Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a páromat,...

Hogyan vegyem rá a páromat, hogy ambíciózusabb legyen és keressen jobban fizető állást?

Figyelt kérdés
Nem szereti a mostani munkáját és nem is fizetik meg.De nem egy karrierista,nem is keres mást...Azt mondta,keressek olyan pasit,aki jobban keres...Felállítom az érveket,miért lenne jobb,ha másik munkája lenne,de ekkor támad.Mit tegyek?Köszönöm!
2008. dec. 26. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az előző párom is pont ilyen volt. sajnos szakítottunk, pont emiatt... ha szereted, és képtelen változni, akkor így kell elviselned. de jól gondold meg, kivel akarod leélni az életed.

tudom, sokan mondják, h a pénz nem számít. csak sajnos a legtöbb kapcsolatban és házasságban emiatt megy a veszekedés... tudom, nem kereshet minden férfi milliókat, de ha van hozzá képzettsége, akkor igenis kötelessége megtalálni azt a munkát, amiből biztos hátteret tud nyújtani a családjának.

2008. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van, csak nekem az apámmal. De szóról szóra az, amit írtál. Eddig még mi sem leltünk rá a megoldásra. Nem lehet vele mit kezdeni, de minden nap úgy jön haza, hogy "ez a qrva munkahely... stb-stb" és állandóan veszekszik, hogy nem elég a pénz. Aztán azt mondja, hogy ő már öreg meg neki már mindegy, nem megy máshová. Pedig 40 múlt.

Nem tudom mit lehetne tenni, kiváncsian várom én is a válaszokat.

2008. dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Sajnos ha így áll a dologhoz, egyre több konfliktus lesz köztetek amint ezt felhozod! Azt kellene kiderítened miért nem változtat, mitől tart. Ha ez megvan, utána talán lehet valamit kezdeni. Vagy csak nem érdekli az egész, és így kémyelmes neki.
2008. dec. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha neki jó a mostani munkája, nem akar másikat keresni, akkor nem értem, miért kell erőszakoskodni. Lehet, hogy úgy van vele, hogy a kevés pénz is jobb, mint a bizonytalanság. Most, a gazdasági válság közepén, ahol naponta ezreket bocsátanak el, én örülnék, hogy egyáltalán van a páromnak munkája, nemhogy nyávogni, hogy kevés a pénz. Ha felmond a mostani munkahelyén, de helyette nem talál másik munkát, akkor mi van?

Akár le is pontozhattok, de én úgy vagyok vele, hogy aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli. Ha nem akar változtatni, akkor nem akar: valószínűleg megvannak a saját érvei arra, miért marad a mostani munkahelyén. Az ő élete, az ő döntése, emiatt hülyeség pattogni. Aki egyáltalán nem karrierista, és nincsenek ambíciói, az nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Vannak ilyen emberek, meg olyanok. Ő nem karrierista. Ez van, ezt kell szeretni.

2008. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,lehet,váltanom kéne.Mert hiába imádnivaló férfi,30-on felül vagyunk mindketten,itt gondolni kell a leendő családjára,nem csak magára.De ez neki se jó így.Ha én tudok teperni jobb meló után,neki is kutya kötelessége!A férfi az férfi a mai világban is,neki főbb dolga a családfenntartás.De hogyan mondjam neki,hogy ne kapja fel a vizet és ne azt mondja,hogy keressek mást?Neki ez miért nem olyan fontos?


Nem pontoztam le senkit,aki neki ad igazat,nekem az is tanulság!Már ezer éve ezen a helyen dolgozik,ennek nincs köze a válsághoz.

2008. dec. 26. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ilyen volt a férjem. Szerencsére sikerült változtatnom rajta, olyannyira, hogy már 2-3* annyit keres, mint az azonos végzettségűek... :D

Én azt csináltam, hogy amikor meguntam kérlelni, "kerestem" neki munkát. Összeszedtem néhány hirdetést, ami ígéretesnek tűnt, és megmondtam neki, hogy márpedig most ide jelentkezni fogsz, mert semmi vesztenivalód nincs. Én megírtam az önéletrajzát (mondjuk hr-es vagyok), neki csak alá kellett írnia.

Aztán persze behívták interjúra, és végül olyan fizetést ígértek neki, amit az előző helyén remélni sem remélhetett, és örömmel átment az új munkahelyre.

Azóta nem kell kérlelnem, hogy 2-3 évente nézzen új hely után. (Most is éppen munkahely váltásban vagyunk +30%-os fizetésért :D)

Az a helyzet, hogy ezek az emberek egyszerűen félnek változtatni.

Neked azt ajánlom, hogy próbáld meg a lehető legrosszabb verziót elmondani neki (vagyis inkább egyel azelőttit :D), hogy lássa, nincs nagy vesztenivalója. Ezt állítsd szembe azzal, ahol most tart.

Keress olyan csak anyagi eszközökkel elérhető célokat, amihez jobb fizetés kell, de a párod biztosan oda lenne érte. Nézegessél pl. a neten autós oldalakat, véletlenül pont akkor, amikor arra jár, és helyezd kilátásba, hogy ha jobb munkát szerez, akkor taláááán......

2008. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

Szia!


Szerintem, ha a férjed eddig nem volt ambíciózus, ezután sem lesz az, és nem is kell, hogy feltétlenül az legyen! Fogadd el olyannak, amilyen, azért a férjed.

Maximum racionális okokkal vezetheted munkahelyváltásra. Hivatkozz a növekvő kiadásokra, stb. Vagy főleg mutass te is példát!!!!!!!!!

2008. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy az motiválja a maradásra, ami az én páromat (bár ő nem utálja a mostani munkáját, csak unalmas és alulfizetett): nem szeretné 12 órában kihajtani a belét arányosan nem sokkal több pénzért, inkább beéri 8 órás munakidő mellett kevesebb pénzzel, hogy mellette maradjon szabad ideje a családjára, barátaira, olvasásra, stb. Én végülis megértem.
2008. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!