Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van mindenki "besavanyod...

Miért van mindenki "besavanyodva"?

Figyelt kérdés
Szilveszter lesz, ezért több ismerősünket felhívtuk telefonon, hogy ráérnek-e 31.-én, mert ha igen, akkor együtt tölthetnénk az év utolsó estéjét. Az egyik régi barátnőm és az ő élettársa, hát, ők csak egy szolid vacsorára gondoltak, aztán pihennek... egy másik közelebbi ismerősünk és annak férje, hát, ők már évek óta otthon tv-znek, mert a 3 éves gyereket ugye nem lehet ám rábízni egyetlen estére az egyik nagymamára például. Mind, akikről beszélek, bőven 30 év alatt vannak, és én is 26 éves vagyok, van egy 9 hós kisfiam, mégis úgy érzem, nem bennünk van a hiba a párommal. Mi még fiatalnak érezzük magunkat ahhoz, hogy egy szilveszter estét otthon töltsünk tv nézéssel. Attól, hogy gyerekünk van, aki a szemünk fénye, még nem vagyunk 50-60 évesek... sem nyaralni, sem strandon nem voltunk idén... még tavaly sem, sem azelőtt. Egész évben nem is nagyon megyünk sehová sem. Nem jár nekünk egyetlen este?! Mindenki olyan magának való... vagy tényleg bennünk lenne a hiba?
2008. dec. 30. 17:31
1 2 3 4 5
 1/45 yuda ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi különös,csak egyik ember ilyen,másik olyan-de egyik se vesse meg a másikat érte-egyébként én is a kényelmesebb fajtából vagyok-régen sem különösen érdekelt,hogy emiatt bulizzak,de ha valakinek erre van igénye,hát tessék.-igenis menjetek el,mert különben olyan érzésed lesz,mint ha kihagytál volna valamit.(nekem nincs ilyen,de mint említettem volt,elfogadom a másságot ebben is)
2008. dec. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 17:55-ös válaszolóval.


Nem mindenki szeret ilyenkor "bulizni". Olyanokkal pedig hiába akarsz menni, akik különböznek tőled. Keress valahol máshol olyan ismerősöket akik szintén bulizósak.

2008. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

más meg nyaralni strandolni ment,te pedig ott nem voltál.

ők meg most nem akarnak nagy bulizgatást.

nekünk még nincs gyerekünk,de úgy döntöttünk itthon maradunk kettesben,pedig én is 30 alatt vagyok!

és nem érzem hogy be lennék savanyodva.

2008. dec. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el kettesben szilveszterezni, tancolni, enni-inni. Elvegre a fontos ti ketten vagytok, hogy az ujevet egyutt unnepeljetek, koszontsetek, nem a baratok fontosak annyira.

Ertem mit szeretnel mondani, persze, tarsasagban vidamabban telhet ez az ejszaka, de ketten ugyanugy jol erezhetitek a szilvesztert.

Nem tudom hogy a tobbiek milyen anyagiak kozott allnak, de sokan az anyagiak miatt nem mennek el pl., persze ezt nem mondjak el. Inkabb mondjak, hogy nem erdekli oket a szilveszteri buli.

Nincs ebben semmi kulonos, ok nem akarnak menni, ti pedig menjetek, ketten, es jo bulit!

2008. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Én sem bulizgatok, és nem is erre gondoltam. Csak arra, hogy egy ismerőhöz átmennénk, vagy ő jönnének át, 6-8-10 fő összegyűlne, és zenét hallgatnánk, meg jót beszélgetnénk...
2008. dec. 30. 18:43
 6/45 anonim ***** válasza:
95%

Én is szívesen mennék bulizni, csak sajnos nálunk meg a nagyszülők meg párom vannak "besavanyodva" (2 kislányom van) plusz sajnos anyagilag sem fér bele...

