Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tetszik anyámnak,...

Miért nem tetszik anyámnak, hogy nem szállok bele a sajnáljuk közösen a sógornőmet műsorba?

Figyelt kérdés
Elsőáldozó lesz a tesómék lánya. Az egy dolog, hogy családi nyomásra utolsó percben hívtak meg. Az megint egy dolog, hogy szerda este tudtam meg, hogy ajándék is kell. Sajnos anyagilag nem állok túl jól, egyedül nevelem a fiamat. Nem baj, megoldottam, sikerült. Erre most jön a nagy műsorszám, hogy szegény sógornőm ma is dolgozik, utána megy templomot díszíteni. És én nem is tudom, ez milyen nagy dolog, mert munka után kell szegénynek menni. És szegény így, szegény úgy. Én meg mondtam, miért nem vett ki szabit, minden hülyeségre ki tud venni, erre meg nem. Na itt minden voltam, csak rendes ember nem, el sem tudom képzelni, ez milyen fárasztó neki. A kaját rendeli, a 4 féle sütit anyámmal sütteti, ergo a vendégvárásra semmit nem csinál. Aztán mondtam, hogy külön kocsival megyek, mert nem fogok ott délutánozni, mivel jön haza a fiam az apjától, van egy csomó házi, meg hát nekem is anyák napja lesz. Itt be is sértődött anyám. De tesómékat mindig nagyon sajnálja, mert jaj de sokat kell dolgozni. Engem nem sajnált, mikor munka, kisgyerek, lusta semmittevő férj mellett eljártam egyetemre. Most sem sajnál, hogy mindenre egyedül vagyok. Nem sajnált múlt hét végén sem, mikor dolgoznom kellett. Engem lecsesz, ha karácsonykor nem megyek, az tök normális, hogy tesómék egy telefonnal letudják. Mert szegény sógornőm fáradt. Mitől lehet jobb ő, mint én, a saját lánya? Mert sakkban tartja az unokákkal, hogy ha nem úgy csinálja a dolgokat, akkor nem láthatja őket?
2023. máj. 6. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka dolog ez a durva kettősmérce a testvérek között a szülők részéről. Ezzel már én is találkoztam közvetlenül a családban. Sokszor abszolút nincsen magyarázat erre, ez pszichés eredetű.
2023. máj. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gyerek korunkban is tesóm volt a kedvence. Bármit megtehetett, míg engem mindig korlátozott.
2023. máj. 6. 11:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de nem értelek muszálj úgy ugrálnod hogy neki tetszik??mond meg hogy felnött nö vagy már nem tud neked diligálni,én a fejére olvasnám a sok kivételezést ,a másik ha megsem akartak hívni csak a család nyomására akkor tudod ki menne el,ezt is az arcába vágnám,utána békén hagyna
2023. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És most téged kell sajnálni? Meghívtak? Na és? "Bocs, nem megyek, miért nem szótatok előbb? " Követelik az ajándékot? Pláne nem mennék. Magadnak csinálod a szar helyzetet. Ezzel az a probléma, hogy ezt a hülye megfelelési kényszert el fogja tanulni a gyereked is. az ő érdekében sem kéne úgy ugrálnod ahogy fütyülnek. És komolyan annak a szavára ugrassz, aki szarba néz?
2023. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó alkalom, már nem csinálok s...get a számból.

Azt nem értem, hogy miért nem értékeli, hogy mindent egyedül értem el. Múltkor adott pénzt azzal a kikötéssel, hogy amikor ő szól, adjam vissza. Úgyhogy szépen eltettem, hogy vissza tudjam adni. A volt férjemmel közös hitelt ki kellett váltanom, mert kitalálta, hogy nem fogjuk fizetni. Az nem baj, hogy az közös hitel volt ez meg csak az én nevemen van. Szóval én szívom meg, ha a volt férjem nem fizeti. De legalább ő nyugodt, hogy a házáról lekerült a jelzálog. Azt bezzeg nem emlegeti, hogy egyedül, egy fizetésből kifizettem az A hitelemet, és már raktam is félre pénzt. Ez nem érdekli. Csak az, hogy szegény sógornőm.

2023. máj. 6. 12:00
 6/14 A kérdező kommentje:

A gyerekem nem jön, mert az apjával van a hétvégén.

Igen, az a nagy baj velem, hogy megfelelési kényszeres vagyok és konfliktuskerülő.

2023. máj. 6. 12:01
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

nekem apam ilyen. minden mas no , anya szuperul csinalja, apolt jol nez ki... en bezzeg igy ugy amugy.

en bezzeg elvegeztem 2 egyetemet. szultem egy gyereket. jo munkam van (igaz gyesen vagyok) teljesen fit lettem megint szules utan. csomo mas ember tudom hogy csak nezi ok ezt hogy csinalja.

de apam mindig mast fenyez...nemtudom miert csinaljak ezt

2023. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mégegyszer kérdem ha megsem akartak hívni mért mész el???közöld velük ha nem állt szángékotokban meghívni akkor nem mész és utána lehet sértettet jàtszani,
2023. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok anya ilyen sajnos. A fia az isten, neki mindent szavad, mindent elnézünk neki, a lány meg csak szenvedjen, szívjon, alkudjon meg mindennel. Nem feltétlenül tudatos ez, a saját életükböl indulnak ki, gondolom, anyád is mindenben alávetette magát a férjének. Sógornőd a fiához tartozik, így ő is fel van magasztalva. Sajnos nem fog változni ez már.
2023. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert anyád ilyen.

Én nem szaroznék, közölném, hogy menjen aztán nyalja a seggét zokogva. Ilyen emberekre fölösleges 5 percet is pazarolni. És attól sem oldódik meg semmi, hogy itt kérdezgetsz. Felnőtt vagy, intézd el, ha tényleg akkora probléma ez neked. Ha nem, akkor meg tűrd csendben.

2023. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!