Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon ez igaz? Igaz az hogy...

Vajon ez igaz? Igaz az hogy a családi agresszió ki hat a gyerek viselkedesere?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban majdnem mindennap cirkusz volt nálam, anyám állandóan veszekedett nagyanyammal, nem volt egy nyugodt perc, sűrűn féltem hazajonni a suliból.

A családi agresszió miatt én is agresszív lettem és ezért nem volt úgy barátom de ezt nagyon szégyellem most felnőtt fejjel teljesen másképp gondolkozom.



2023. febr. 3. 10:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kihat. Vagy úgy, hogy másolod/ismétled a mintát, vagy éppen ellenkezőleg: az örökös cirkuszoktól félénk leszel és bizonytalan; és nem mersz kiállni magadért.
2023. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Magadon is tapasztaltad: úgyhogy nem igazán értem mi a kérdés...
2023. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Érdemes elolvasni Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét. Elég alaposan kitárgyalja a témát.
2023. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igaz.
2023. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
29%
Á, nem igaz, ez csak kitalálták.
2023. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Már kisbabákon is látszik. Egyszer uh-n egy 20 év körüli kisebbségi párocska várakozott. Anyuka kezében 8 hónapos baba, és újra 4 hónapos terhes volt.

Panaszkodott a többi kismamának, hogy a kisbaba milyen verekedős, mindig csapkodja őt.

Egy ismerősömtől hallottam, hogy apuka verte anyukát, egyszer már kiemelték a babával együtt onnan, anyaszállóra ment, de hát újra terhes lett, aztán hazaköltözött, a rendőrök meg gyakorta járnak hozzájuk családon belüli erőszak miatt.

Hát vajon miért verekedős és idegbeteg már 8 hónaposan a baba? Máris átvette a mintát.

2023. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Elvégre csak a szakirodalom egy része foglalkozik ezzel. Ha pedig csak egy rész nem kell komolyan venni.

Az, hogy olyan szak szavak születnek, mint transzgenerációs örökség, parentifikáció és társai meg csak a 21. század unalma.


Viccen kívül kérdezem. Ha magadon tapasztalod ezt minek kérdezed?

2023. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz. "Apám" idegbeteg agresszív dührohamos ember. Én meg 2 testvéremmel mi is idegbeteg agresszív dührohamos felnőttek lettünk.


34/F

2023. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
72%
Miféle debil kérdés ez mégis?
2023. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%
Saját példád mutatja, hogy a tanult minta gyönyörűen átalakítható. Ezért nem (inkább sem) tudom elfogadni magyarázatként a szülő viselkedésére, hogy ő is ebben nőtt fel. És? Akkor kötelező ugyanolyanná válni?
2023. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!