Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ebben a helyzetben?

Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szülők, akik azt várják, hogy átveszem tőlük a vállalkozásukat amit sose szerettem és menekültem előle. Soha nem mondtam ezt ki, de látták, hogy kerülöm ahol csak lehet. 200km-re költöztem tőlük és még most is hívogatnak, hogy menjek haza és vegyem át.

Barátnő akinek folyamatosan van valamilyen elvárása velem szemben és mindig csinálni akar valamit.

Egy pillanatra se hagy nekem nyugtot. Ha mégis valamiért lenyugszik egy kicsit, akkor egyből azon kezd el agyalni, hogy mit kellene csinálni.

Meló, ahol az egyik kollégám az őrületbe kerget a folyamatos csesztetésével, de úgy, hogy amúgy rendes fickó, de néha bekattan..

Kezdek besokallni.

Úgy érzem, hogy nem tudom kontrollálni az életemet. Próbáltam mindenkihez idomulni, hogy a lehető legtöbb nyugtom legyen, de ez pont a visszájára fordul és kihasználják ezt. Mindenki rám akaszkodik. Gyáva vagyok ahhoz, hogy mondjak bárkinek bármit is. Túl sokáig vártam.

Ti mit tennétek a helyemben?



2023. jan. 24. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha beszélnél ezeknek az embereknek ezekről a dolgokról az sokat segítene. Olvass utána az asszertív kommunikációnak.


"Anya, apa, erről már régóta beszélni akartam veletek. Tudom, hogy nagyon fontos nektek a vállalkozás és azt szeretnétek, hogy átvegyem, de sajnos nekem egészen más terveim vannak" és így tovább.

2023. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt felismerted, az nagyon jó. A gyávaság leküzdhető. Gondold végig, mit veszíthetsz, ha végre megmondod mindenkinek őszintén, hogy tartsák a haráraidat. Mit tehetnek veled? Semmit. Vagy tartják, vagy nem. Ha nem tartják, akkor utána joggal lépsz hátrébb tőlük, hiszen kérted már egyszer. Ha tartják, szuper. Lesz konfliktus, de azzal is mit veszíthetsz? Semmit, mayimum megsértődik a másik fél, de az a sértődés róla szól, nem rólad. Neked nem kell mindenki igényeit kiszolgálni, neked ez nem dolgod.
2023. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

"Szülők, akik azt várják, hogy átveszem tőlük a vállalkozásukat amit sose szerettem és menekültem előle. Soha nem mondtam ezt ki, de látták, hogy kerülöm ahol csak lehet. 200km-re költöztem tőlük és még most is hívogatnak, hogy menjek haza és vegyem át."


Anyu, apu, nem fogom atvenni a vállalkozást. Se mo a t, se jövőre, se 20 év múlva. Téma lezarva.



"Barátnő akinek folyamatosan van valamilyen elvárása velem szemben és mindig csinálni akar valamit.

Egy pillanatra se hagy nekem nyugtot. Ha mégis valamiért lenyugszik egy kicsit, akkor egyből azon kezd el agyalni, hogy mit kellene csinálni."


Szakítás.


"Meló, ahol az egyik kollégám az őrületbe kerget a folyamatos csesztetésével, de úgy, hogy amúgy rendes fickó, de néha bekattan..


Új munkahely

2023. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy teljesen uj élet lényegében, ez kéne ebben a helyzetben, változtatni midnenen.
2023. jan. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!