Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha olyan...

Mit csináljak, ha olyan ajándékot kaptam karácsonyra, ami nem tetszik?

Figyelt kérdés

Anyukám testvére vett nekem egy csizmát és egy téli kabátot, pedig nem kértem, nincs is rájuk szükségem. Ami nagyobb gond, hogy egyáltalán nem tetszenek, nem illenek a stílusomhoz, nem is jó minőség egyik sem. Így nem szívesen hordanám. Mondta, mikor megkaptam, hogy ha nem jó, vissza lehet küldeni, de nem vagyok az a könnyen konfrontálódó típus, cikinek is éreztem volna itt a fél család előtt mondani, hogy hát béna mind kettő... Most megnéztem az árukat neten, ráadásul ahhoz képest, hogy kb. olcsó kínais minőség, ilyen Zara-Stradi árban vannak (tudom, hogy azok is csak fast fashion márkák, de kicsit jobb minőségűek, mint ezek a cuccok).

Gondoltam, hogy eladom őket álnéven, de most így a leárazások közepén senki nem fog 30 ezerért noname kabátot venni, mikor mindenhol 30-50%-os akciók vannak, szebb/divatosabb termékekre. Meg anyukám is kérdezné, hogy miért csomagolom a cuccokat, miért jön a futár...


Nem akarom a nagynénémet sem megbántani, de annak se látom értelmét, hogy bedobálom őket a gardrób mélyére és soha nem lesznek elővéve. Az árukból meg tudnék olyan dolgot venni, amit tényleg szeretnék, aminek örülök.

Visszaküldeni nélküle ugye nem tudom, mert hozzá ment a rendelős e-mail, meg gondolom a fiókjába kell belépni ehhez... Szóljak neki, hogy mégis vissza kéne küldeni őket? De mit mondjak? Az igazat, hogy nem tetszenek? Vagy mit?


2023. jan. 1. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem áll jól
2023. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha mást nem, a cipőt vissza tudod adni neki azzal, hogy kényelmetlen (akkor is, ha jó a méret, pl 39-es, lehet eggyel nagyobb kell, előfordul már ilyen).


A kabátot add el fütyi pénzért, több a semminél, és ha bármikor szóba kerülne, kismillió történetet ki tudsz találni, pl (hasamra csaptam példa) Kiscelli parkerdőben sétáltál, és megbotlottál, kiszakadt. Csöndesen megjegyzem, én voltam már ilyen ügyes, hogy egy ág kiszakította a kabátomat, szóval szintén nem példátlan dolog... csak szerencsétlenül "ügyesen" kell hozzá esni.

2023. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát pedig most kéne visszaküldeni, ha rendelte, 14 napon belül lehet. Ha ő mondta, hogy ki lehet cseréltetni, csak szólj, akkor nyisd ki a kicsi szádat és szólj, ez nem konfrontálódás. Megmondod, hogy köszönöd, sajnos nem áll jól, nem a te stílusod, segítsen a visszaküldésben, és esetleg nézz ki egy-két pulóvert, felsőt, sálat arról az oldalról, amire át lehetne cserélni.
2023. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
megmondod hogy nem jók méretben pl.
2023. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván nem ott helyben kellett volna elrontani hogy nem jó.


De ilyenkor már simán elmondhatod az igazat is. Esetleg egy nagyon kicsit lódíts rajta hogy valahol túl bő neked vagy túl szűk és nem igazán passzol, mellette mond el azt is hogy ettől függetlenül nagyon örültél az ajándéknak csak tényleg nem látod értelmét annak hogy soha ne hordd és a szekrényben legyen. Esetleg még megspékelheted azzal hogy megígéred neki hogy a vissza váltás után a pénzből elmentek valami közös programra ami szigorúan mindkettőtöknek tetszene és akkor még jól is elsülhet a dolog.

2023. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a méretre fogni,mert akkor kap ugyanebből kissebbet/nagyobbat.
2023. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Probáldd meg visszacserélni, ha nagyon nem tetszik nem olyan gáz az, velem is volt már ilyen....
2023. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha még megoldható, mond meg neki, hogy nem a te stílusod, s szeretnéd vissza cserélni, illetve, ha finomítani akarsz a dolgon, talán megoldható, hogy együtt nézzetek, neked tetsző ruhát.
2023. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A csizmára még rá tudod azt fogni, hogy nem kényelmes, a kabátot meg max eladód.
2023. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Dobd a szekrénybe és felejtsd el az egészet.
2023. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!