Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem viselkedése már...

A férjem viselkedése már teljesen kikészít idegileg. Tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha elhagynám?

Figyelt kérdés
Lelki sérült, de már nincs erőm őt pátyolgatni. Nagyon hirtelen szakad nála a film,agresszív, szinte rögtön lendült a keze. Ezt már 2 hónapja letárgyaltam vele,hogy még egyszer rámvág, végleg otthagyom,bárhogy is szeretem. Na, azóta minden nap azt hallgattam, hogy neki ez mennyire fáj, az mennyire fáj, mi mennyire esik neki rosszul stb...Akkor megint leállítottam, hogy egész nap otthon ül, mi a fene nagy bánata van nap mint nap? (Én dolgozom napi 8-10 órát elég stresszes beosztásban, készülök az egyetemi vizsgákra, meg a házimunka... és még neki nehéz az élete). Na, de ami betette az ajtó, az most hajnalban történt. Tegnap lerendeztük a szilveszteri bulit, és még aznap felkértek bennünket násznagynak. Eddig ok minden, hanem kb.hajnali 3 felé arra ébredek, hogy öltözik,veszi a kabátját. A kérdésemre azt a választ kaptam, hogy elsétál a folyópartra és leugrik a hídról, mert ezt nem lehet így kibírni, sok a gond. Erre én, hogy mi van?! A pénz a gond, hogy fizetünk a buliért+a násznagyság...és ezen kiakadt, bevett szokás szerint pár nyugtatót, és a végén elaludt. De majd egy órán keresztül nyomtam neki a vigasztalást, hogy majd jó lesz minden, lesz rá pénz, stb...Egyszerűen már nem birom tovább így vele. Mindig őt kell nyugtatgatni,vigasztalni,az ő lelki fájdalmait enyhíteni. Mintha pszihológus lennék! Munkát nem is akar keresni, mert úgyse találna olyat ami jól fizet. Már nem tudom mit csináljak. Alig aludtam az éjszaka, és fáradtan,idegesen jöttem a munkahelyemre. Úgy érzem idegileg kikészít, hogy mindig rinyál és nő létemre, én vagyok az erősebb, én nézek szembe a problémákkal, ő csak az öngyilkosságot találja megoldásnak az ég adta világon minden gondra. Mit csináljak? Tudom, hogy szüksége van rám, nem merem elhagyni, és többször mondta, hogy öngyilkos lesz, mert nélkülem nincs értelme az életének. Hogy tudnék segíteni rajta?? Van valami ötletetek? Bocsi, hogy ennyire hosszadalmasan írtam.
2008. dec. 29. 08:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%

Ne hagyd el,mi lenne ha egy pszichologust felkeresnél?

Az én szomszédomban rendszeresek voltak a bajok,hetente jàr ki egy nagyon jo pszichologus.aki oldja a feszültséget.

Ezt làtom a legjobbnak,de majd gondolom sokan irnak neked még több tanàcsot!

Sok sikert!

2008. dec. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

SZIA!

Már bocsi,de nem is melózik a férjed?A te nyakadon él?Azért ez már több a soknál.Meg mindég öngyilkossággal fenyegetőzik?Akkor azt sosem fogja megtenni!!!!!!!!!

Én már bizti nem maradnék vele.Hány évesek vagytok?Gyerköcötök van?Te még tanulsz is a munka melett?Az ilyen embereket,mint te megkellene becsülni,és nem bántani.Meg még fizikailag is bánt????Szerintem a férjed egy kicsit agybajos és gyóggyitani kéne magát.Bizti,hogy depressziós.Te meg NE HAGYD MAGAD állj a sarkadra.Mondd meg neki,hogy változtasson a saját életén vagy viselkedésén,álljon munkába(nem tudom milyen álom melóra vágyik,talán orvos????)vagy ha ezt nem teszi meg akkor meg hagyd a francba.Szóval ÉN ilyen ember mellett nem tudnám leélni az életemet.De ez a TE döntésed....

