Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért engedik meg a gyereknek...

Miért engedik meg a gyereknek azt amit a szülő megtilt?

Figyelt kérdés

"kényeztetés" meg "jófejség" gyanánt.

Például annyi édességet eszik hogy rosszul van.

Vagy órákig tévét nézhetne ha velük lenne (ezért nincs rájuk bizva huzamos ideig)

Vagy pedig olyanokat mondanak neki csak mamával érzed jól magad.

Ezek csak példák.


Szerintem az nem kényeztetés ha a szülők nevelési elveit figyelmen kívül hagyjuk. Vagy ha ilyen hangolásokat ültetünk el a kicsi fejében.

Én ha vigyáznék gyerekre nem mennék szembe a szülő kérésével.


Vélemények?



2023. márc. 16. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván a szülő részéről is kell némi rugalmasság, de azért homlokegyenest nem kéne szembe menni a szülő elképzelésével.


A tévénézésről nekem az a véleményem, hogy ebben benne van az is (ha minden érintett tagadja, akkor is!), hogy a nagyszülőknek már fárasztó órákon át ugrálni a gyerek körül. Ha nézi a tévét, akkor csak ülni kell mellette. Igaz, akkor is csak ülni és beszélni kéne, ha mesét olvasnának neki. Bár órákon át az is rendkívül fárasztó lenne, meg a gyereket se kötné le.


Evésben minden nagymama mániás és azt akarja, hogy NÁLA sokat és jóízűen egyen a gyerek. Na, édességgel a legkönnyebb ezt elérni. :-) Szóval itt is a könnyebbik megoldás választását látom.


A "csak a mamával érzed jól magad" meg szimplán a saját fontosságának hangsúlyozása. Sok embernek van erre szüksége, bár nem vall egészséges lélekre, ezt aláírom.


Azért, ha egy hétnél gyakrabban nincs a mamával szülője nélkül, akkor nem hinném, hogy bármilyen rossz szokásra rá tudja nevelni.

2023. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Nem ez az első kérdésed... Nem unod?

Egyébként ez a nagyszülő "dolga", elkényezteti a gyereket

Fektess le szabályokat, ha ennyire nem bírod elviselni

2023. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

A tévé az nem új dolog, már én is egész nap a Minimax előtt ültem nagyszüleimnél. A tizediken laktak egy panelban, és az ő idejükben még nem volt divat játszani a gyerekkel. Vittek sokszor prgramokra is, de ha csak náluk voltam, akkor más szórakozást nem nagyon tudtak nyújtani. Anyám meg örült, hogy elvállaltak, úgyhogy benyelte a tévét, otthon úgysem volt.

A csoki szerintem olyan, hogy legalább megtanulja. És a nagyszülőnek sem buli a hasfájós, hányós gyerekkel lenni, úgyhogy ez egy kölcsönös lecke lehet nekik is, a gyereknek is. Egyszer elrontja a hasát a sok csokival, ha van esze legközelebb mértéket tart.

Nyilván a szülő ellen hangolni a gyerket elég felháborító.

Szóval én árnyaltabban látom a dolgot, szerintem semmi baja nem lesz attól a gyereknek, ha egyszer-egyszer kevésbé van szigorúan fogva. Ugyanakkor olyanokat is szoktam itt olvasni, hogy allergiás, ételérzékeny gyereknek adnak olyan édességet, amit nem ehetne mert nem hiszik el hogy az. Ezzel a veszélyeztetéssel abszolút nem értek egyet, és tiltanám. De ha egy amúgy egészséges gyerek egyszer elrontja a hasát a sok csokival, na bumm. Viszont az sem jó szerintem, ha az anyuka mindent beszabályoz a nagyszülőnek.

