Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érez-e még valaki hasonlóan?

Érez-e még valaki hasonlóan?

Figyelt kérdés

3 testvérem van, akik idősebbek nálam annyival, hogy amikor én általános iskolás voltam, ők már elköltöztek itthonról és szép lassan lett saját családjuk. Ez azért fontos megemlítenem, mert szerintem ezzel kapcsolatos ez a nyomasztó érzés ami kiskorom óta olykor előjön.

Ez az érzés egy olyasmi érzés, mint amikor nyomaszt a magány, egyedüllét. És ez főleg akkor jött elő fiatalabb koromban, amikor például itthon voltam nyáriszünetben, vagy amikor karácsonykor itt voltak a testvéreim szenteste és hazamentek a saját otthonokba én pedig itt maradtam a szüleimmel. Ez egy nagyon nyomasztó magányos érzés, pedig tudom, hogy nem vagyok egyedül. És már 25 éves vagyok, de még a mai napig tudom ugyanígy érezni magam, pedig már párom is van, akivel a szentestét bár külön töltjük, de másnap már jön hozzánk, én mégis úgy érzem, hogy egyedül vagyok. Egyébként a párommal élek egy másik városban, csak ilyenkor mindketten hazamegyünk a szüleinkhez. Ez az érzés is gyakran inkább itthon jelentkezik a családi otthonomban, amikor hétvégére hazajövök. Valahogy úgy érzem magam, mintha nem igazán tartoznék a családomhoz, megvan már mindenkinek a saját dolga, saját családja, én pedig csak vagyok a kis saját világomban. Az is ijesztő sokszor, hogy amikor belegondolok a jövőmbe, hogy majd lesznek nekem is gyerekeim, saját családom, valahogy akkor is magányosnak látom magam. Ez miért van? Érez valaki hasonlóan?



2022. dec. 24. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nem érzek így.

Pszichológuson gondolkoztál esetleg? Visszamenőleg gyerekkorig szét tudja bontani a miérteket. Nekemás problémáim voltak, de szinte lecserélődött a személyiségem 3 év alatt.

2022. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Így már, sok ilyen hullámvölgyet átvészelve azt hiszem, ez teljesen normális érzés, bár engem is nagyon megviselnek ezek a 10-20 percek amikor ennyire magamalatt vagyok, de elmúlnak szerencsére ha elfoglalom magamat. Úgy tartják az ember egyedül jön a világra és úgy is távozik, hiába vannak körülötte mások, talán ez a magányosság érzés rögzül belén születéskor és ez jön elő időről-időre.
2022. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pszichológuson gondolkoztam igen, hamarosan bejelentkezek egyhez emiatt a probléma miatt. Köszönöm a válaszokat!
2022. dec. 24. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

HA együtt élsz a pároddal, akkor a szenteste kellene, hogy közös legyen, és karácsony első napján egyikőtők szüleinél, karácsony másnapján a másikótok szüleinél kellene legyen. És, nincs olyan, hogy ezt "a szülők nem fogadják el". Ha gyerekeitek lesznek, akkor is a szentestét külön...? Na neeeeeee.

Le kellene szakadni anyuci szoknyájáról 25 évesen. Ha a párod nem képes erre, akkor keress valaki mást. Ha a szülők nem fogadják el a párodat, vagy a párod szülei nem fogadnak el téged, akkor el kell dönteni, hogy kit választasz: a szülőket, vagy a párodat, és ugyanez a párodnál.

A szenteste a szoros családé, az első vagy második napot lehet a szülőkkel megosztani - de kizárólag közösen, a pároddal együtt.

2022. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt társas magánynak hívják. Pszichológus nem ártana.

Négyeskének igaza van, ha már külön éltek, a szentestét töltsétek együtt!

2022. dec. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Együtt élünk a párommal, és nem a szülők akarata miatt töltjük külön a szentestét, illetve nem azért mert nem tudunk leszakadni. Nekem és a páromnak sem annyira fontos a szenteste, sem a karácsony, mint amekkora feneket kerítenek egyesek neki, ez csak egy példa volt, mert ilyenkor vagyunk távol egymástól 2 éjszakát. Nyílván ha gyerekeink lesznek nem így fogjuk szervezni, de addig minket ez nem érdekel igazán, mert mint mondtam másnap úgyis jön hozzánk. Azt sem értem, hogy miért kizárólag közösen lehet elmenni egymás szüleihez. Ennyire nem szeretnék függni a páromtól, hogy ne tudjak létezni nélküle, főleg, hogy a év összes többi napját együtt töltjük, ellenben a szüleimmel és a családom többi részével.
2022. dec. 24. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor a kapcsolattal sem feltétlen van minden rendben ha mégis magányosnak rézed amgad.
2022. dec. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6

Ne tervezz hosszútávon ezzel a partnereddel, mert ha "Nekem és a páromnak sem annyira fontos a szenteste, sem a karácsony, mint amekkora feneket kerítenek egyesek neki," akkor már régesrégen megette a fene az egészet.

Szegény, szegény, szegény leendő gyermekeitek! Csak és kizárólag miattuk áldozzátok majd fel a karácsony esti szabadságot. Nem egymásért.


Ti nem együtt éltek, hanem egymás mellett, mint két idegen, akik időnként szexelnek egymással, ha már a másik úgyis ott van.

Együtt élni és egymás mellett élni két különböző dolgot jelent. Nagy különbség, de te ezt sem nem érted, sem nem érzed. Ezért érzed társas magányban magadat.

Ez nem a te hibád, de keress másik partnert, aki igazán szeret.

2022. dec. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne tervezzetek gyereket, ha így gondolkodtok!

És nem azért kéne együtt menni a másik családjához, mert nem tudtok elszakadni egymástól hanem mert egy pár vagytok! Hacsak nem történt valami, ami miatt nem szívesen látogatjátok egymás családját!

Ennél még egyedül is jobb, mint egy ilyen kapcsolatban!

2022. dec. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amikor együtt vagyunk a párommal egyáltalán nincs ilyen érzésem, nagyon sokat törődünk egymással, hazaérünk a munkából és beszélgetünk, borozgatunk, együtt főzünk, programokat szervezünk stb. Tényleg semmi hiányt nem érzek, amikor vele vagyok, csak amikor nélküle jövök haza. Természetesen megyünk egymás családjaihoz, ő is szeret nálunk lenni, illetve én is nagyon szeretem a szüleit, csak a szentestét töltjük külön. Szóval a kapcsolatommal nincs gondom, sőt, inkább ebben érzem magam jól, és inkább az zavar, hogy amikor nélküle vagyok, rögtön jön a magány érzés.
2022. dec. 25. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!