Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha bukok egy érettségi tárgybó...

Ha bukok egy érettségi tárgyból, ki fognak rakni itthonról. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Apám megmondta, már többször, ha bukok bármelyik tárgyból akkor szedhetem a cuccomat és mehetek el itthonról.

Sajnos esélyes, hogy a matekom nem sikerült. Tudom, hogy októberben ismét megpróbálhatom. Ha bukok, az azt is jelenti ugye, hogy nem vesznek fel egyetemre. (Valójában nem is igazán vágyom annyira arra, hogy egyetemista legyek, csak apám, illetve a körülöttem lévő emberek várják el ezt igazán tőlem)

Én nem ülnék itthon tétlenül, biztosan keresnék valami munkahelyet addig, ameddig el nem jön a következő felvételis időszak. Megmondták, hogy egy ingyenélőt nem fognak eltartani, és én ezt nem is várom el.

Szerencsére ha kihajítanak innen, a párom befogad.

Csak nem értem... Akkora bűn, ha nem sikerül az érettségim? Vagy az, hogy egyáltalán nem is kívánkozok annyira egyetemre menni?

18/l



2023. jún. 2. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
71%
Aki a saját gyerekét képes elzavarni bármi miatt otthonról az azt érdemli, hogy a gyereke soha az életbe ne keresse.
2023. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
56%

Természetesen nem bűn, ha nem akarsz egyetemre menni. Viszont ha annak ellenére megbuksz az érettségin akármelyik tárgyból anélkül, hogy orvosi hátterű tanulási nehézséged lenne, az azt jelenti, hogy ellébecoltad az előző 12 évet, azaz sz*rtal bele mindenbe. Szándékosan írok 12 évet, nem 4-et, mert pl. az "érettségi" 2-es szintre akármelyik tárgyból általános iskolai tudással is simán hozható.

Persze, nem értek egyet azzal, hogy ilyesmiért egy szülő kirakja a gyereket otthonról, de apád részéről jogos elvárás lett volna, hogy legalább valami minimumot letegyel az asztalra. (Mondom, feltéve, ha nem vagy diszkalkuliás vagy diszlexiás vagy hasonlo)