2023. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert a angyszülők szeretik kényeztetni az unokát.
2023. márc. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Mert szeretethiányosak ezek a felnőttek, meg önbizalomhiányosak. És úgy vannak, hogy a gyerekek még tudnak őszintén, tisztán szeretni, és akkor a gyerekekből szeretnék azt a szeretetet "kicsikarni" ,amire úgy érzik, szükségük van. MEg pl, ha engedékenyebbek, úgy érzik, több szeretetet kapnak, ezért írják fölül ezeket a szülői kikötéseket. A pici egójuk fontosabb nekik saját maguknak, mint amit a szülő kért; mert ha ő vigyáz a gyerekre, kihasználja az alkalmat , hogy szeretetet gyűjtsön be, minél többet. És ha nincs ott a szülő, akkor úgyse tud mit tenni ellene, ha meg szükség van, hogy más vigyázzon rá, akkor úgyis ott fogja hagyni nála megint. Szóval,rettentő szeretetéhesek az emberek, és azért, a több szeretetért halmozza el őt csokival. Meg pl az az ember így, ettől érzi, hogy ő fontos valakinek;mert különben neki nagyon kicsi az önértékelése. Szóval szeretethiányból, önbizalomhiányból fakad, hogy nagyonjófej akar lenni a gyerekkel, mert akkor azt gondolja, a gyerek majd imádni fogja, és mindig vele akar majd lenni sokat; és akkor minél több szeretetet gyűjthet be tőle. Tehát lényegében mondjuk valamilyen szinten használja a gyereket arra, hogy szeretet kapjon. Tehát egy eszköz a saját egójának növelésére, hogy ha csak átmenetileg is, amíg ő vigyáz rá, ez egy kisérlet arra, hogy stabilizálni próbálja a saját önbizalmat. Hogy valakinek ő fontos, valakinek ő értékes; mert önmagában ő nem tudja értékelni saját magát. Lehet, hogy csak annyi, hogy ő egy szürke kisegérnek gondolja magát, meg unalmasnak, érdektelennek, hogy úgyse néznek felé, ha nem muszáj; értéktelennek, stb.

|

Másik, eszembe jutott egy ilyen, hgoy nemtom, valamibe mamám belekötött, és akkor anyám lecs3szte mamámat, hogy mit kötekszik velem; erre mamám azt mondta "nevelek"; erre anyám lekiabálta, kiosztotta, hgoy mit nevel, neki nagymamaként semmi más dolga nem lenne, minthogy elkényeztessen minket- nem ez a szó volt, másik kifejezés, de szinonima, szal ez volt a lényege.

2023. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekem is úgy tűnt az a kijelentés hogy lehet kicsit önbizalomhiányos


2 honnan veszed hogy ez sokadik kérdésem? Oda van írva hogy Manyika 45. kérdése vagy mi?

2023. márc. 16. 15:41
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Gyerekkoromban nyaranta sokat voltunk a húgommal nagyszülőknél. 300 km-re laktak, így a napi-heti odarohangálás nem volt megoldható.

Semmilyen "használati utasítást" nem mellékeltek hozzánk a szüleink (igaz, nem volt semmi nyavalyánk) és boldogok voltak, hogy ott lehettünk, sápkóros városi gyerekként.

Ettük amit a mama főzött, hétvégén mindig volt sütemény is, esős-szeles időben délután néztük a tévét az esti meséig, egyébként a környékbeli gyerekekkel bandáztunk. Augusztus végén kicsattanó egészségben, napsütötte bőrrel hazamentünk, miközben épelméjű gyerekként felfogtuk, hogy mások otthon a szabályok mint a mamánál és alkalmazkodtunk is hozzájuk.

Egyik oldalon sem kerítettek nagy feneket nekünk, mégis tudtuk, hogy mindenütt mérhetetlenül szeretnek minket.

És egy gyereknek EZ a lényeg!

2023. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt ez, mind a 2 nagyszülőknél mondták, hogy egyek még meg vékony vagyok meg a Tv is szinte egész nap ment
2023. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamák szinte minden esetben engedékenyebbek, mint a szülők! 31 éves leszek, de nálunk is ez volt!

A nagymamáim mindig körbe ugráltak minket, tele tömtek sütikkel, édességekkel.

Ráadásul, az egyik mamától el szoktam menni haverokkal ide - oda csavarogni már 15 évesen. Mindig ezt mondta: "Csak ne csinálj hülyeséget fiam és időben gyere haza!".

A nagyszülők kellenek a gyerekeknek! A szülők is pihennek és a gyerekek is kikapcsolódnak, kimozdulnak otthonról. Arról nem is beszélve, hogy a nagyszülők is unokázhatnak.

Amiket leírtál, nem egetverően súlyos problémák.

2023. márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Az édesség fogyasztással kapcsolatban fel lehet hívni a nagyszülők figyelmét arra, hogy rövid távon fokozza a fogszuvasodás kialakulását, hosszabb távon meg annyira kimerítheti a hasnyálmirigy inzulin termelését, hogy korai cukorbetegség léphet fel.
2023. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!