értettem ezalatt és az egymáshoz való viszonyulást. És igen, elfogadta. Nem piszkálja, nem mond neki semmit és nem akar közénk állni. Amikor össze voltunk veszve akkor is azon volt, hogy kibékítsen minket.

4-es: A feleségem is szeretné, ha mélyebb lenne a kapcsolatuk. Mivel ritkán találkozik a szüleivel, hiányzik neki az a fajta melegség. Anyukám is többször mondta nekem, hogy nem ilyennek képzelte a menyével a kapcsolatot, s bánja hogy nem olyan, mint nálunk volt gyerekkoromban.

2022. dec. 13. 16:07
 6/61 anonim ***** válasza:
96%
Azt írod, anyukád tudomásul vette, hogy ő a feleséged, elfogadja, nem piszkálja. Ennél többet adott esetben még a gyerekedtől se várhatnál, nemhogy édesanyádtól... Se a szeretet, se a szimpátiát nem lehet kikényszeríteni, az vagy megvan, vagy nincs. Úgy tűnik, nálatok sem anyukádnak, sem a feleségednek sincs igénye sem a jelenlegi helyzetnél többre, csak a te csőrödet piszkálja, hogy nem vagytok egy "naaaagy, boooldog család".
2022. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
81%

"És igen, elfogadta. Nem piszkálja, nem mond neki semmit és nem akar közénk állni."


Még csak 1 éve vagytok házasok. Várd ki a végét, öregem. De ne tegyél rá nagy pénzt.

2022. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:
6-os: Mint írtam, mindketten mondták már, hogy ennél többre lenne igényük de mindketten lehetetlennek látják ezt. És nyilván, engem és édesapámat is idegesít ez a dolog, hisz ő is látja.
2022. dec. 13. 16:16
 9/61 anonim ***** válasza:
18%
Terápia.
2022. dec. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
83%
#9. Ja, terápia. A két ideges fickónak. 😅
2022. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!