Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elegem van...

Mit csináljak? Elegem van ebből a családból, kész szenvedés itt élnem!

Figyelt kérdés

18éves vagyok, apukámmal élek, meg testvéremmel, de ő értelmi fogyatékos. Mamám szokott besegíteni. De egyszerűen elegem van!!! Tesóm egyfolytában visít, tanulni képtelenség, csukott ajtók mögött is. Mindenki egyfolytában vele foglalkozik, ha valami nem tetszik neki, akkor hisztizik, ( és ez nem túlzás, húzza a száját, erre mindenki mondja neki, hogy NE SÍRJON, mikor egy csepp könny sem jön ki a szemén, és ha azonnal ott teremnek előtte, abba is marad a hisztije ), ketten etetik, nem mintha egy ember nem tudná!!!!!!, tudom, hogy beteg, de régebben nem volt ilyen, hogy ennyire hisztizett volna, hogy ketten is csak vele legyenek!!! Ha ebéd van, együtt eszünk, nem bírok velük lenni 5percnél tovább, UTÁLOM EZT AZ EGÉSZ HELYZETET!!!!

Nem tudom hogy fogadjam el, hogy ez van, vagy mit mondjak még apáéknak, hogy nem kell ennyire elkényeztetni, mert régen nem volt ennyire nyávogós, pedig akkor kevesebbet foglalkoztak vele... vagyis nem az, h semmit, hanem a normális szintig. De most... valahol a maximumban vannak!!!! És Tesóm is tud magáról valamennyit... MIT CSINÁLJAK???? elegem van!!!!!


bocsi, hogy hosszú lett... de nagyon ki vagyok borulva...


2008. dec. 30. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Megértem, nemsokára elég nagy leszel, hogy egyedül éljél, vagy akár koliba is mehetsz. Esetleg anyukádhoz költözhetsz.
2008. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
18 évesen ez szerintem egyértelmű. Költözz el.
2008. dec. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az elköltözésen Én is gondolkoztam, de nincs pénzünk nekem saját albérletre, meg apát sem akarok ' egyedül ' hagyni...

Anyukám 2004-ben meghalt...


Apával éppen most beszéltem, annyit mondott, hogy próbáljam tűrni, mert ki fogok készülni idegileg, ha így folytatom.. Meg próbáljam elfogadni a helyzetet.. De akkor sem megy...


Szinte mindig a szobámban vagyok, zenét hallgatok, akkor legalább nem hallom a lenti cirkuszt... Meg ha tehetem megyek barátnőkhöz...


Köszönöm a válaszokat egyébként!

2008. dec. 30. 13:33
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Tenned kell valamit ez a te életed ne hagyd magad.Nem tudnál keresni valami melót? ha gyüjtögetnél pénzt valahogy el kell költöznöd.Mi az hogy nem akarod apukádat itt hagyni?Egyedül talán nem tudja ellátni tesódat?Felnőttél szabad vagy.
2008. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
18 éves vagy, gondolom érettségi előtt állsz. Utána jelentkezz egyetemre/fősulira, lehetőleg ne olyan közel, hogy be tudj járni naponta. Így mehetsz koliba.
2008. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
44%

Szia!

Több terhet cipelsz a hátadon, mint amennyit kellene! Egy életed van, és jogod van a boldogsághoz! Segíteni úgy is tudsz annyit, amennyi szükséges, ha nem laksz otthon. A kollégium nem kerül olyan sokba, főleg, ha mellette tudsz még dolgozni is. Ha sikerül eltartanod magadat, apukádéknak is több marad. A családod nem lesz attól boldogabb, hogy te is otthon vagy, ezt legfeljebb csak mondják, és önzőség is ilyet elvárni egy olyan embertől, aki előtt még ott az egész élet! Hidd el, nem kell lelkiismeretfurdalást érezned azért mert szeretnéd élni az életed, ez az élet rendje.

2008. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egy picit próbáld magad beleképzelni apukád helyében. Nem tudom, fiú vagy-e vagy lány, a lányok kicsit könnyebben megértik, mikor valakinek az élete szerelme halt meg, és vele a vágyálma, hogy együtt gyerekeket neveljenek. A helyzetet nehezíti, hogy az amúgy is fájdalmas szép emlékeket mindig kettéhasítja egy értelmi fogyatékos visítása, és hidd el nekem, de apukád ezerszer jobban szenved, mint te. Elhiszem, h most lassan érettségi, ezt apukád is tudja, és lehet azért foglalkozik vele annyit, hátha kevesebbet hisztizik, és te jobban tudsz tanulni. Próbáld ezt megérteni iszonyatos erő kell hozzá, hogy az embernek sem szabadideje, sem boldogsága, sem szerelme, aki támogassa, hanem csak a kötelesség.

Ha zavar a tanulásban, menj könyvtárba, az egész napodat úgy sem tanulod át, meg azért sz értelmi fogyatékosok is alszanak, akkor is tudsz. Ha ez a fontos, ki tudod használni ezeket a perceket, órákat. Ha meg a tesód is tud magáról valamennyit, akkor egyszer vidd el egy szép, viszonylag napsütéses napon sétálni, kettesben, úgyis jobb, ha összeszoktok, mert apukád, meg a nagymamád halála után neked kell gondoskodni róla, és beszélgess vele. Ha megérti, beszélhetsz neki arról is, hogy ne nehezítse meg apukája dolgát, mert nagyon fáradt, és szüksége van a pihenésre. Egyébként tudod, mi baja van? Az autisták teljes mértékben megértik ezt, és akit szeretnek, arra hallgatnak is. Aki meg teljesen értelmi fogyatékos, az is van szerintem egy 4-5 éves szintjén, és azzal is lehet beszélni, csak mint a kicsikkel. Mindent elmagyarázva.


Próba szerencse, és nyugi. A lázadó korszaknak lassan vége kell, hogy legyen. Nőj fel, mert iszonyatos felelősség lesz a hátadon, ha szerencséd van, még azelőtt lesz diplomád, hogy apukád beleroppanna ebbe az egészbe. És akkor egy normális állással a hátad mögött reménykedhetsz, h te is segíthetsz rajtuk.

2008. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Mondtad , hogy a mamád szokott besegíteni. Oda nem tudnál elvonulni, legalább néha néha néhány napra? Vagy legalább addig amíg tanulsz...hirtelen ez jutott eszembe.
2008. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen, az a megoldás, hogy jelentkezz továbbtanulni egy messzi városba. februárban add be a jelentkezési lapodat.

halmozottan hátrányos helyzetedre való tekinttel igen jó esélyed van kolira (félárva státusz, ért. fogy közös háztartásban élő rokon) később az egyetemen meg magas összegő szociális ösztöndíjra, szintén ebből az okból.

sajnálom a kialault helyzetet. jövő szeptemberig meg próbálj tűrni, tanulni meg mehetsz könyvtárakba is ilyenkor télen, nagyon sokan ott tanulnak, illetve ha kitavaszodik, parkokba.

2008. dec. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

hasonló helyzetben vagyok,csak annyi különbséggel,hogy az én testvérem nem beteg,szerencsére...

de a cirkusz megy itthon,na de amiért most írtam az az,hogy a félárvaság miatt egy rohadt pontot nem fogsz kapni a felvételinél,én már mindenhol utánajártam,hivatalok,önkormányzat...

de mondjuk a testvéred miatt,hát nem tudom,azért járj utánna,hátha szerencséd lesz...

2008. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!