Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsony körüli vagy karácson...

Karácsony körüli vagy karácsonyi szülinaposok! Hogyan, mikor ünnepli a születésnapotokat a család?

Figyelt kérdés

Unokahúgom született ma, reszketek a boldogságtól, de anyám már azt magyarázza a telefonba, hogy majd akkor mindenkinek ott kell náluk lenni 24-én, mert szülinapot is ünneplünk és az fontosabb, mint a kiscsaládos szenteste, meg ilyen hülyeségek. Szerintem most nem erre kéne fókuszálni, de már előre látom, hogy ezzel bizony foglalkozni kell.

Tehát. Hogyan oldjátok meg, hogy a karácsonyi születésű gyerekek szülinapja "elváljon" a karácsonytól, nekik is legyen saját szülinapjuk? Vagy nincs ilyen, nem kell? Akinek ilyenkor van a szülinapja, hogy élte meg? Nem érdekel anyám erőszakoskodása, én azt szeretném, hogy a kicsinek jó legyen és ne érezze, hogy az ő szülinapja nincs is rendesen megünnepelve. Nyilván a szülei fognak dönteni, de az én veleményemre szoktak számítani, és most nem igazán tudom, mit javasoljak majd. Ezért érdekelnének a tapasztalatok. Nekem van két kisfiam, de egyikük sem ünnepek környékén született.

Köszönöm, ha megosztod a tapasztalatodat.



2022. dec. 24. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Miért kéne mindenkinek ott lenni? Azért szerintem van priorítás, oké unokahúg, de az nem egy szint azzal mikor valakinek a gyereke vagy szűk családja.
2022. dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Családja válogatja. Nekem is ma van. Senkit nem szokott érdekelni a barátaimon kívül.

Gyerekként az "igazságosság" jegyében nem volt külön ajándék, ugyanazt kaptam, mint a nővérem, hogy ne essen neki rosszul, hogy nekem többet adnak. Annak ellenére, hogy neki tavasszal van a szülinapja.

Öcsémnek a névnapja van ma, anyukája ragaszkodik hozzá, hogy pár nappal korábban tartsák, hogy el tudjon rendesen különülni egymástól a kettő.

2022. dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos otthon szentestéznék a gyerekeimmel. Megmondanám, hogy vagy másik napra a szülinapot, vagy felköszöntjük utólag. Nekem 29-én van a szülinapom, de ha pont karácsonykor lenne, akkor se tartanám akkor, hanem karàcsony után, hogy mindenki tudjon a családjával foglalkozni.
2022. dec. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, én is otthon fogok nyilvan szentestézni. De a 24-i kis szülinapost is szeretném rendesen majd megünnepelni. De hogy? 25-én? Az a családi karácsony. Pont ezt szeretném elkerülni, mint amit 2 ír.
2022. dec. 24. 15:33
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek 26-án van a születésnapja. Ők úgy szokták a családdal hogy 24-én karácsonyoznak meg 25-én a nagyszülőkkel, 26-án meg a szülinapra koncentrálnak. Mivel még nem lakunk együtt, illetve csak félig meddig, most Ő hazament a szüleihez karácsonyozni, én meg a saját családommal vagyok, illetve leszek majd este. Holnap megyek hozzájuk korán reggel és akkor onna a nagymamájukhoz, nekik most fogok bemutatkozni mert Ők még nem ismernek. Aztán 26-án szülinapozom velük, arra külön ajándék, külön torta lesz és még sorolhatnám. Ők igyekeznek minél jobban külön szedni a karácsonytól. Amikor együtt leszünk akkor majd kitaláljuk hogyan ünnepeljünk meg hol. Ha lesz gyerekünk egyszer akkor majd megint másképp lesz, de ez még a távoli jövő.
2022. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsémnek 27-én van a szülinapja. A napján szűk családban ünnepelnek. 29-30 között sógoromék családjával, január első hétvégéjén a mi oldalunkkal.

A 24-én született ismerősünk kisfia. Ők december 20-22 között ünneplik.

Tényleg vet fel logisztikai problémát, de nem illik ezen már most picsognia anyudnak. Ne is foglalkozz vele. Gratulálok az új családtaghoz és boldog karácsonyt!

2022. dec. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor születtem és van más is a családban. Mindig is egybemosódott. Gyerekkorunkban otthon még próbálták szétválaasztani, amennyire lehetett (25-én születtem), de most már egybemosódik. Vagyunk ketten szülinaposok, de mindenki a karácsonnyal van elfoglalva :)
2022. dec. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
23-án születettet ismerek. Nem volt elválasztva, ami gyerekként persze rosszul esett neki, de felnőttként már nem igazán érdekli. Akiknek igazán fontos, azok úgyis megünneplik így is.
2022. dec. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Fölösleges neked ezen agyalni. Majd a "kis szülinapos" anyja meg apja úgyis közli, hogy mikorra várják a vendégeket, ha várják egyáltalán.

Nálunk szokás szülinapozni a családban, de 24-ére biztosan nem hívnék mást szülinap miatt. A Szenteste családi ünnep, nálunk az a szokás, mindenkinek otthon a helye. A szülinapot, amíg kicsi a gyerek, és zsúrral jár, egy héttel előrehoznám.

Kár puffogni anyádra, csak mert neki van élettapasztalata, neked meg még nincs.

2022. dec. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyimnak is ma van :D

Hát, kap születésnapi tortát, és karácsonyozunk is, ajándékozás van, nem választjuk igazán külön.

2022. dec. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!