Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mègis mit...

Ilyen helyzetben mègis mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mostohaapám évekig úgy bánt velem, és igazából az egész családdal mint a kutyákkal, mindig neki volt igaza, ha valamit tettünk, én és testvéreim, ordibálás és pofonok, ütések sorozata lett a vége. Nem ez a lényeg, nem taglalom tovább, akárki tud erről bővebben, őrültnek, betegnek tartja.

18éves vagyok és pár hete "tanult" öcsémmel (8 éves) és ha valamilyen számolást elrontott pofon járt érte és kitépett füzetpapír hogy az összes házit kezdje előről. Én ezt szóvátettem hogy nem teljesen normális, nem lesz ebből semmi haszna, mi értelme van. Velem is elkezdett ordibálni, csak azért is nyakonvágta szegény öcsémet hogy engem idegesítsen, majd belökdösött a szobámba, megfenyegetett hogy betöri az orrom de sajnos nem került sor arra hogy kezet emeljen rám újból.

Ez a viszály azóta is fennt áll, ő nem hajlandó velem együtt élni( kollégista vagyok, havonta 1 2 hétvégén vagyok itthon, nyárra már van munkám a Balatonon) és ki akar "rakni". Nos ez a ház nem az övé, édesapám és nagyszüleim újították, építették fel. Mikor idehozta drága édesanyám nem tudom mennyi hitel volt még a házon, azt visszafizették, és örökségből kapott egy nagyobb összeget, abból a ház mellé egy műhelyt épített(semmi értelme nincs, ott szereli az autóinkat amiknek valamiért állandóan van valami bajuk) és ezzel példálózott hogy hiába nincs a nevén a ház, több joga van már mint édesanyámnak(eközben édesanyám csak ült szótlanul)

Szerintetek ezt így megteheti?



2023. márc. 25. 11:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az anyád hagyja...
2023. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Amíg anyád olyan hülye hogy asszisztál hozzá? A "drága" édesanyád észhez térhetne, és előbbvaló lehetne a biztonságotok minta fasz akit a nyakatokra vitt.
2023. márc. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Fenyegesd meg mind 2 öjüket hogy feljelented a gyámhivatalnál,szólj apukádéknak hogy rendezék le a segfejt
2023. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Meg vannak örülve a nők???ennyire fontos nekik hogy pasijuk legyen hogy a gyerekeiket le szarják???szólj a gyámhivatalnak csak eléb készits bizonyitékot
2023. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem tudsz tenni sajnos, csak a menekules marad. Az fel siker, hogy kolis vagy, legalabb kevesebb idot vagy otthon.

Durva, hogy anyad ezt csendben tuti.

2023. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Hétfőn fogod az öcséd, bementek a családgondozóhoz az önkormányzatnàl, és elmondod ugyanezt.
2023. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

"Semmit nem tudsz tenni"

Dehogynem!

2023. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%

Bocsi, de mit vartok a csaladsegitotol? Ilyen kornyezetbol a gyereket nem emelik ki, sajnos vagy nem sajnos, ez nem indok ra. A gyereknek lehet rosszabb is lenne egy lakasotthonban 10-en egy szobaban, ahol naponta szarra verik es meglopjak. Mert ezek a helyek ilyenek.


Annyi fog tortenni, hogy raneznek neha a nyakukra, aztan viszlat.

2023. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó,akkor szerinted hagyni kéne???látom te nem fogod fel vagy csak a pasit probálod védeni
2023. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Ki vedi a pasit? Irtam en olyat, hogy nagyon jo, amit tesz? Te normalis vagy? Nyilvan ez a helyzet undorito.

De en mit nem fogok fel? A rendszer igy mukodik, ha tetszik, ha nem.

Nekem volt mar ebben reszem, rokon kislanynal, szoval en tudom. Szerintem talan en vagyok az egyetlen itt, aki tudja hogy megy ez es ezert mondom, hogy felesleges ilyen esetben a csaladsegito, mert jobb nem lesz.

2023. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!