Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valakinek tapasztalata vőfélyk...

Perkincs kérdése:

Valakinek tapasztalata vőfélykedéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha rokonként felkértek vőfélynek, ciki ha a szövegeket, verseket nem fejből mondom, hanem olvasom?

2023. jan. 6. 06:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ciki.


Én ezt tapasztalat nélkül el sem vállalnám, jlmert gagyi lesz az esküvő.

2023. jan. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, felénk 'hivatásos' vőfélyt szokás fogadni, aki végig koordinálja a lagzit.

En is osztom azt a véleményt, hogy ez így necces lesz, ha a 8-10 fősnél nagyobb a lagzi.

2023. jan. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Elhiszem, hogy spórolni akarnak rajta, de akkor vagy ne legyen, vagy fizessenek meg egyet.


A vőfély nem csak versikéket mond, hanem normális esetben végig koordinálja a lagzit, nem véletlenül keres jól.

2023. jan. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon gáz :D Vagy tanuld meg, vagy ne vállald el! A vőfély feladata a lagzi alatt szinte végig beszélni, vicceket mesél, kihirdeti a menyasszonytáncot, gyakorlatilag a jó hangulatért felelős!
2023. jan. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mikor vállalnám el. :D

Ez egy munka. Fizesse meg a hivatásost.

2023. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk felkért ismerős volt, egy laza srác, de ezt pl. bánom, mert 0 tapasztalattal nem lehet koordinálni, mellette szórakoztatni 60 embert. Pedig nem falusi lagzi volt versikékkel, hanem előre megírtuk a forgatókönyvet mi magunk, sok családi videó és játék volt benne, de még ez is sok volt neki.

Gondold át, hogy biztos jó ötlet-e vállalni, és igen, felolvasni nem szimplán ciki, hanem egyenesen hangulatgyilkos.

2023. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jo otlet, ne vallald el. Ahol en voltam eskuvon, a vofely nagyon komoly volt, csak amultam, hogy tud ennyit pofazni, de az egesz, ahogy hangsulyozott meg a testbeszede, minden jo volt, egy percig nem volt unalmas a lagzi. Persze nelkule is ellettunk volna csak ugy a tarsasaggal, de pl ha valami bena lett volna helyette, az tenyleg hangulatgyilkos lett volna.
2023. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szakma. Amihez ráadásul nem kevés adottság is kell, különben béna lesz, kínos és erőltetett.
2023. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Óriási tévedés hogy egy vőfélynek végig kell pofázni és vicceskedni egy lagzit. Szeeintem sokan pont itt rontják el. Vannak "kötelező" elemek, versmondás amikor jön az ebéd stb, ha a pár akarja akkor játékok levezetése..de nem akkor amikor jókedvűen táncol a nép hanem amikor leül a hangulat. Ezt figyelni kell. Ha te is leállsz inni akkor hamar elveszted a fonalat úgyhogy nem szabad inni se. De ugyanilyen fontos hogy koordinálja a lagzit, hogyha pl jön a vacsora akkor ne legyen 100 felé a nép, a pincérek főnökkel lebeszélni hogy mikor hozzák a kajákat mert ha csúszás van azt mindenkinek tudnia kell, a szakácsnak is...

Meg lehet csinálni, láttam már aki jól megcsinált de ő élvezte, jól simerült. De ha odaállsz és papírral felmondasz pár verset és ennyi, akkor inkább ne csináld. Nem is bírja mindenki a nyomás mert ez egy egész esti munka, ne várd hogy ejfél előtt te mulatni fogsz. Papírról felolvasni irtó ciki lenne. Ha elvállalod akkor tanuld meg mint egy profi vagy normálisan csináld vagy sehogy. Ne felejtsd el hogy ez a pár nagy napja.

2023. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem vállalnám, mert a vőfélykedés, ahogy írják egy komoly és nehéz dolog. Koordinálni kell a násznépet és érezni kell, hogy mikor lehet egy játékkal fokozni/újra beindítani a hangulatot. Nyilván ezekkel is készülni kell és tisztában kell lenni azzal, hogy nem biztos, hogy az összes játék megvalósul az éjszaka alatt. Nem szabad semmit erőltetni, végig figyelni kell a hangulatot, az igényeket és nem szabad lerészegedni, hiszen neked ott fontos szereped van.
2023. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!