Elárulom, már vagy 10 éve nem voltam SEHOL bulizni. Évente egyszer, ha eljutunk párommal oda, hogy kettesben elmenjünk akár moziba, akár vacsizni (idén pl egyáltalán nem voltunk sehol)

Sajnos ez van...

Anyós egész nap otthon van, néhány szokványos (főzés, mosogatás) dolgon kívül mást nem nagyon szokott csinálni, mégse tudnám rábízni a gyerekemet egy éjszakára, mert "neki is van magánélete"

2008. dec. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
53%

Úgy látom, a többiek nem érzik át annyira a problémádat. Én teljes mértékben megértelek, és szerintem igazad is van, hogy ez zavar Téged. Most azért, mert más hasonló korú nem volt 10 éve sehol (amit nagyon sajnálok), azért nem kell Neked is belenyugodni a hasonló kilátásokba.


Egyszerűen nekem sem fér a fejembe, (28 éves, kifejezetten bulizós nő vagyok :P ) hogy miért kell besavanyodni, otthonülővé válni, letrottyosodni "megkomolyodás" és "anyagi gondok" címen, ha valaki megházasodik és gyereke lesz. Lehet valaki felelőségteljes szülő attól, hogy ha nem is minden héten megy el bulizni, szórakozni, azért nem is 15 évente egyszer! Az, hogy összejárnak-e barátokal, pl. nem pénz kérdése.

Jó, valakinek álítólag ez az életforma megfelelő. De az én besavanyodott, velem egykorú ismerőseimen egyáltalán nem azt látom, hogy ez olyan qrva jó nekik!!!


Ha nincs kivel, kikkel, akkor csakazértis menjetek el kettesben! Azért mert mások be vannak savanyodva, nem kell Nektek is! Menjetek pl. olyan helyre, ahol koncertek vannak! Ez igenis JÁR, és a jövőben se mondj le róla! Attól még nem leszel kevesebb, - ahogy más se lesz attól több, vagy erkölcsösebb, komolyabb, mert száz éve csak otthon ült!

2008. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
91%
hát én megházasodtam,van két szép kislányom,és nem érzem magam egyáltalán se penészvirágnak,se tartós savanyúságnak :)) a púpomnak sem hiányzik a munka,házimunka,gyermeknevelés után buliba menni,holott lenne rá energiám,de nem akarom,mert nekem kincs az a kis idő ami marad arra,hogy azt tegyem amit szeretnék,legyen az nyugis olvasás vagy tévézés.nekem ez a legnagyobb buli :) jelzem,hogy elégedett vagyok a hétköznapjaimmal,de mégis jobban esik otthon magam lenni kis családommal,mint zajos társasággal.ez az én véleményem,azért írtam le,mert azért aki tényleg így szereti azt nem kell besavanyodottnak nézni.én sem teszek megjegyzést a gyerekes barátnőmre aki igényli a hepajt,lelke rajta,csak engem ne hívjon :))
2008. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
96%
ja és egyetértek az első hozzászólóval,én is nagyon el vagyok kényelmesedve :)) ha megtehetem,inkább kényelmeskedek :)
2008. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
93%

Elhiszem, hogy van, aki tényleg így szereti; de az is hozzátartotik az igazsághoz, hogy van, aki önhibájából vagy néha tényleg önhibájén kívűl be van savanyodva, (mert azt hiszi így illik? vagy mert nem tud a sarkára állni? stb. stb.) és ez az életforma szemlátomást egyáltalán nem teszi boldoggá.

Nekem mondjuk nagyon rosszul esne, ha áthívnám hozzám a barátnőmet, vagy jelezném, hogy én látogatnám meg, és állandóan nemet mondana a párjára, gyerekére hivatkozva.

Nem mondom, hogy állandóan, de szerintem barátokra mindenkinek szüksége van, akár otthonülő akár bulizós típus, és a Kérdező inkább szolid baráti összejövetelről beszélt.

2008. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!