Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsáthato, vagy legalábbis...

Megbocsáthato, vagy legalábbis picit elnézheto azt kérni a rokonoktol, hogy ne látogassanak?

Figyelt kérdés
Császáros szulésem volt, nem tervezett, eléggé kimerultem a baba akár egy orát is elcsámcsogott szoptatás kozben, amikor nem, akkor csak sírt, éjszaka zengett tolunk az osztály, olyan hasfájos volt és nagyon keveset aludtunk, nappal is. Az elso napokban jott mindenki, elég hosszu ideig, alig bírtam kint állni veluk, állva elaludtam volna...ekkor azt kértem, ne jojjenek inkább, mert tényleg jol esett volna pihenni picit és nem ácsorogni, mikor végre a picitol is tudtam volna. Telefonon így is mindenkivel kapcsolatban voltam. Végul a tobbi nap csak a férjem meg anyukám jott be picit. Igy utolag már elárulják, hogy nagyon rossz néven vették. lehet, onzoség volt, de tényleg ennyire nem gondolhatunk ilyenkor magunkra? Azért írtam hosszan, hogy értheto legyen... Nem feltétlen igenlést várok, kíváncsi vagyok csupán.
2008. dec. 26. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jól tetted, hogy megkérted erre őket.

Igy utólag áruld el Te is nekik, hogy jobban esett volna, ha végig gondolják mi mindenen mentél keresztül azalatt a pár nap alatt és aszerint határozták volna meg látogatásaik időtartamát.

2008. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
A helyedben én is ezt tettem volna. Elég kimerítő a szülés, illetve a terhesség vége is. Mindenkinek meg kell érteni, hogy igenis szüksége van egy "friss" kismamának a pihenésre! Szerintem ez egyáltalán nem volt önzés a részedről, sokkal inkább tőlük, hogy ennyire nem foglalkoznak Veled és hogy Nektek mire van szükségetek!
2008. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia

Szerintem semmiképp ne idegeskedj ezen, neked van igazad! Mifelénk illetlenség az első hónapokban zavarni, max egy telefon vagy valakivel elküldeni az üzenetünket, hjogy majd adja át. Később megyünk csak látogatóba, gondolva a picire is, nehogy elkapjon valamit. Nem hogy bemenni a kórházba és ott lábatlankodni.

Pihend ki magad, aztán magyarázd el mindenkinek, hogy nem akartad őket megsérteni, csak annyira fáradt voltál, próbáltál kitartani, amíg tudtál de nem ment tovább. Hívd meg őket babalátógatóba, vagy hasonló és kérj elnézést. Ha ezek után sem értik meg akkor ne érdekeljen. Szerintem abszolút helyesen cselekedtél.

2008. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszi, kíváncsi voltam, mert így utolag kicsit furdallt a lelkiismeret, tudom, hogy mind szeretnek és nem akartak rosszat, csak valoszínuleg nem gondoltak így bele. Mikor megjottunk, akkor szoltam, hogy egy darabig nem vagyok képes vendégeket fogadni (nem kényeskedésbol), és a kereszteloig vártak is - 6 hét után:) Aztán hogy ki mit gondolt...Már mindegy.
2008. dec. 26. 22:13
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Szerintem egyáltalán nem bunkóság, pláne nem önzőség kérni, hogy ne jöjjön be mindenki a kórházba babalátogatóba. Sőt, a mostani náthás időszakban én egyenesen megtiltanám, hogy sokan látogassák a babát és a mamát, mert egy esetleges fertőzésnek súlyos következményei lehetnek.

Sajnos én a saját bőrömön tapasztaltam a "kedves rokonok" tolakodásából adódó kellemetlenségeket. Anyukámnak ugyanis, miután én megszülettem, rokonok hadának látogatását, agyonpuszilgatását kellett elviselnie már a kórházban és az otthon töltött első héten is. Miután egy kedves rokon influenzásan képes volt eljönni, megfertőzte az amúgy is legyengült anyukámat, és engem is, kéthetes koromban. Anyukámnak a 40 fokos láz miatti hűtőfürdő következtében elapadt a teje, én pedig majdnem meghaltam szintén a láz miatt...

