Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is szerepet játszik?

Más is szerepet játszik?

Figyelt kérdés
Elfogok menni esküvőre, de nem azért mert annyira érdekelne, hanem mert könnyebb egyszer kibírni egy esküvő, illetve néhány családlátogatást mint a folyamatos hisztit amiért nem voltam. Szóval le tudom a nővérem esküvőjét akivel amúgy nem is beszélek, álarc fel és elviselem. Inkább ez mint az utánna való akár évekig tartó hisztit hallgatni, amúgy a hátam közepére nem kívánom az egészet. 23/f
2023. jún. 8. 02:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi ebben a valódi kérdés, hisz megválaszoltad magadnak.
2023. jún. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kérdésben a válasz. Amúgy persze, mindenki szerepet játszik nap mint nap, pl. a melóhelyén. Egy esküvő az smafu. Eszel, iszol, kibírod. B.zerálod a telót.
2023. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

En nem szoktam szerepet jatszani. Ha valahova nincs kedvem menni, nem megyek, es ezt mar elfogadtak tolem.


Illetve ha valakivel nem szeretnem tartani a kapcsolatot, akkor nem tartom. Velemenyem szerint az oszinte, egyenes kommunikacio mindig meghozza a gyumolcset maximum picit rogosebb uton.

2023. jún. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Most kihisztizted magad, de legközelebb kérdést is írj.


Az a baj, hogy neked szerepet kell játszanod, hogy a testvéred esküvőjére elmenj. Nekem se jó a kapcsolatom a testvéremmel, de semmi gondot nem okozna elmenni.

2023. jún. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%
Ez azért messze nem szerepjátszás. Az játszik szerepet, aki mondjuk meleg, nem meri bevallani, és látszólag heteróként éli le az életét (pl. Szájer). Vagy az a házaspár, akik gyűlölik egymást, de kifelé adják a mintacsaládot. De az, hogy elmész egyszer egy olyan eseményre, amire nincs kedved, nem szerepjátszás, senki nem csinálja a nap 24 órájában kizárólag azt, amit szeretne.
2023. jún. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ha valahová nincs kedvem menni, nem megyek :D és nem érdekel, ki sértődik meg.
2023. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
De neked az előző kérdésed óta nem sikerült levetni magadról a megfelelési kényszert. Dolgozhatnál rajta...
2023. jún. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem játszok szerepet, lazán csak nem megyek el. Miért is mennék, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem? Bunkó nem szoktam lenni, legalábbis szándékosan nem, egyszerűen csak jelzem, hogy sajnálatos módon nem tudok részt venni, de sok boldogságot (ez a rész cserélhető az alkalomhoz illő szövegrészletre).

Amúgy a megfelelési kényszeresek mindig azt hiszik, hogy mindenki azt figyeli, hogy ők mit csinálnak és hogyan döntenek, mi több, szisztematikusan keresztre fogják feszíteni minden döntéséért, de ez a valóságban úgy néz ki, hogy a 30 rokonodból megkérdezi majd 5, akivel beszélsz, hogy miért nem voltál, de inkább meglepetten, mint mérgesen, aztán két hét múlva egyik sem emlékszik rá. Amire inkább emlékeznek, azt ha pl. direkt bunkó vagy/pofátlan vagy/illetlenül viselkedsz az esküvőn/úgy vagy ott az esküvőn, hogy süt belőled, hogy rühellsz ott lenni, ezért leiszod magad és hülyén viselkedsz...stb. Szóval nem, kérdező, senki nem lesz boldogabb tőle, hogy ott vagy, te sem, ők sem de legalább ki lehetett írni ennek a témának kapcsán egy nyavalygást. ¯\_(ツ)_/¯

2023. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%

Ja, ahogy 06:44 is mondja, tágabb értelemben mindenki mindíg szerepet játszik.


A társas viselkedés abból áll hogy felveszel az adott környezetben egy szerepkört, ami megfelel a kultúrális normáknak.


Aki nem játsza a szerepét pl. Az étkezőben kitépi a kezdből a rántotthusos szendvicset, aztán odasz@rik a szoba közepére. Azt rövid úton diliházba zárják.


Jó ez kisit sarkos volt, de pl. most ebben a pillanatban is valószínűleg úgy viselkedsz, ahogy szerinted az normális egy férfinek/nőnek, stb.

2023. jún. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább megmondanám őszintén, hogy nem megyek, mert az egész egy színjáték és marhára nem érdekel, hogy utána ki hisztizik meg ki nem.



Annyira kapaszkodnak sokan a halott kapcsolataikba amit ők maguk is belátnak, hogy egy nyűg, csak nem értem miért.

Mi lesz ha nem mész? Meg fognak verni? Vagy kidobnak otthonról? Vagy miért érdekel ennyire?

Nem akarsz nem mész. Ilyen egyszerű

2023. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!