2023. jún. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
37%
A piálás, a bulik és a d-gás helyett kicsit tanulni is kellett volna és máris nem buktál volna.
2023. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
77%
Drogos osztálytársaim, akik végig a kettesért küzdöttek átmentek tavaly. Ha neked nem sikerül, akkor megértem apád.
2023. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Biztos vagy benne, hogy bukni fogsz? A tanárok nem igazán szeretnek senkit megbuktatni, mert az nekik is külön macera. Ha azonban nagyon elszúrtad, de összességében még így is sikerül elérned 12%-ot, akkor elmehetsz szóbelizni- amire érdemes most készülni a biztonság kedvéért, akár segítséggel is (neten feltudsz menni az oktatási honlapra és ott ezzel (pl. tételek) kapcsolatban visszamenőleg is sok infót találsz:)). Ha szóbelizned kell matekból, akkor arra számíts, hogy ha az nagyon jól is sikerül, csak a kapott pontjaidnak kb felét váltják be a jegyre- de a kettes is jobb, mint a bukás! Matematikát egyébként nem plusz pontért (az az emelt), de érettségi vizsgatárgyként természetsen a felvinél számolni fognak a végső pontjaidhoz. Én részben (több diplomásként) egyetértek veled abban, hogy a diploma ma már tényleg felértékelődött, a tapasztalat (+jó referenciák, kapcsolat) és az erős nyelvtudás önmagában sokkal többet ér, és valójában egy jó gyakorlati szakmával (technikum pl.) hamarabb fogsz tudni jól fizető munkát is találni, mint diplomás pályakezdőként, főleg a mai regnáló politikai rendszerben. Persze véletlenül sem azt akarom ezzel mondani, hogy ne kezd el az egyetemet, de ha teheted és bekerülsz, akkor használd ki, hogy 25 éves kor alatt jár neked egy okj szakma ingyen, és végezd el az alapképzés alatt, mert tényleg hasznos lehet- és ha esetleg az egyetemen nem találod meg a számításodat, -mert ez is előfordulhat- akkor sincs para, mert nem fogsz tinglitanglizni, hiszen lesz egy másik képzés is ahova eljárhatsz és amit felmutathatsz, hogy igen, nem adtad föl, csak tettél esetleg egy kitérőt:) (arról nem beszélve, hogy sok kreatív képzés pl. plusz pont vagy jó szakmai belépő egyes műv.egyetemekre vagy kreatív egyetemi szakokra is, de ha elmész pl. fogtechnikusnak akár nappalin is, 2 év után mehetsz a SOTE-ra bootolni a tudásodat majd megfelelő kapcsolatokkal és egy jó szakmávan neki a világnak :)) Bár apukádat nem ismerem, a felnőttek általában mondanak indulatos, inkonzisztens és komolytalan dolgokat ha dühösek vagy bizonytalanok: valószínűleg csak meg van ijedve, mert azt látja rajtad, hogy ha nem sikerül, nincs B terved és teljesen szétesel. Erre esetleg visszatronfolni azzal, hogy kit érdekel, majd akkor a pasidhoz költözöl, meg olaj a tűzre:D (mert hát nyilván Te sem gondolod, hogy ez a fajta elköteleződés fogja megoldani az életed) Egyszerűen arról van szó, hogy a szüleid szeretnék, ha tisztán kommunikálnál velük a terveidről, hogy lássák, nem zuhansz majd össze és kószálsz majd céltalanul a világban a következő 1-2 évben- az ugyanis az ő kudarcuk is lenne. Biztos lehetsz benne, hogy ha beszélsz velük a félelmekről, tervekről, támogatni fognak benne és sokkal kevesebbet fognak piszkálni/noszogatni is:) Érettségivel, szakmai gyakorlat nélkül nagyon nehéz bármit is találni, a legtöbb egyszerű, középfokú képzettséget megkívánó adminisztratív álláshoz is kell pl. pénzügyi/gazdasági alapismeret. Ráadásul rengeteg diplomás, nyelveket jól beszélő humán végzettségű ember fog az oktatási/ önkormányzati/szociális ágazatokban bekövetkező változások miatt a ,,piacra kerülni".. és velük kell majd versenyezned. Szóval arra számíts, hogy elsősorban pultozós, raktáros, hostesses, több műszakos vagy turisztikával összefüggő szolgáltatói szektorokban idénymunkákhoz fogsz tudni elsősorban hozzáférni. Ha végül úgy alakul, hogy ebből kell majd választani, akkor lehet érdemes lesz azon is elgondolkodni, hogy mindezt nem-e inkább külföldön, jó fizuért, a haldokló Nyugaton vállalod vagy a pároddal vállaljátok be, mint kaland és mint ugródeszka is:) Nagyon szurkolok! Fel a fejjel, ne keseredje el, még sokminden sokféleképpen alakulhat. A lényeg, hogy kommunikálj arról bátran ami éppen foglalkoztat, a szeretteid előtt a bizonytalanság nem gyengeségre hanem bátorságra utal>> elismerése, a felnőttséghez vezető út első nagy lépése. Sok sikert ^^
2023. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
85%
Hétfőig már csak kibírod, hogy megtudd! Addig tök értelmetlen pánikolni. Ha megbuktál volna, már szólt volna a tanárod, hogy készülj a szóbelire. Évvégén kettes voltál? De valóban, ha az apád kirúgással fenyeget, akkor matekérettségitől függetlenül fogni kéne a sátorfádat, munkába állni, szobát bérelni, estin-levelezőn tanulni, és többet felé se nézni. Nem méltó az apa titulusra.
2023. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
78%

Nem bűn egyik se,de kettest bármiből össze lehet kaparni még ha matekból szóbelizhetsz akkor is.

