Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Személyiségzavaros családtagok...

Személyiségzavaros családtagokkal minimalizálni a kapcsolattartást?

Figyelt kérdés
Mindkét női családtagom diagnosztizált személyiségzavaros, anyám histronikus (jól írom?) vele beszélek minimálisan bár nemigen érti meg a gondolkodásmódomat ezért csak felszínesen beszélek vele. A nővérem diagnosztizált borderline, vele abszolút nem beszélek, két ünnep közt találkoztunk mikor elutaztam anyámhoz. Nekem is vannak mentális problémáim és nehezen viselem még a "normális" (van ilyen egyáltalán?) emberek társsaságát is. Talán apám a legmegértőbb, enyhén de kötődöm minden családtagomhoz, kivéve a nővéremhez, egyszerűen nem tudok hozzá kötődni. Fiatalabb koromban többször piszkált hülyeségekkel, hogy miért nincs társsasági életem stb, nem mintha belelátott volna az életembe. Ő az a tipikus diszkózós, bulizós nagy társsaságos valaki akinek mindig volt valami pasija. Én jobb szeretek magam lenni, az ilyen dolgok nem boldogítanak mint amik őt. Olyan messze költöztem a megyéből ahol felnőttem amennyire csak lehetett mert rengeteg rossz emlék köt oda. 22/f
2023. jan. 29. 02:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked igy jobb akkor minimalizald nyugodtan.
2023. jan. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Én nem "minimalizáltam" hanem teljesen megszakítottam velük.


Nincs szükségem olyan emberekre, akik miatt én érzem magam rosszul, mert olyanokat mondanak, tesznek, zsarolnak érzelmileg, stb.


Nem volt könnyű belátni, hogy másképpen sohasm lesz nyugodt életem, de amint elengedtem, végre VANé életem.

2023. jan. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%

Mi a kérdés?


Felnőtt vagy, egészséges életet akarsz, tudod mit kell tenned

2023. jan. 30. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!