Azt mondom, ez nem játék, és ha nekem lesz gyerekem, a legközelebbi rokonokon kívül (kb. 6 fő) senkit, de senkit nem engedek közel a gyerekhez egy hónapos koráig.

Így aztán azt mondom, hogy részedről sem volt ez bunkóság, a kedves rokonok pedig nagyon szűklátókörűek, ha ezt sértésnek veszik.

2008. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Egyáltalán nem volt önzőség a részedről,hogy ezt kérted,hogy ne látogassanak,hiszen nem érezted jól magad.Aki ezen megsértődött annak úgy kell.Jóérzésű ember mindig megkérdezi,hogy szeretné-e a látogatását aki kórházba van.

Én 3 gyereket szültem,egyet simán,és volt 2 császárom.Hát az egyik császárom után olyan rosszul voltam,hogy 2 napig még a férjemhez sem tudtam kimenni.A másik 2 szülésem után nem volt problémám.De akkor nekem is terhes volt a rokonok látogatása,mert persze volt aki tapintatlan módon akkor is bejött,hiába üzentem,hogy nagyon rosszul érzem maga.

Ugyanígy voltam én az otthoni látogatásokkal,nem szerettem,hogy már az első napokban a nyakunkon akart lenni mindig valaki.És szerintem ez sem önzőség.Nekem eszembe nem jutna zavarni egy családot ilyenkor.Aki ezen megsértődik,hogy nem szeretnéd csak esetleg hetek múlva látni,az maga önző,és nem Te.

Minden jót,gratulálok a babádhoz.

2008. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

én eleve szoltam, hogy a kórhazba SENKI, és az első hat hetben szinten senki. utana szepen lassan johet mindneki.

en is februarban szulok, es elore felek ettol, de latjak, hogy eltokelt vagyok, igy probaltak a paromat puhitani, de szerencsere o is kiallt mellettem.

nem vagy onzo szerintem, martirt se jo jatszani!

2008. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Én még nem szültem, így nem tudom, hogy mennyire fárasztja ki az embert, de elképzelésem van róla. Az én nagynéném is, amikor megszületett a fia azt kérte, hogy ne látogassuk meg a kórházban semmiképp, illetve miután hazamentek, akkor is kértek egy kis időt. Voltak a családban, akik zokon vették, de aztán beszéltünk velük, hogy gondolják magukat a kismama helyébe, aztán így sikerült lecsillapítanunk őket.

Én nem gondolom, hogy önző dolog lenne, amit tettél. Szükséged volt a pihenésre. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Egy kicsit is érző ember előre megkérdezi, hogy meg lehet-e látogatni.

2008. dec. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Azzal én is egyetértek, hogy a kórházba nem feltétlenül jó ha látogatják a kismamát, de ha már otthon van miért ne mehetnének? most tegyük félre, hogy tél vagy nyár vagy milyen évszak van...
2008. dec. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Én még nem szültem, de sok barátnőm már igen. Eleve úgy gondoltam, hogy amig a kórházban volt, küldtem egy gratuláló sms-t és amikor hazamentek felhivtam, és megkérdeztem, mikor menjek látogatóba. Volt, aki azt mondta, h akár holnap is mehetek, de volt olyan is, aki azt mondta, hogy majd inkább felhiv, hogy mikor lesznek fogadóképesek.

Ez mindenkinél más. Van akit jobban megvisel és van akit kevésbé. De szerintem nem jó a kórházban zavarni. Egy telefon és mindent meg lehet kérdezni és nincs belőle harag.

És szerintem nem volt önző dolog, amit kértél. Lehet, én is igy fogok tenni, majd ha arra kerül a sor.

2008. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!