Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örüljek, hogy foglalkoznak a...

Örüljek, hogy foglalkoznak a gyerekekkel, vagy szóljak, ha ez nem mindig tetszik?

Figyelt kérdés

Elég kényes kérdés...


Három gyerekünk van, a fiunk 5 éves, az ikerlányaink 3 évesek.

Unokatestvéremmel közel lakunk egymáshoz, nem is dolgozik, így viszonylag gyakran találkozunk. A lányokért odavan, mert milyen szépek, aranyosak, meg ugye ketten vannak és ez már sok embernél végképp kiüti a "cukiság-mérőt". A fiunkért nem rajong így, igazából sokszor úgy csinál, mintha itt sem lenne, nem vesz róla tudomást. Nem azt mondom, hogyha odamegy hozzá a gyerek, elküldi, de nem kérdezi semmiről, nem játszik vele magától. Ha mondja, hogy elviszik szívesen a gyerekeket valamerre a barátjával, biztos, hogy csak a két lányra érti ezt. Karácsonykor is a lányoknak hoztak babaházat kiegészítőkkel, társasjátékot, sminkeket, körömlakkokat. A fiunknak meg két színezőt és ceruzákat.


Pedig vele sincs gond, nem problémás gyerek, sőt, ha szabad ilyet mondani, sokkal jobb természete van, mint a két lánynak.

Férjem szerint túlreagálom, ennyi erővel az ő testvérével is lehetne beszélni, mert ő a három gyerekkel együtt semmi programot nem szervez házon kívül soha, de a fiunkat viszi horgászni, vadlesre, gokartozni, szóval ilyen fiúsabb programokra.

Mi sosem teszünk különbségeket a gyerekek között, mikor az ikrek megszülettek, akkor is kértem mindenkit, hogyha jönnek és hoznának ajándékokat, inkább a fiunknak hozzanak. Vagy ha valaki felajánlotta, hogy vigyáz rá, elviszi sétálni, játszóterezni, mondtam, hogy inkább az ikrekkel menjen akkor, úgyis alszanak a babakocsiban azonnal, én pedig addig is kettesben voltam a naggyal, játszottunk, meséztünk.


2023. jan. 22. 14:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalatból írom, hogy semmi értelme.


Leülhetsz vele, ő esetleg! ígérget majd, és utána ugyanúgy lesz... a fiadat.

2023. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy szembemegyek a kialakult véleménnyel, de én értékelném az ilyen visszajelzéseket a szülők részéről. Már most gondom van azzal, hogy lánygyereknek egyszerűen könnyebb ajándékot venni, mint fiúnak, mert a fiús játékokhoz kevésbé értek, szóval jól jön majd, ha kapok segítséget, hogy egyformán kezeljem a gyerekeket a családban.
2023. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
" Már most gondom van azzal, hogy lánygyereknek egyszerűen könnyebb ajándékot venni, mint fiúnak, mert a fiús játékokhoz kevésbé értek, szóval jól jön majd, ha kapok segítséget, hogy egyformán kezeljem a gyerekeket a családban" - lehet szólni a szüleinek, én is ezt csinálom. Nem kell a másikra várni mindig!
2023. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Én se unokaöcsémnél, se unokahúgomnál nem tudom soha minek örülnének, 10 év körüliek, mindig megkérdezem a szüleiket.
2023. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
#33 persze, megbeszélem velük, de nekem könnyű, mert elég közeli családtag, kérdezőnél lehet, hogy más a helyzet
2023. jan. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%
35! Igaz, nem tudni, milyen közeli egy uncsitesó.
2023. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!