Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám tönkretette az egész...

Apám tönkretette az egész évünket, de főleg a Karácsonyt! Neked volt már ehhez hasonló sz*r éved?

Figyelt kérdés

Apámmal mndíg is külön éltünk.

Kb 1 éve a mamám (anyukám anyukája) összeveszett apámmal.

(3-an élümk együtt és apám sosem segített nekünk semmiben, ez volt a vita kezdete és hogy anyámat a mama ellen uszította hogy ő sosem szerette).

Nos a mamám és apám közti konfliktus után apám nem fizette a gyerektartás mondván, hogy most nem tud adni majd következő hónapban bepótolja az elmaradását. Ez megy lassan egy éve, hogy nem fizet. Anyámat is kihasználta (most nem mennék bele hogy mivel)és lassan mindenki rájött hogy milyen ember is ő. Anyám végül elment a bíróságra a gyerektartás végett, és azt mondták utólag csak fél évet lehet tőle számonkérni. /Ezért is halasztotta apám ezt az egész dolgot/.

Én egy éve nem is beszéltem vele, mert haragszom rá, de ő nemtudom rám miért is haragszik, miért nem keres.Karácsonykor mondták anyáék azért biztos kapok tőle vmit, majd bedobja az ajándékot a kapun vagy vmi hasonló.De semmit nem kaptam, még egy sms-t sem küldött.

Ez kicsit rosszúl esett de anyáék azt mondták ha találkoznék vele és adna vmit ne fogadjam már el.


Nektek volt / van olyan családtagotok akik elvettek egy évet vagy többet az életetekből? Mert hála neki ebben az évben egyáltalán nem "éltem"...


2008. dec. 27. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem teljesen értelek, azt mondod egy éve nem beszélsz apáddal, haragszol rá, de közben arra vágysz, hogy ő keressen meg és beszéljetek? Ez kicsit ellentmondás.

Az sem biztos, hogy haragszik rád, de van, hogy az emberek elhidegülnek egymástól, és egyszerűen nem keresik a másik tarsaságát. Ez egy apa-gyerek kapcsolatban ez nem gyakori, de mint ahogy a fenti példa is mutatja: előfordul.

Egyébként ne foglalkozz vele a jövőben, elég nyilvánvaló, hogy nem érdeklődik irántad. Ezt persze gyakorlatban nem olyan könnyű, de hosszútávon jobban jársz. Idővel meg lehet szokni, hogy nincs többé az életedben.

2008. dec. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen, elég ellent mondásos! Haragszol rá, de az ajándékot várod tőlle! Talán te is tehetnél valamit az ügyért, hívd fel! Később még nehezebb lesz felvenni vele a kapcsolatot!
2008. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

nekem apum általában nem engedi,hogy a szerelmemmel legyek.

megköti mikor láthatom,sokszor sírok is miatta.

karácsonyt teljesen tönkretette azzal,hogy nem engedett el,hogy felköszöntsem a barátomat,sem a családi ebédre,anyumhoz meg nem is mehetek.

2008. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Örülj neki, hogy ilyen problémáid vannak: én legalábbis azóta nyugodtam meg, mióta nem hallok apám felől (immár két éve), aki tönkretette az addigi életemet a verésekkel, később azzal, hogy nem fizetett gyerektartást, aztán meg az állandó részeg zaklatásával.

Ezt mondjuk nem értem, miért gondolod úgy, hogy "nem is éltél egy éven át": szerintem ezen nem kell filózni feleslegesen. Sz@a alak, jobb is, ha távol tartja magát tőletek. A felnőttek dolgába jobb nem beleavatkozni, de gyanítom az, hogy téged sem keres, annyit jelent, hogy nem érdekled. Ha pedig te nem érdekled őt, ő se érdekeljen téged, szerintem...

És kezdj el végre "élni", akármit is értesz ez alatt.

2008. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem apám az egész eddigi életemet tette tönkre. Már csak arra gyűjtöm a pénzemet, hogy el tudjak költözni, és soha többé ne halljak felőle semmit, azt is le fogom tagadni, hogy az apám.
2008. dec. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
90%
hogy volt-e szar évem? 2 éve húsvétkor apám bejelentette, hogy el akar válni anyámtól. 5en laktunk otthon, apu, anyu, husom, a barátom és én. Mindeki dolgozott, tesóm tanult. Tele voltunk adóssággal. Apámék sokat veszekedtek és ez lett a vége. Nyár elejéig könyörögtem neki, hogy költözzön el, mert ugyan elválni elakart, de elköltözni nem, mint utólag kiderült, az új barátnőjéhez csak akkor költözhetett oda, amikor már kimondták a válást. Aztán kött pár nyugis hónap, amikor nyár végén megtudtam, hogy megcsalt a párom. Csak egy csók volt egy kolleganővel, de akkor is alapjaiban rázta meg a kapcsolatunkat. Még ki sem hevertem a dolgot, amikor kiderült, hogy hugom 7 hónapos terhes, csak eddig titkolta... és emellé még volt egy olyan munkám, ami ugyan jól fizetett, de nem volt tőle egy perc nyugtom sem, otthon hívogattak éjszaka is, amikor felmondtam már nyugtatókat szedtem... hát nem bántam, hogy az az év eltelt...
2008. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!