Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vennétek a házba másnak...

Vennétek a házba másnak háztartási gépeket? Bővebben lent

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, 19 éves korom óta dolgozom. Egy két részre bontott családi házban élek a nagymamámmal(ő az egyik felében én a másikban), anyukám pár éve más városban dolgozik, máshol lakik. A rezsit fizetem, otthon segítek(vásárlás, fűnyírás, kert gondozása stb). Szeretném felújítani a lakrészem, már újrafestettem a szobákat, vettem új székeket, tűzhelyet, szagelszívót saját pénzből közel 600.000 ft értékben. A nagymamámat ez nem zavarja, azt mondta hogy mivel én használom, ezért nem ad bele. Még egy hűtőt szeretnék venni, de már most azt érzem hogy eleget költöttem a lakásra. Próbáltam meggyőzni arról, hogy cseréltesse ki az ablakokat(800-1m forint az ára) de nem hajlandó erre, mert szerinte nem zavaró hogyha egy kis szél besüvít az ablakon. Nem csak ebben sóher, pedig lenne rá pénze, de ez egy másik téma. Természetesen nála új ablakok vannak. A fia is úgy van vele, hogy fizessem én az ablakok árát. Ő azt mondta hogy örüljek hogy ingyen élek itt. Szerintem a rezsi+segítség meg a 600.000 bőven nem ingyenélés. "tennétek" még a házba vagy itt megállnátok a költekezésben, hisz nem a ti házatok?

2023. jan. 12. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Ha elköltözöl, majd viszed a tűzhelyet meg az elszívót.

Ha nincs tulajdonjogod a házban, akkor az ablakcsere kidobott pénz lenne.

2023. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Még is mit vársz, hogy ingyen lakhatsz nála + még költsön rád szegény öregasszony egy millát?! :D

Hát cseréltesd ki te vagy menj el albérletbe. NEm ő kérte, hogy ölj bele a házba pénzt, így nem is értem a kérdésed..

2023. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%

Amiket vettél, azokat magadnak vetted, az természetes, hogy te fizeted magadnak.

Az ablakcsere ugyanez az eset, ha neki (a tulajdonosnak) megfelel, akkor nem köteles miattad kicseréltetni, ha téged zavar, akkor csináltasd meg te.

De mivel feltehetöen nem maradsz ott örökre, ezért csak akkor érdemes erre költened, ha még legalább 5-10 évet ott akarsz maradni. (Persze, ha közben a nagyi meghal, akkor a gyerekei öröklik a házat, és csak tölük függ, maradhatsz-e ott. Viszont mivel lakbért nem fizetsz, ezért nem is reklamálhatnál akkor sem, ha megcsináltattad elötte az ablakcserét.


A rezsit neked kell fizetni, mert te is használsz mindent, a 600000 Ft meg max. 4-6 havi lakbér lenne, szóval tényleg majdnem ingyen élsz ott, illetve ezeket bármikor viheted magaddal, semmi esetre sem jogos a követelésed.

2023. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat de ingyen laksz ott, nem? Neki mi abban a segitseg, ha fizeted magad utan a rezsit? Meg magadnak vettel ezt-azt.

En en nem latom, hogy ebben hol szerepel az, hogy te fizetnel a lakhatasert.

Persze nyilvan ha lenne unokam es lenne helyem, en se kernek tole penzt, de azert nagy aldas a mai vilagban, ha nem kell alberletet fizetned.

Ha felreteszed a havi albi arat, amit ugye nem kell fizetned, siman megvan a penz az ablakcserere hamar. Lehet igy is gondolkozni :)

2023. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
96%

25 évesen a szüleimmel lakok, csak egy álom lenne, hogy saját lakásom/lakrészem legyen anélkül, hogy a fele fizetésemet odaadnám egy vadidegen embernek, aki aztán még egy kisállatot sem engedne be a lakásba.

Szerintem inkább örülj neki, hogy befogad, saját kis helyed lehet szinte ingyen. A hűtőt, a tűzhelyet, azaz a nem beépített dolgokat tudod vinni magaddal költözéskor. A festéket már nyilván nem tudod lekaparni a falról, de ha magad csináltad az valószínűleg nem is volt egy olyan hű-de nagy költség.

2023. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek, bevallom. Az nem segítség neki, hogy fizeted magad után a rezsit, hanem alap, mert amúgy sem nagyanyád dolga lenne. Az, hogy segítesz felnőtt emberként, ha ott laksz, megint alap, nem extra, te is ott élsz életvitelszerűen, ergo ez nem segítség.


Az, hogy vettél bele asztalt meg széket magadnak, ahhoz megint mi köze nagyanyádnak? Tök abszurd elvárni tőle, hogy költsön 1 milliót a ház ablakaira, mert neked nem tetszik.


Vegyél saját ingatlant ahelyett, hogy máséban rendezkedsz, és akkor majd ott azt csinálsz, amit szeretnél.

2023. jan. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ugy hogy ajandek, ha már ingyen volt a lakhatás.
2023. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És úgy is veheted, hogy (ha valóban huzatosak az ablakok), hogy a következő években fűtésköltséget fogsz megtakarítani.
2023. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy hogyan kapcsolódik a kérdés a leíráshoz?

Ki kért tőled háztartási gépet? Kinek vennél/vettél?


A mamád nem használja ezeket, nem is kérte.. Miért számítod ezt bele a lakhatási költségeidbe? Ha pl. veszel magadnak egy autót, az is a mamádnak 'szívesség'?


Miért jegyzed meg amúgy, hogy "bezzeg neki új ablakai vannak"?


Kicsit úgy állítod be ezt az egészet, mintha te tennél szívességet azzal, hogy ott laksz.


Amúgy a részletek kimaradtak: Mennyit fizetsz a rezsibe? Mióta laksz ott? Étkezést hogy oldjátok meg? Vannak közös haszálatú helyiségek? Stb. Ezek nélkül nem tudjuk, hogy kinek van igaza - de így kapásból nem neked.

2023. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ahogy a kérdésben is írtam egy két részre elválasztott családi házban élünk ketten. Ő az egyik felében én a másikban. Közös helyiség nincs, heti egyszer átmegyek ruhát mosni. Van külön almérő, az alapján fizetem a rezsit. Magamra főzök, én vásárlok be magamnak.


Nyilván rendes tőle, hogy ingyen itt lakhatok, de a lakást nem adná ki, hisz ahogy írtam fel kellett volna újítani, be kellett volna szerelni több háztartási nagygépet meg nem hiszem hogy szívesen lakna mással egy házban.


Igazatok van, ha költözök a gépek egy részét eladhatom/magammal vihetem,de az ablakokat meg az egyéb nagyobb költségű felújításokat(elektromos hálózat) nem fogom állni, mert ez más háza.

2023. jan. 12. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!