2008. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Pszichológust már említettem neki, volt is 2x még régebben (én erről nem is tudtam), de már nem akar menni. Arra hivatkozik, hogy a doki úgyis csak azt mondaná megint, hogy saját magában kell lerendeznie a gondokat, és az önkontrolt. Dolgozott pl.az ősszel is 1-2 hónapot, és most nem is akar, mert kiszámolta, hogy keresett annyit ez idő alatt, mint más kb.6 hónap alatt, szóval jogos a pihenése. Én azt is megértem, hogy nehéz neki, mert ő jött az én városomba, és nincs ismerőse, nem tud kivel találkozni, beszélgetni. Teljes mértékben megértem, hogy az se jó, hogy egész nap egyedül van...de valahogy mégis...kezd elegem lenni az egészből!
2008. dec. 29. 09:30
 4/32 A kérdező kommentje:
Ja, és amióta mondtam neki, hogy el akarok válni tőle, azóta meg azon sír, hogy nem mer nekem semmit mondani,nehogy elhaggyam. Ha pedig megbánt, vagy kitörése van, 10 percre jön a bocsánat kérés, és hogy ugye ez miatt most itthagyom? És utána meg azt hallgathatom,hogy mennyire fél,hogy elhagyom. Nélkülem nincs értelme az életének, meg különben is, nem olyan rossz ő, úgyse találnék jobbat, mert mindenkinek vanna hibái, nem csak neki...és eleibe még bedőltem ennek. Mostmár azt sem bánnám, ha tényleg nem találnék senkit és egyedül maradnék. Modtam neki, hogy szeretem, de már elegem van.
2008. dec. 29. 09:35
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek pszichiáterre van szüksége. Szerintem határozottan depressziós. Talán csak a gyógyszeres kezelés jelenthez megoldást. Ez biztos hogy orvosi eset, szóvá bármit is mond vidd dokihoz.
2008. dec. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Mindenképpen orvos!

Ha nem pszichologus,akkor pszichiàter!

Persze hogy nem akarja,a betegek 90%-a elutasitja az ilyesféle segitséget.

De csak ez hozhatja rendbe,ahogy olvastam a soraidat.

Késöbb még lehet hàlàs is lenne érte!

2008. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
OK, akkor megpróbálom rábeszélni a doktori látogatásra, hátha segít rajta, mert ez így már nem élet mellette. Annyit bántott engem fizikailag is meg lelkileg is, hogy már csak a papír köt össze vele. Szeretem,mint embert, de már nem,mint férjemet. Egyszerűen soha,semmiben nem tudok rá számítani. Fiatal vagyok én még,hogy így éljem le az életem. 25 vagyok.
2008. dec. 29. 09:53
 8/32 anonim válasza:
33%

Na pfff.. Annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy nyugodtan hagyja a francba hát gratulálok. Ha neked ennyit érne ér egy ember, akivel évek óta együtt vagytok. Aztán mi lesz, ha véletlenül tényleg öngyilkos lesz, kedves kérdező? (ha ott hagynád) Éveken keresztül sajnáltatni fogod magad, hogy te lebeszélgetted meg minden, közben meg itt a neten dumálod őt ki, meg mindenféle agyi betegnek nevezed.

Egyébként meg vannak ilyen emberek, ez nem szihológiai(bocsi:P) eset, hanem ilyen a viselkedése.. Érdekes, hogy minden ilyen kérdésre azt mondja mindenki menjetek szihológushoz, de értelmes választ nem tudnak adni..

2008. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
46%
meg ne probáld elhagyni.Megigérted hogy vele leszel jóban ROSSZBAN amíg a halál el nem választ.Most itt a rossz meg kell oldani.Irány a pszichologus.Ő majd segít.
2008. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

10:15-ös!

Én voltam az elsö,aki ajànlotta a pszichologust,szerinted nem helyesen.

Na akkor légyszives ird meg,hogy te mit tanàcsolsz!

Ide jössz,és kiosztol mindenkit,de ta magad vagy az,aki semiféle tanàcsot nem adott.

Termöszetesen abban igazad van,hogy nem szabad elhagynia a pàrjàt(én is ezt irtam)de azon kivül,te semmit nem irtàl.

Szoval szerinted hovà,ha nem pszichologus,vagy pszichiàter?

Vagy szegény kérdezö hagyja a dolgot folyni magàtol?

Hàtha egy nap tényleg igy okoz majd magàban kàrt?

Nem értem

2008. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!