Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem aljasság, hogy az öcsém...

Nem aljasság, hogy az öcsém így manipulálja apát?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, az öcsém pedig 16. Összességében jó a kapcsolatom a családdal, az öcsémet is szeretem, csak talán kicsit irigy vagyok az ő és apa kapcsolatára. Apa villamos és gépészmérnök, velem is próbálta megszerettetni a műszaki dolgokat, de én nem vagyok fogékony rá, a tesóm pedig gyakran kihasználja ezt. Például, ha valamit el akar érni, akkor azzal hízleg, hogy "apa, mésélnél a termodinamika törvényeiről, vagy a belsőégésü motorok müködéséről?" Ilyenkor apának szinte könnybe lábad a szeme, hogy a kicsi fia érdeklődik a tudományok iránt, és ilyenkor sokmindent megenged, vagy elnéz neki.

2023. márc. 26. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az aljas erős szó. Gondolom, apád nem százezreket ad az öcsédnek az érdeklődésért, sem lakást, motort. Egy kis pénz, elengedje ide-oda, cserébe tanul valamit az öregtől, aki meg örül, hogy mondhatja, és meglágyítja a szívét, hogy az öcséd élje az életét, jó üzlet.
2023. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
A kérdésed inkább nem kommentálom, de az elég szomorú, hogy egy mérnök 19 éves gyereke úgy fogalmaz, mint egy negyededikes, és a hélyesírása is hasonló.
2023. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem aljasság. Attól hogy neked nincs érzéked hozzá, neki lehet.
2023. márc. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Na kettes, neked aztán bele kellett kötnöd! Mondd már meg, mi bajod a helyesírásával és fogalmazásával?


Egyébként, ha már ennyire helyesírásfüggő vagy: negyededikes? Komolyan? Ha a te írásod tökéletes lenne, akkor is hihetetlen, honnan az önbizalom, hogy ennyire nagyra tartsd magad.

2023. márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Összességében hasonló eredményü tanulók vagyunk, közel ugyanannyi a jegyeink átlaga, sőt, nekem annó picivel jobb is volt. Csakhogy, amíg az öcsém matekból, kémiából és fizikából jeleskedik, én sokkal inkább a humán tárgyakból voltam jó. Apa arra csak legyintett, hogy öcsém tavaly majdnem megbukott románból (romániában élünk), és egy ötössel épp csak átengedték, de mikor én végeztem 8-as matek átlaggal, akkor olyan megvetően nézett rám, mintha én lennék a család szégyene.

Ezen kívül pedig neki sokkal többet megendnek, amit nekem annó nem. Például idén nyáron is napokig fesztiválozni fog, de annó arról szó sem lehetett, hogy én 16 évesen elmenjek ilyen helyekre.

2023. márc. 26. 13:30
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, tesód szempontjából életrevalóság ami a tiédből talán aljasság.
2023. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a te nézőpontod. A leírtakból még nem egyértelmű, hogy itt "manipulálásról" van szó. Testvérek között gyakori a szülők szeretetért való ilyesfajta vetélkedés, de hát végül is mindenki azt a képességét használja, ami van neki.
2023. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Első, egyébként van motorja, az is egy erős kapocs közöttük, hogy mindketten szeretnek motorozni. Mágára a motorra, meg semmilyen ingóságra nem vagyok irigy egyáltalán, az az igazság, hogy anyagi térén nekem is magadták ugyanazt. Csak a kettőjük közötti kapcsolatot irigylem, mert apa sokszor úgy viselkedik, mintha csak egy fia lenne.
2023. márc. 26. 13:38
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom inkabb ebben az van hogy neked ez nem megy, neki meg igen, és ezért nézel rá rossz szemmel.
2023. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül aljasnak nevezném inkább ravasznak.Ha kivételeznének a tesoddal akkor elhiszem,hogy zavarhatja a dolog,de itt erről szó sincsen.
2023. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!