Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örüljek, hogy foglalkoznak a...

Örüljek, hogy foglalkoznak a gyerekekkel, vagy szóljak, ha ez nem mindig tetszik?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés...


Három gyerekünk van, a fiunk 5 éves, az ikerlányaink 3 évesek.

Unokatestvéremmel közel lakunk egymáshoz, nem is dolgozik, így viszonylag gyakran találkozunk. A lányokért odavan, mert milyen szépek, aranyosak, meg ugye ketten vannak és ez már sok embernél végképp kiüti a "cukiság-mérőt". A fiunkért nem rajong így, igazából sokszor úgy csinál, mintha itt sem lenne, nem vesz róla tudomást. Nem azt mondom, hogyha odamegy hozzá a gyerek, elküldi, de nem kérdezi semmiről, nem játszik vele magától. Ha mondja, hogy elviszik szívesen a gyerekeket valamerre a barátjával, biztos, hogy csak a két lányra érti ezt. Karácsonykor is a lányoknak hoztak babaházat kiegészítőkkel, társasjátékot, sminkeket, körömlakkokat. A fiunknak meg két színezőt és ceruzákat.


Pedig vele sincs gond, nem problémás gyerek, sőt, ha szabad ilyet mondani, sokkal jobb természete van, mint a két lánynak.

Férjem szerint túlreagálom, ennyi erővel az ő testvérével is lehetne beszélni, mert ő a három gyerekkel együtt semmi programot nem szervez házon kívül soha, de a fiunkat viszi horgászni, vadlesre, gokartozni, szóval ilyen fiúsabb programokra.

Mi sosem teszünk különbségeket a gyerekek között, mikor az ikrek megszülettek, akkor is kértem mindenkit, hogyha jönnek és hoznának ajándékokat, inkább a fiunknak hozzanak. Vagy ha valaki felajánlotta, hogy vigyáz rá, elviszi sétálni, játszóterezni, mondtam, hogy inkább az ikrekkel menjen akkor, úgyis alszanak a babakocsiban azonnal, én pedig addig is kettesben voltam a naggyal, játszottunk, meséztünk.


2023. jan. 22. 14:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Dögöljek meg, ha értem, ezt elsősorban miért nem vele beszéled meg...
2023. jan. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Ez lenne a kérdésem lényege.

Hogy érdemes ezt felhozni, vagy sem.

2023. jan. 22. 14:15
 3/36 anonim ***** válasza:
91%
Pont így, ahogy leírtad, őszintén.
2023. jan. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
71%
Hogy átnéz a gyereken? Igen, érdemes felhozni.
2023. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
73%
Beszéld meg vele.
2023. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
83%

Nem lenne semmi értelme.

Nagyon kicsi annak az esélye, hogy bevallja, ahhoz meg gerinc kéne, az pedig manapság nem sok emberben van.

Annyi lenne csak, hogy te vagy a köcsög, hogy hogy mersz egyáltalán ilyet feltételezni róla.


Szerintem hagyd annyiban. Egyébként sem kötelező minden családtagot egyformán szeretni.

2023. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg nem. Kényszerből senkit nem lehet szeretni. Joga van hozzá, hogy ő pont csak a lányokat szeresse, nem küldi el melegebb égtájra a fiút se. Neki ott van a férjed rokona, aki meg őt viszi.
2023. jan. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%

"Férjem szerint túlreagálom, ennyi erővel az ő testvérével is lehetne beszélni, mert ő a három gyerekkel együtt semmi programot nem szervez házon kívül soha, de a fiunkat viszi horgászni, vadlesre, gokartozni, szóval ilyen fiúsabb programokra."

A férjednek igaza van.

Unokatestvérednek "joga" van eldönteni, hogyan fejezi magát ki, milyen ajándékokat szeretne adni és kinek, kivel hogy akar foglalkozni, milyen mértékben. Lehet a lányokkal jobban szót ért. A kisfiút meg viszi más fiús programra. Ti a szülei meg egyformán foglalkoztok a gyerekekkel.

2023. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%
Örülj neki, hogy foglalkozik velük. Te addig tudsz a fiúra koncentrálni.
2023. jan. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem várható el, és nagy valószínűséggel kéréssel sem érnél el semmit.

Legfeljebb beszélgetés közben tehetsz kijelentéseket neki, hogy neked három gyereked van, nem kettő, ha normálisabb, talán rájön, mire gondolsz. Viszont se az ajándék, se a törődés nem kötelező, nekem igazából már az is furcsa, amit kértetek a kislányok születése után.

Ti nem kivételeztek, ez a lényeg. Az unokatesó meg ha elmegy dolgozni, vagy lesz saját gyereke, úgyis kevesebbet foglalkozik másokével.

2023. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!