Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen esetekben lehet gyereke...

Milyen esetekben lehet gyereket örökbefogadni? Csak akkor, ha meddő vagyok? Egyedülálló anyáknak nincs esélye?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

ennek szerintem nincs köze a meddőséghez

gondolj azokra a sztárokra, akiknek vannak gyerekeik, és még fogadtak örökbe hozzájuk!

pl. Jolie-Pitt házaspár:D

2010. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A meddőséghez tényleg nincs köze.Egyedülállóként nehezebb örökbe fogadni,mert elsősorban párokat keresnek,hogy teljes családba kerüljön a gyerek.Fontos még az anyagi helyzet és tanfolyamra is kell járni,hogy elméleti és gyakorlati képzésben is részesülj baba ápolásból vagy gyermek nevelésből.Úgy tudom még van pszichológiai vizsgálat is és az otthonodat is kijönnek megnézni,hogy jó helyre kerül-e a gyerek.Ezt úgy tudom még pár évig rendszeresen megteszik.

Ha nem ragaszkodsz ahhoz,hogy a baba fehér bőrű legyen és esetleg beteg babát is elfogadsz,akkor elöbb vállhatsz anyává.

2010. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállónak több okból sincs sok esélye :

- többezer HÁZASPÁR várakozik évekig örökbefogadható gyerekekre...

- a gyerek érdeke az, hogy CSALÁDBAN nőjön fel (legyen apukája és anyukája is), sőt lehetőleg legyenek nagyszülők, unokatestvérek is, hogy kiterjedt családja legyen...

- egy HÁZASPÁR esetében biztosabb a gyerek gondozása, megélhetése...


Talán olyan esetben egyedülálló nőnek is adnak gyereket, ha nem ragaszkodik a csecsemőhöz, elfogad nagyobb gyereket is, akikre már nem olyan nagy a "kereslet"...


Örökbefogadásnál nagyon sokat nyom a latban az örökbefogadók anyagi helyzete, biztos stabil munkahely, saját lakás/ház, a házaspárok stabil kapcsolata...

2010. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem csecsemőt szeretnék, hanem kb. 4-5 éves kisfiút. Ez kimaradt.
2010. okt. 6. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Igenis van esélye egyedülállónak is anyának lennie!


A barátnőmnek sikerült!!! :-) Nagyon sokat várt a kislányára (úgy tudom, hogy csak kislány lehetett, mivel egyedülállóként vállalta az örökbefogadást), kb. 2,5 év volt, valóban volt tanfolyam, családlátogatás, különböző rátermettségi tesztek, de megérte! Ma már ő is anyuka :-)! Remélem neked is sikerül!

2010. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!