Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehető észre, ha egy...

Hogyan vehető észre, ha egy családtag pszichopata? Milyen figyelmeztető jelek vannak?

Figyelt kérdés

2023. márc. 14. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Olvasd el a tüneteket.
2023. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is volt ilyen családtag, nehéz észre venni, mert kedvesnek, karizmatikusnak tűnnek. A nővérem ex vőlegénye volt ilyen. Két évbe telt, mire feltűnt nekem, hogy nem mond igazat és ekkor kapcsoltam össze a viselkedésével . További 5 évbe telt, hogy bizonyítsam, nem féltékeny vagyok, hanem tényleg gond volt vele. Senki sem hitt nekem . A végén rendőrségi ügybe keverte a nővérem is , illetve életveszélybe. Érdemes komolyan venni az ilyesmit.


De itt össze van foglalva jól, mi jellemzi őket :


Hamisságot és felszínességet: gyakran szellemesek, humoros és szórakoztató beszélgetőpartnerek, akik hihetetlen történeket mondanak, s jártasnak tűnhetnek különböző tudományágakban.

Én-centrikusságot és nagyzolást: jellemző rájuk a túlzott önértékelés, fontosságtudat, nárcizmus, magukat felsőbbrendű lényeknek tekintik, akiknek joguk van öntörvényűen élni. Gyakran kérkednek szégyentelen módon.

A megbánás és a bűntudat hiányát: nem törődnek azzal, hogy tetteik másokra milyen hatással van. Gyakran kijelentik, hogy nincs bennük bűntudat, magatartásukat racionalizálják, kész kifogásaik vannak viselkedésükre, de le is tagadhatják, hogy a dolog egyáltalán megtörtént bizonyos esetekben.

Az empátia hiányát: képtelenek mások helyébe képzelni magukat, az embereket a vágyaik kiéléséhez szükséges használati tárgyaknak tekintik. Közömbösek mind a családtagjaik, mind az idegenek jogai, és szenvedései iránt.

Megtévesztést és manipulációt: könnyen másnak adják ki magukat, könnyen az ember bizalmába férkőznek, amivel ellenséget és barátot is megtévesztenek.

Sekélyes érzelmeket: nem képesek különböző érzelmi állapotok finomságainak leírására (pl. szerelmet a szexuális vággyal, a szomorúságot a frusztrációval azonosítják).

2023. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb az lessz hogy minden téren irányítani fog, uralkodik fölötted, nem örül a sikereidnek, de olvashatsz róla neten rengeteget.Ne hagyd magad es állj talpadra még a legelejen, főleg ha már tapasztalsz jeleket a családtagodnál.
2023. márc. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Végtelenül önző, csak ő számít, nem empatikus, nem érdekli a másik ember egyáltalán, gátlástalanul kihasznál másokat, manipulatív és élvezi. Nincs benne megbánás, nem tanul a hibáiból. Nagyjából ennyi. Nekem a testvérem hajaz erre a típusra.
2023. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
A felsoroltak akárkire jellemzők lehetnek: ettől senki nem lesz pszichopata. Az egy laikus a büdös életben nem fogja helyesen diagnosztizálni, hiába szereik ráfogni mindenre.. Még a webbwteg is ír marhaságot.
2023. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De szerintem.nem is a diagnozis a lenyeg. Az ilyen emberek mergezoek, kerulni kell oket.
2023. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Kismillió jele lehet, ha oylan könnyü lehenne őket kiszűrni sokkal kevesebb gond lenne velük.
2023. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem szeret, nem szorong, nem tanul.
2023. márc. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
26%
Viselkedése.
2023. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyiféle pszichopata. Sokat számít az intelligenciahányados és az is, hogy milyen környezetben nőtt fel az illető. Ha intelligens és megkapta a törődést, szeretetet, akkor valószínűleg ügyesebben elrejti az antiszociális vonásait. Ha nem, akkor elég nyilvánvaló jelei vannak a pszichopátiának: az empátia teljes hiánya, nem érez bűntudatot, önző, és nagyon gátlástalan (magyarul, gondolkodás nélkül csinál dolgokat, nem végiggondolva a következményeket).

Szerintem az intelligens pszichopaták sokkal veszélyesebbek, mert beilleszkednek, ezért észre sem lehet venni, hogy azok. A gátlástalanságuk miatt előbb utóbb lebuknak.

2023. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!