Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ,ha nagyon zavar,h...

Mit tehetek ,ha nagyon zavar,hogy a testvérem kihasználja a szüleit?

Figyelt kérdés

Próbáltam már nem gondolni rá, félre nézni, de nem megy.


3-an vagyunk testvérek.

A kisebbik testvéremet sajnos eléggé elkésztették a szüleink.


Nekem, illetve középső testvéremet keményebben fogtak, emiatt mi hamar a saját lábunkra álltunk, piacképes felsőfokú végzettséget tettünk.Öcsém, informatikus, én meg gépészmérnök lettem.


A húgunk viszont problémás.Lerakott két diplomát, ami kb semmit sem ér.Budapestre költözött és egy közszférás állásban dolgozik (nem tanár, mielőtt valaki megkérdezné), kb kevesebbért, mint a nem túl képzett emberek a gyárakban, a soron.


Édesanyám is panaszkodik gyakran, hogy kihasználja.Amúgy elég flegma stílusú, viszont otthonról pakol fel mindig.Anyámmal vetet meg mindig mindent, amit visszavisz.

Ja, szobát bérel két diplomával és még így is alig jön ki.Volt,hogy én adtam neki kölcsön, mert elköltötte cipőre a pénzét.



Amikor meg szóba jön és vitatkozás jön, mindig mondom neki, keressen magának rendes állást, mert ez nem az, amiben dolgozik.Ha kell segítek, meg megmondom melyik szakirányú továbbképzést végezze el.Erre, mindig megsértődik,hogy ő nem.


De, ez sem normális,hogy kizsákmányolja a szüleit, akik nyilván nem minimálbéresek, de azért nincs dőzsölés.


2023. máj. 8. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Irigy vagy esetleg...

A szülők általában nem "hiszik" el amit látnak mert a gyermekük. Arra figyelj hogy a szüleidnek ne legyen kára belőle. A testvéred meg majd talál egy balekot ugyis aki majd ki-eltartja.

2023. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek mondd, hogy noszogassák, hogy saját lábára álljon már, mert így kihasználja őket.
2023. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, és ő lesz az aki betelepszik a szüleitekhez később, és kiforgat titeket.
2023. máj. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád panaszkodik, akkor elmondhatod a megoldási javaslatot, és mellé megkérheted, ha nem fogadja meg, legyen szíves másnak panaszkodni. Ha a tanács nem hat, talán az, hogy még csak nem is mondogathat neked, elgondolkodtatja. Mert nem neked van gondod vele, neki kellene változtatni azon ami nem tetszik.

De tudjuk jól, nem fog. Időnként neked kiereszti a gőzt, és megy minden a megszokottak szerint.

2023. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Így, ahogy a 4-es mondja. Ha anyád úgy érzi, kihasználja a testvéred, akkor el kell zárni a pénzcsapot, nem kell neki mindent sz*rt megvenni és kaját odapakolni, ennyi.


Ha nem akar változtatni, ne neked panaszkodjon. Ennyi. De nyilván te sem fogod ezt megmondani anyádnak, és anyád sem a testvérednek, pedig kihasználni csak azt lehet, aki hagyja magát.

2023. máj. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit erős ez a kizsákmányolás, nem? Külön lakik, pénzt keres, ennyi telik tőle. Majd férjhez megy, aztán ketten vesznek lakást.
2023. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülők is felnőtt emberek, ha számukra ez rendben van így akkor nem tehetsz semmit.
2023. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ebbe nem lehet beleszólni, mert csak veszekedés a vége, és te jössz ki rosszul belőle.

Egyébként mit jelent a rendes állás?

2023. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom, én szülőként örülnék, ha mindhárom gyerekem egyetemet végzett, dolgozik.

Mérnök, informatikus nem lehet mindenki.


Tudod te hány rosszabb helyzetben lévő sokgyerekes család van, ahol vagy a szülő nyakán él, vagy a szülő nyakára gyereket csinál, oda viszi a párját, szenvedélybeteg, agresszív, stb...

2023. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Le nem írnád azt a két diplomát, nehogy kiderüljön, hogy csak szerinted nem ér semmit, és igazából csak a testvéred nem jó szakember, vagy képtelen elhelyezkedni.


"Édesanyám is panaszkodik gyakran, hogy kihasználja."


Ha édesanyád így átlát a szitán, akkor neked semmi teendőd és nem is nagyon szólhatsz bele. Anyádnak megmondhatod, amit többen is írtak, hogy panaszkodás helyett, fejezze be, amit csinál, de ennyi.


Testvérednek meg keményen oda lehet vetni, hogy úgy élje az életét, amit tud finanszírozni, ha pénzre van szüksége szóljon neked és majd kerestek egy jobb állást.

2023. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!