Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy ha...

Mit gondoltok arról, hogy ha középkorú férfi a feleségét anyának szólítja?

Figyelt kérdés

Az én véleményem: szerintem azok szólítják így a feleségüket, akik kerülni akarják a személyes megszólítást... Szerintem ez távolságtartó...

A férjnek a feleség nem anya, hanem nő.... Az ember az anyjával nem szokott 'olyan' dolgokat csinálni.... (Jó esetben)

Jó tudom, nem úgy szólítja hogy anyám.... De azért mégis...


2023. jún. 10. 10:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Szerintem szólíthatná például 'Klárikám' nak.... Persze csak ha nem Zsuzsának hívják...

Vagy rengeteg fél éve becézés van... De ez az 'anya'... Számomra sokat elárul viszonyukról

2023. jún. 10. 10:34
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekeik vannak, és pl azt mondja szólj anyának Petikém, indulunk.
2023. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Persze.... Van gyerekük (1)... (Jó vicc)
2023. jún. 10. 10:36
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Amiatt alakul ki, mert a gyerek előtt "anya", "apa"-ként hivatkoznak egymásra, aztán úgy maradnak. Nyilván nem a saját anyjukat/ apjukat értik alatta.

De amúgy engem is a frász kerülget ettől, bár főleg, ha idősektől hallom. Nekik elég idejük leszokni róla, már régóta nincs pici gyerekük, aki miatt rögzült ez a szokás.

2023. jún. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Téves következtetéseket vonsz le.

Ahol családban élnek és gyerekek vannak, miközben eltöltöttek ebben a formációban már 5-25 évet, ott természetes, hogy a szülők anyának, apának, nagyinak, mamának szólítják egymást.

Nyilván ha idegeneknek beszélnek a házastársukról, akkor nevén nevezik, vagy feleségem/férjemként beszélnek róla.

Ez minden család belügye, ahogy te is majd a saját párkapcsolatodban úgy hívod a párod ahogy akarod, vagy ahogy ő igényli.

2023. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg kicsik a gyerekeim (ovi, altalanos suli), es a velem egykoru baratnomek is így szólitjak egymast. Őnekik nagyon fontos a csalad, a gyerekek nevelese (de nem elkenyeztetese es nem is a szigor stb.) Es ott bizony rajtuk maradt mar a kezdetektol. Es igy szolitjak egymast ami kisse nevetsegesen hat neha, de van amikor ra is jatszanak. Egyaltalan nem megfaradt a kapcsolatuk, jo ketszemelyes programjaik is vannak csaladi nyaralasaik mindenfelevel foglalkoznak szeretik egymast.

Esetukben inkabb azt erzem ez egyfajta tulzott meghittseg is lett...igaz en kivulallokent nem szeretem hallani hogy anya adsz nekem is meg egy kis vmit amikor van annak keresztneve is.

Szoval ez nem csak idosekre jellemzo.

2023. jún. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
29%

Ez baromság. A gyerek előtt se egymást szólítják anyának apának hanem igy hivatkoznak egymásra a gyerek előtt. De nem.igy szólítják egymást. Guaztustalan szamomra. Tobb barátnőm is igy szólítja egymást és gyerek sincs 😬 hányinger. Szex elott is így szolitja, nagyon izgató..

Én is azt mondom a gyerekemnek hogy menj apahoz, de én úgy szólok neki, ahogy mindigis, édesem, szerelmem stb. A gyereknek nyilvanvalo hogy mi szrelmesek vagyunk neki pedig a szülei. Nagyon lelombozo, erthetetlen, minden szexualitást, szerelmet nelkulozo mikor igy hívják egymást. El tudom képzelni családi osszejovetelen szol hogy anya és az anyja, a felesége is válaszol. Fúj.

2023. jún. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Ha van gyerek akkor természetes, hogy egy jó ideig azt mondja, hogy "voltunk Kittivel és anyával a boltban" stb. Nincs benne semmi beteges vagy fura. Az lenne a fura, ha úgy hívná anyának, hogy nincs gyerekük. Ilyen messzire esetben amúgy tök lényegtelen, hogy hány gyerek van, ugyan úgy anyaként hivatkozik rá ha egy gyerekük van és akkor is ha öt
2023. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy gyerek szavakat tanul, teljesen természetes ez, szerintem rossz következtetéseket vonsz le.

Én is nevezem apának a páromat, ha a gyerekeknek hivatkozom rá, és néha a neve helyett apát mondok, bár azért ez ritka, de mégis előfordul. Mégsincs az általad említett távolságtartásból jelen semmi.

Szerintem nincs ebben semmi furcsa. Amikor én voltam kicsi, akkor is azért kezdték a családtagjaim papának hívni a papámat, mert először leutánoztam az aput.

2023. jún. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem minden család magánügye, hogy a családtagok hogy szólítják, vagy becézgetik egymást.

Nekem volt kolléganőm, aki "Kókuszkámnak" szólította a férjét, talán a hajviseletére utalva(?), de még a munkahelyen is így emlegette.

Na, ez volt a hányinger, arról nem beszélve, hogy amikor bejött a munkahelyre "Kókuszka" nem győztünk röhögni rajta a háta mögött.

...vagy amikor a szomszéd "Cicázza" a mogorva, lomha, 130 kg-s feleségét.

Ez mennyivel jobb?

2023. jún. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!