Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Húgoméknak kölcsönadtam a...

Húgoméknak kölcsönadtam a vadiúj digitális fényképezőgépemet. Néhány apró sérüléssel, karcolással adta vissza, leeshetett! Nekem minden ilyen cuccom makulátlan, ez nagyon zavar. Hogy szóljak neki és mit mondjak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 22:30
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem nyugodtan kérdezz rá, hogy mi történhetett vele. Remélhetőleg őszintén el fogja mondani. Világíts rá, hogy a te cuccaid kivétel nélkül makulátlanok, és ha kölcsönadsz valamit neki, akkor azt legközelebb ugyanolyan állapotban szeretnéd visszakapni. Ellenkező esetben kérjen kölcsön mástól.
2008. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Legközelebb ne add kölcsön és említsd meg neki ezt az esetet.
2008. dec. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Most már semmit ne szólj

Előre kelett volna felhívni a figyelmüket, hogy úgy adod oda, ha kitüntetett figyelemmel óvják.

Akkor kellett volna például,hogy te magad csinálsz egy "bubis-zacskós" védőborítást, hogy abban vigyék el, és használat előtt ,után csak abban tárolják.

2008. dec. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
89%

Nagyon kényes helyzetek ezek-már én is jártam párszor pórul-pl.kocsit adtam kölcsön is majdnem kiürült tankkal jött vissza tele szotyizva -persze újból nem kapta meg,de tényleg olyan érzés,mintha megtaposnák az embert.


Úgy tartják,egy értelmes embert csak egyszer lehet csőbe húzni,ha kétszer ugyanabba a csapdába esik,akkor már nem túl okos.


Én úgy csinálom-lehet nem túl elegáns,-hogy amit nem akarok odaadni,arról füllentek,hogy másnál van,vagy éppen szükségem van rá-meg ilyesmik,mert borzasztó nehéz ellentmondani ilyen kényes szituációban.Leginkább olyasmit adok kölcsön,ami nem igazán sérülhet,romolhat el.


Ezzel a fényképezővel már nem sokra mész,mert ha ki is derül mi történt,úgysem veszik meg újra-meg kb.ennyire érdekelte őket,hogy még meg sem említették.

2008. dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem mondod, hogy most ezen felakadsz? Nem tette tönkre. A karcolásoktól meg még tökéletesen működik. Nem kellene felfújni a dolgot.
2008. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak: tokban adtam oda természetesen.


Pont az nehéz ebben, hogy voltaképpen nem tették tönkre, de nem is vigyáztak rá kellőképpen. Én ezen fennakadok, mert mint mondtam, a gép vadonatúj (december 13-án vettem).

AZ lesz, hogy soha többé nem adom oda és ha kérdezi, hogy miért, akkor megemlítem neki, hogy nem épp úgy kaptam vissza, ahogy odaadtam...


Köszi mindenkinek!

2008. dec. 31. 10:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Án sátorral jártam ugyan igy odaadtam a két hete vásárolt sátrat rokonoknak / még mi sem használtuk / hát láttad volna hogy hozták vissza, hiányzott a leszurója, tiszta sárosan, még annyit sem tettek hogy kimossák a vásznat, de mind1 legközelebb nem kapják meg, én ebböl tanultam, gondolom te is, új dolgot nem szabad kölcsön adni, csak annak akiben 100 % megbizol, vagy mielött odaadod, mond neki viccesen: de nehogy vennem kelljen egy ujat ! :D
2008. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam mondani, ha a legkisebb sérülés is lesz rajta, nekiadom, de helyette vesz egy ugyanolyat, ha nem fogadja el a feltételeket, akkor nem adom oda.
2009. jan. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!