Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Boglár férfi vagy női név?...

A Boglár férfi vagy női név? Én mindig is úgy tudtam, hogy férfi.

Figyelt kérdés
De a Wikipédia és másik 3 oldal is azt írja, hogy női és sehol sem találtam olyat hogy férfi név lenne.

2023. febr. 22. 10:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Hát aki eddig Bogi volt az életemben, az mind nő volt. Igaz, inkább Boglárka lehetett az eredeti nevük. Ez a Boglár ennek lehet egy mesterséges rövidítése.
2023. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Női név.


[link]


Volt László Boglár nevű kormányszóvívőnk, az ő nevét többször lehetett anno hallani a hírekben. [link]

2023. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Értem, tehát több forrás is igazolta, hogy tévedtél ezért tetted fel a kérdést?
2023. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Női
2023. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van több női név is, aminek a kicsinyítőképzős és az anélküli verziója egyaránt adható. Pl. Piros-Piroska, Hajnal-Hajnalka. A Boglárka is ilyen.
2023. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5.


De a Boglárka az nem kicsinyítő képzős, hanem a virágról van szerintem… A Boglár meg csatt.

2023. febr. 22. 17:56
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Attól még, hogy az egy virágnév, kicsinyítőképzős szó, ami a boglár szóból képződött.
2023. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a virágnév is kicsinyítő képzős...
2023. febr. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Úgy hívják az eggyik kövér nőt aki judora járt Boglárka becenév Boglár Bogi.. de utáltam 🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂
2023. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1.-nek igaza van, én ezzel "

Hát aki eddig Bogi volt az életemben, az mind nő volt. Igaz, inkább Boglárka lehetett az eredeti nevük. Ez a Boglár ennek lehet egy mesterséges rövidítése."

Egyetértek. Pl itt olyasmire gondolok, hogy vannak, akik nem akarnak pl egy 120. Nikolettát adni a gyereküknek, de pedig tetszik a név; és akkor ezért inkább pl Nikolnak anyakönyvezik, hogy egyedibb legyen. És akkor hogy így lerövidítik; és akkor azt a nevet adja, de mégis más, úgy érzi ilyenkor a szülő, hogy rakott bele valami kreativitást, variálást is, hogy ne ő legyen a 120. Nikoletta pl. Kicsit még pl a Dorka is eszembe jutott nekem, hogy ott is lehet, hogy "egyedieskedni", "menősködni" akarnak a gyerekük nevével; szerintem akár szerepet játszhat benne; tehát, hogy pl ne egy "unalmas, sablon séma " legyen, amiből már "van 600" ; hanem (akkor) egy "kicsit újítsunk rajta". Szóval szerintem így pl, simán lehet, ha adták már ezt így valakinek, hogy ez volt benne.

Vagy pl tetszett neki a Bogi név, de a Boglárkát túl becenévszerű, kicsinyítőképzősnek, akár gyerekesnek találta; és akkor így levette a végéről, és azt adta a gyerekének.


Viszont!! Amit nem értek, mintha pár hónapja láttam volna ilyen nevet a női nevek között, hogy Martinka, meg Zalánka. Nah, ezt már nem tudom mire vélni, hogy egy fiúnévnek a becézett alakját miért akarják lánynak adni. pl Martinka helyett lehetett volna Martina, Zalánka helyett Zália, Zalina, Zalinda, Zalinetta. Szóval én ezt így pl nem tudtam mire vélni,hogy miért kellett valakinek, hogy pl Martinka legyen a lánya, vagy Zalánka. Ez számomra szomorú volt. :S :(

2023. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!