Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akart eddig még...

Miért nem akart eddig még elvenni?

Figyelt kérdés
Párommal dec 25 én volt 8 éve h eljegyeztük egymást és még véletlenül sem jutna eszébe h elvegyen szerintetek miért ? Engem már kezd feszélyezni a dolog
2008. dec. 26. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert anélkül is mindent megkap tőled.

Ha ennyire feszélyez, akkor beszéld meg vele. Elsőre csak ezt tisztázd vele: vagyis, hogy neked nem tetszik ez a helyzet, rosszul érzed magad így - és gondolkozzon, mit szeretne tenni.

2008. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk erről de mégsincs semmi változás... Már arról is volt szó h veszünk fel hitelt és majd abbol fel is vettük de semmi nem történt sajnos miért van ez nem szeretne eléggé hozz?
2008. dec. 26. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha eddig nem tette, akkor nem sok esély van rá, hogy ezután megteszi. Vannak férfiak, akik egyszerűen félnek a teljes elköteleződéstől és felelősségvállalástól, és ezen sajnos nem igazán lehet változtatni.
2008. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
één is azt gondolom, amit az utolsó írt! ha 8 év jegyesség után sem akar még elvenni, nem hiszem, hogy el fog ezután. Bár kívánom, hogy ne legyen igazam! Van egy ismerős pár, ők 7éve vannak együtt, de még össze sem költöztek... hát belőlük sem lesz nagyon semmi több. Viszont én úgí gondolom, ha már ilyen régóta együtt vagytok, az a minimum, hogy őszíntén elmondja mik a tervei, mitől fél és mit akar egyáltalán. Nem szép, hogy állandóan hiteget. Nem őszinte hozzád, és ez a legnagyobb probléma sztem!
2008. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Mert nem áll érdekében, hogy változtasson, neki így is jó minden, ahogy van. Vagy nem tudja, mennyire fontos ez Neked, vagy nem törődik a Te igényeiddel.

De ha közlöd vele, mit szeretnél és úgy "ráveszi magát" az esküvőre, tudd, hogy az feleannyira nem lesz romantikus, mintha magától letérdelt volna előtted mondjuk az utcán... Vannak dolgok, amik sajnos akkor igaziak, ha maguktól jönnek.

Csak így meg ugye Neked nem jó, hogy sóvárogsz, és úgy érzed, nem vesz elég komolyan...

De lehet, hogy attól nagyon szeret Téged, és valóban veled szeretne lenni, csak valamiért fél az esküvőtől. Talán általánosság szintjén kellene felvetned a kérdést, és beszélgetni az ezzel kapcsolatos érzéseiről.

2008. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
En is hasonlo szituacioban voltam az elozo parommal. Eleg fiatalon megismerkedtunk. En vegig csaladban, gyerekekben gondolkodtam, de ugy voltam vele, majd ha ugyanigy erez, biztos megkeri a kezem. Egyutt eltunk, foztem-mostam, rendben tartottam a lakast, dolgoztam... lassan eltelt 10 ev es semmi. Aztan megismerkedett egy masik novel, en meg ott maradtam hoppon az `elvesztegetett` 10 evemmel. Nem mondom, hogy nem voltak szep pillanatok, mert voltak, de ha tudom a vegkifejletet maskepp alakitom az eletem, masok lettek volna a celjaim abban a kapcsolatban. Aztan megismerkedtem a mostani parommal. O nem huzta-halasztotta a dolgot:-) 2 ev utan megkerte a kezem es en igent mondtam. Most van egy tunemenyes ferjem es egy 1 honapos kisfiu anyukaja vagyok... igy utolag nem is alakulhatott volna az eletem jobban:-)
2008. dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom, amit fentebb már írtak: ha 8 év nem volt elég neki ahhoz, hogy elvegyen, akkor ezután sem fog elvenni, mert valószínűleg minden jó neki úgy, ahogy most van. Valószínűleg beleestél abba a hibába, hogy úgy viselkedsz, mintha a felesége lennél: főzöl-mosol-takarítasz rá, elviseled a hülyeségeit, és próbálsz megértő, rendes élettárs lenni, aki nem kér soha semmit, akinek nincsenek igényei, aki nem mászik rá a pasira, aki elég szabadságot enged...

