Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Albérlet vagy saját tulajdon?...

Albérlet vagy saját tulajdon? Miért "ciki" albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon sokan eléggé albérlet ellenesek...mámint "lesajnálják" azokat, akik albérletben vannak.

De kérdem én, miért is rossz?Ha sajátba fektet bele az ember, azt akár több tíz évig kell fizetni, és a mai világban sajna az is benne van a pakliban, hogy az utolsó pár évben elveszti a házat.A törlesztők nőhetnek, míg egy albérletből ki tudsz költözni, ha a főbérlő olyan, és ha emelni akar az áron.

Én nem vagyok ellene a ház vásárlásnak, ne értsetek félre, csak szerintem annak túl sok értelme nincs, mikor egy fiatal pár minimális önerővel belevág egy olyan hitelbe, amivel lehet pár év múlva nagyot szív.

Azt vettem észre, hogy a nyugati országokban sokkal nagyobb kultúrája van az albérletnek úgy, hogy ott sem könyebb saját lakást venni(amerikában is kb 30 évig törlesztesz egy ház után).

Kíváncsi lennék a véleményetekre ezzel kapcsolatban.

Csak azért merült fel ez a kérdés bennem, mert mi is albiban vagyunk, tök jól elvagyunk, a törlesztőre kb dupláját kéne fizetni, ami azért sem érné meg, mert amúgy is el akarunk majd költözni és mégis sokak hangjában érzem a sajnálatot, mikor kiderül, hogy albérletben vagyunk.


2010. okt. 1. 11:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem ciki, csak nem éri meg (ha valaki választhat, hogy vesz lakást vagy nem). Nyugaton a bérleti díj töredéke a fizunak. Nálunk iszonyatos bérletárak vannak, hozzá a rezsi. Jobban megéri inkább a saját lakás törlesztőrészletét nyögni, mint másnak fizetni.
2010. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%

Nincs semmi baj az albérlettel, csak az ára. Egy normális méretű lakásért, amiben egy család kényelmesen ellakhat, olyan árat kérnek, amiből már törlesztőt is fizetnek. A rezsit meg így is, úgy is, a lakónak kell kifizetni.

Az már más tészta, hogy meggondolatlanul vettek/vesznek fel hitelt, éppen szűkre szabva a keretet, amit tudnak fizetni, és nem gondolkodnak előre, hogy megemelkedve majd tudják később is fizetni.

Külföldön jobbak a lakásárak, no és persze a fizetések. Egy eurós fizetésből itt sem lenne gond bérelni egy három szobás, kényelmes lakást egy családnak, úgy, hogy jusson ételre, ruházkodásra, könyvre, szórakozásra, nyaralásra, de sajnos, mi még nem tartunk ott.

2010. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te pont olyan emberekkel találkoztál, akik ezt esetleg "lenézik". Szocializmusban ezt tényleg furcsa szemmel nézték, mert aki annak idején nem tudott összegyűjteni egy kis lakást, azzal már vmi baj volt. Pár éve szintén volt egy ilyen hullám, mert ugye "olcsóbb" volt lakáshitelt felvenni, mint albérletbe menni.

De manapság? Hát az baromi szerencsés, aki még tudja fizetni.

Pláne, ha belegondolunk, hogy a felvett hitel 3-4 szeresét fizetik vissza 20-30 év alatt és az ingatlanuk sosem fog annyit érni.

Jelzem nekünk 2 saját tulajdonú tehermentes ingatlanunk van de én nem nézem le fiatalokat. Én is albérletben kezdtem.

2010. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, mi abba a helyzetbe kerültünk, hogy a megemlet törlesztőrészlet töredékéből szinte kacsalábon forgó palotát tudnánk bérelni (nem Budapesten.) Úgyhogy erősen gondolkodunk az albérleten, így nem éri meg "saját" házban lakni, ami lehet, hogy sosem lesz a miénk.
2010. okt. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Én éltem albérletben, volt saját lakásom hitelre, és most ismét a szülőknél lakóm.

Vannak akik szerint ez , ahogy te fogalmazod „ciki”, mások meg irigyelnek, hogy nincsen hitelem, sőt, spórolni tudok.

Az albérlet egyáltalán nem „ciki”, az én megítélésem szerint. Sokan élnek albérletben, még akkor is így van, ha netán jobb lenne a saját lakásukat fizetni.

A sajátnak annyi az előnye, hogy idővel a tiéd lesz, és addig is lényegében úgy alakítod, ahogy akarod. Amikor pedig a tiéd, akkor pld, lesz öröksége a gyermekeidnek.

Albérletből bármikor ki rúghatnak, mert nem te vagy a tulajdonos. Bizonyos esetekben az albérlet díja, magasabb, mint egy törlesztő részlet. Az albérlet nem a tiéd, nem alakíthatod át a kedved szerint.

Sajnos én is észrevettem, hogy bizonyos embereknél elvárás az, hogy legyen lakása a másiknak pld 30éves korára. Ezt azok mondják akiknek van, mert nekik valahogy összejött. De sokkal nagyobb az a réteg, akiknek 30éves korára nincsen saját lakása.


Tehát mindegyiknek van előnye, hátránya, és mindenki maga dönti el melyiket választja.

2010. okt. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
59%

Én nem szívesen laknék albérletben,először is az nem az én házam,ha egy szöget akarok ütni a falba engedélyt kell kérni,meg ha a főbérlő ugy gondolja,akkor költözzek el,hát én nem laknék igy egy idegentől függve :S

Másodszor albérletet ugyanugy életed végéig fizeted és semmid sincs belőle,ha viszont saját akkor előbb-utóbb a tied lesz és a gyerekeidre hagyod.

2010. okt. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Mi is úgy vagyunk vele, hogy 100szor is meggondoljuk, hogy mikor veszünk fel hitelt, ha felveszünk egyáltalán, még akkor is, ha most albiaban kell lakni.

Amúgy "nyugat" alatt amerikát, angliát értettem.Persze ott is sok hely van, olcsóbbak, drágábbak, de egy normális lakást bérelni ott sem olcsó...mármint elég sokat elvisz a fizuból.Amennyivel többet keresnek az emberek, annyival drágább kint is az albérlet.

2010. okt. 1. 11:43
 8/30 anonim ***** válasza:

Nem mindenki van olyan szerencsés helyzetben, hogy lakást tudjon venni, és ezért marad az albérlet. Saját lakásba szívesen mennék, de a bank nem ad hitelt, ami azért nevetséges, mert a havi törlesztő részlet nem lenne több, mint a mostani albérleti díj.

Tehát nem azon, múlik, hogy én hol laknék szívesen, mert albérletre van csak lehetőségem.

2010. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Igazából ezen az egészen a válság kapcsán gondolkoztam el...a bank nem nézte, hogy ondjuk egy 3 gyerekes család már 18 éve fizeti rendesen a hitelt, és mondjuk még lenne 2 év hátra, simán kitették őket az utcára...persze egy főbérlő is lehet szemét, de nem annyira mint adott esetben a bank..de persze most ritka,szélsőséges esetről beszélek...legalábbis remélem.
2010. okt. 1. 11:49
 10/30 anonim ***** válasza:

Ez helyzet függő... Nekem mikor egyetemre mentem 2 millió hiányzott a lakáshoz. Ez havi 25ezer ft volt, már ki is van fizetve, tehát nekem jobban megérte mint az albi.

Önerő nélkül nem szabad kölcsönt felvenni, erre csesznek rá most sokan.

2010. okt. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!