Párod hány éves hogy ennyire bátran befogad?

2023. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

#3 Bulizni össz vissz háromszor voltam életem során, illyetve alkoholt sem fogyasztok mivel emésztőrendszeri betegségem van, és orvosilag nem javasolt. Ha annyira érdekel a szexuális életem, összesen két emberrel feküdtem le.

Jól mellé trafáltál :)

2023. jún. 2. 22:38
 9/70 anonim ***** válasza:
36%

" nem méltó az apa titulusra"


Valszeg azért a hölgyikének annyi volt a dolga, hogy tanuljon ne bukjon meg. Nem szól a fáma hogy mennyit bulikázott, mennyit segített otthon, milyen jegyei voltak stb stb.


Én az apja pártján vagyok rohadtul nem díjaznám, az már kb az alap inteligencia h leérettségizel min kettesekre ha nem akarsz egyetemre menni, mert utána a kutyát nem érdekli a jegyed. Kitanul egy szakmát aztán ennyi


De aki ennyi segítséggel( kidolgozott tételek, segéd videók, youtube, tiktok, matekra, törîre stb stb) bármiből megbukik az húzzon gyárba szalag mellé 12 órázni.

2023. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
72%

Azért a bukás az nem úgy megy ám! Ahhoz nagyon el kell szúrni, 12,5% alatti eredmény esetén nincs lehetőség javítani szóbelin.

Az idei matekot igen sokan bukják, legalábbis az írásbelit. Lányomék osztályából hárman fognak szóbelire menni, sajnos ő az egyik (3 ponton múlt). Kb. 10 évig 4-5-ös volt matekból, utolsó két évre kaptak egy olyan szar tanárt, hogy az számít csodának, hogy van akinek sikerült. Persze azok fizettek magántanárt, meg középiskolai matekanár az egyik szülő, vagy éppen a full stréber, aki mindig mindenből végig kitűnő volt. De ők sem az aktuális tanár miatt mentek át. És nem csak náluk hallom ezt, kolléganőm fia is most érettségizik, náluk is tragédia, az eddigi évekhez képest sokkal magasabb arányban mennek majd matekból szóbelire, ez egészen biztosan látszik.

Közeli ismerős - aki középiskolai matektanár - is mondta, hogy az idei matekérettségi nagyon gáz volt, aránytalanul nehéz, egyáltalán nem hasonlított az eddigi évek feladataihoz, szóval hiába gyakoroltak éjjel-nappal.

Plusz nehezíts ennél a korosztálynál, hogy pont ők voltak azok, akik fontos időt vesztettek az online oktatással (nem, nem volt ugyanolyan értékű, legalábbis náluk biztosan nem). A pandémia alatt érettségizőket mindenki sajnálta, pedig eléggé könnyített pályán mozogtak: pl. nem is kellett szóbelizniük. Most meg azok szívnak, akiknek rendes oktatás sem volt 1,5-2 évig + bedobnak egy extrém nehéz matekot.


Kérdező, próbáld meg apáddal megértetni, hogy ha nem sikerült, akkor az nem feltétlenül csak a te hibád. Bár nem tudom, mennyire készültél, mennyire vetted komolyan. Ha ebből a szempontból tiszta a lelkiismereted, akkor talán tudsz rá hatni. Mondjuk magába is nézhetne, hiszen ha ennyire nem megy/ment a matek, akkor fogadhatott volna különtanárt, aki felkészít. Én pl. magamat is hibáztatom a lányom eredménye miatt, mert már látom, hogy komolyabban kellett volna vennem a figyelmeztető jeleket, de bíztam a gyerek eszében, mivel eddig soha nem okozott neki gondot a matek, csak amióta ez a tanár van.

És még valószínűleg így is bekerül a kiszemelt szakra, mert ha minden tárgynál a minimummal számol, akkor is 400 pont felett lesz bőven.

Nyugodj meg és készülj a szóbelire! Addig még nincs veszve semmi.

2023. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!