Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a kapcsolatunkal a...

Mit tegyek a kapcsolatunkal a párommal, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Miota megszületett a fiunk kezdem rossznak látni a kapcsolatunkat!Most 6 hetes a fiunk!Egész héten dolgozik.Nem jár haza csak vasárnap.Ha ithol van idegbajos,türelmetlen,agresszív!Ha dolgozik sosem hív fel már!Mindig jön a süket dumával,h.nem mer mert biztos a fiunkal foglalkozom.Ha meg én hívom alig akar ráérni.Nagyon félek a fiunktol is mert a büfit visszanyeli meg sokat öklendezik ezért mellettünk alszik!Most már azert is szol,h.az én oldalamon alszik mert ő nem fér el a nagy franciaágyon.Kell neki már lassan az én helyem is.Fölvátva járkálunk a másik szobába!Most nekem kell menni a gyerekkel!Türelme még a gyerekhez sincs nem,h.hozzám!Nem vol ő ilyen sosem!Mit csináljak?Mert most én vok a rossz!Már lassan a külön kasszához érünk!Minden idegesíti ha ithol van!Nem leht már semmit megbeszélni vele!Mit csináljak?Felek,h.rossz vége lesz!
2008. dec. 30. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, kérlek, ne kiabálj ennyire! (Csak a sok-sok felkiáltójel miatt gondolom, hogy nagyon zaklatott vagy most.) Nyugi!

Tökéletesen megértelek téged, de őt is. Sajnos a férfiak nagy része egyszerűen nem tud mit kezdeni azzal, hogy apa lett. Pontosabban nagyon örülnek általában a trónörökösnek, de ugyanakkor a nagy többség féltékeny is elég rendesen. Azt gondolják (és az esetek egy részében sajnos helyesen), hogy az ő szerepüket teljesen átvette a gyerek, és a nőnek ők maguk már nem is kellenek. Ez természetesen nincs így, hiszen a nők továbbra is ugyanúgy szeretik gyermekük apját, mint a pici születése előtt, csak egyszerűen most más a prioritás az életükben. Ez a felfogás az első hónapokban még érthető is (míg a baba szopik, illetve nem alussza át az éjszakát), később viszont káros, mert - ahogy nálatok is elkezdődött ez a folyamat - az apuka mellőzve érzi magát a családban. Azt látja, hogy te, kedves kérdező, a babával sokkal többet foglalkozol, mint vele. Hangsúlyozom, hogy egyelőre ez teljesen természetes. Viszont a párod ezt most úgy éli meg, hogy ki lett rekesztve, hogy neki nem jut hely a családi fészekben. Ő konkrétan azt látja, hogy a baba már a közös ágyatokba is befészkelte magát (ez nagyon-nagyon káros fejlődés-lélektani szempontból), hogy neki a másik szobában a helye, hogy neki pillanatnyilag nincs joga megölelni téged, mert fizikálisan is közöttetek van a gyerek. Ez egyre jobban nyomasztja őt, és ezért egyre elutasítóbb veled szemben.

Megoldás? Először üljetek le megbeszélni a dolgot, nyugodtan, normális hangnemben. Ha sikerül vele megértetned, hogy te még mindig ugyanúgy szereted, mint régen, és sikerül egy kevés időt kérned tőle, az már egy komoly siker a kapcsolatotok megmentése érdekében.

2008. dec. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
100%

Szia!

Én férfi vagyok és mégis hasonlóan gondolom,mint az előttem szóló-valószínűleg kissé megzavarodott a szülés után-tényleg sokakkal előfordul (de persze nem kell így lennie feltétlenül)-remélhetőleg helyreáll egy idő után,mert ilyenkor az történik,hogy az a figyelem,amit eddig kizárólag ő kapott,most megosztódik közte és a baba között,illetve a babának most kissé több is kell az első időkben.


Ezzel nem sok mindent tudsz kezdeni,minthogy beszélsz vele erről a megváltozott helyzetről-fontos pedig,hogy kibeszéljétek és ne mérgezze meg a kapcsolatotokat-majd igyekezz arra is,hogy bevond a teendőkbe,úgy jobban magáénak fogja érezni.Hívd fel rá a figyelmét,hogy ezzel nemhogy kevesebbek lennétek,hanem gazdagodott a család,mert most legyünk őszinték:ebben van egy jó adag önzőség is,de gondolom ő is akarta a babát,így viszont tudomásul kell vennie mindenkinek,hogy több felé osztódik a figyelem,az idő és a szeretet is.

2008. dec. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszotokat,segítségteket!Sajnos nem mindig lehet vele megbeszélni dolgokat!Nagyon semmi nem érdekli!Bevonni meg nem lehet mert fél még a fiunktol!Most kezdte el nem rég még csak a kezébe venni!Letenni sem meri még!Ha sír már adja nekem!Ő nem az a fajta aki beválalna valamit a gyerekkel kacsolatban!Neki még nagyon kicsi ahhoz!mégegyszer köszönö és Boldog Új Évet kívánok!
2008. dec. 31. 14:57
 4/4 anonim válasza:
100%

Próbáld nem támadólag megértetni vele, hogy szükséged van rá, mert egy baba nevelése lelkileg sem egyszerű, de ha nincs melletted valaki, aki akár csak meghallgat, vagy tartja a vállát, hogy kibőgd rajta magad, akkor még rosszabb. Talán nem tudja, hogy fájdalmat okoz neked ezzel, illetve nem érzi, hogy szükség lenne rá. A másik ami ilyenkor előfordulhat, hogy jobban nyomasztja, hogy el kell tartania a családot.

Én a szülés után sajnos nem vettem észre magamon sem, hogy igazán az én viselkedésem változott meg, sokat támadtam a páromat, pedig csak az kellett, hogy megértsen és meghallgasson, neki meg hogy támaszték lehessen.

Beszéljetek, mert annak a picinek mindkettőtökre szüksége van!

2009. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!