Én is ilyen voltam sokáig, és a jutalmam az lett, hogy a férjjelöltem elhagyott egy másik csajért, aki nem volt rest teherbe esni tőle, majd megzsarolni, hogy ha nem veszi feleségül és nem hagy el engem, akkor nem láthatja a gyereket, hogy hatalmas botrányt csap, hogy ingét-gatyáját elperli tőle gyerektartás címén, merthogy őt szégyenbe hozta. Ugye, milyen hülye voltam? A végsőkig ragaszkodtam egy ilyen emberhez, aki gátlástalanul megcsalt, és akinek soha semmi nem volt elég jó, amit csináltam. A kaja sosem volt elég finom, pedig eddig mindenki csak dicsérte a főztöm, a lakás sosem volt elég tiszta, én sosem voltam hozzá elég kedves... Pedig csak arról volt szó, hogy túl jó voltam hozzá, nem használtam ki, mert azt hittem, a jók mindig megkapják jutalmukat, ahogy a mesékben van. Nekem ez a jutalom egy jegygyűrű lett volna. Erre mi történik: egy büdös kis k-va egy hónap után felcsináltatja magát, és három hónap alatt elérte azt, amit nekem három év alatt sem sikerült: hogy -né lehessen. Más kérdés, hogy ők azóta már nincsenek együtt...

Ahogy kilábaltam a szerelmi bánatból, tanultam a hülyeségemből, és megacéloztam a lelkem. Elhatároztam, hogy nem engedem magam kihasználni többé. Amikor találkoztam az azóta már férjemmel, konkrét ajánlatot tettem neki: megmondtam neki, hogy ha ne komolyak a szándékai, inkább még az elején hagyjuk az egészet, mert én többé nem fogom eljátszani a korábbi történetet. Csak akkor költöztem hozzá, mikor eljegyeztük egymást, és kijelentettem, hogy én kizárólag házasságba vagyok hajlandó gyereket szülni. Ha nem hajlandó záros határidőn belül elvenni, akkor kalap-kabát: én nem vagyok kíváncsi többé hitegető léhűtőkre. Ez hatott: három éve élünk boldog, harmonikus házasságban, a férjem szeret, becsül, és a csillagokat is lehozná értem az égről. Tehát a tervem sikerült. Remélem, kedves kérdező, neked is hasznodra lesz ez a kis történet. :)

2008. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, nekem nagyon tetszett a sikersztorid:)

olyan jó ilyeneket olvasni, nagyon okosan csináltad. én is pontosan ez amitől félek: hogy házasságban, gyerekben gondolkodom már egy kapcsolat elején is, és attól félek, mi lesz ha élünk-éldegélünk, de a pasi csak nem hajlandó tovább lépni annál, hogy elvagyogatunk papír nélkül.

nemrég szakítottunk a barátommal, nekem ő volt az első hoszabb komolyabb kapcsolatom, ahol felmerült a házasság és a gyerek gondolata is. de hát vége lett amit rettentően sajnálok, de nem lehet és nem is akarom visszacsinálni. sztem minden nőnek szüksége van a házasság biztonságot adó szentélyére. amióta szétmentünk a barátommal, egyfolytában ezen jár az agyam, hogy hol lelek olyan pasit, aki elvesz, nemcsak ara vagyok jó amit leírtatok többen is, hogy főzzek mossak rá, csillogjon a lakás. félek, hogy kifutok az időből, mert én is zsákbamacskákat húzok, akikre rápazarlok több évet, és nemhogy nem vezs el, de majd jól ott is hagy:( pedig amúgy elég fiatal vagyok, huszonéveim elejét járom, de mégis gyötör a kétely, hogy sose találok rá az igazira.

de ez az ultimátumos megoldás nagyon jó ötlet! én is kinőttem már a bulizásból, nem vadkapcsolatot szeretnék, hanem családot, ami biztonságot ad.

Minden jót nektek, Boldog Új Évet.

2008. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha ultimátumot adsz neki, azt előtte gondold meg:

előfordulhat, hogy megromlik a viszonyotok - esetleg ott is hagy erre. Ha felkészültél erre az eshetőségre is, csak akkor adj neki ultimátumot.

De még akkor se erőszakosan. Lássa, hogy határozott vagy - de nem erőszakos.

2008. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy nem írok bíztatót, de ennyi év után általában elbizonytalanodnak, mert mikor eljegyzett még biztos nagy volt a szerelem, de most már inkább a megszokás hatalma lehet az úr, és azért nem akar elvenni, mert már nem biztos az érzéseiben, csak kivár, hogy mi hogy alakul. Valószínüleg épp nem akad neki senki, így jó az ahogy van. Talán ha ezt elmondod neki, és megkéred, hogy legyen őszinte, mondja el, hogy érez, és ha kihűlt a dolog akkor inkább szakítsatok.
2008. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!