Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért megy ki...

Szerintetek miért megy ki lassan a család a "divatból"?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez miért van ?
2010. okt. 13. 17:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
58%
Bővebben?
2010. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Sablon.
2010. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Érvelést kell írnom ebből a témából ,és bár van egy csomó használható ötletem , kíváncsi vagyok mások ,h állnak ehhez a témához ,hátha esetleg tudnék még ötletet meríteni a gondolataitokból ...
2010. okt. 13. 17:10
 4/20 anonim válasza:
71%
Nem reklámozzák a TV-ben :P
2010. okt. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Mert mindenki tele van elvárásokkal.

Egy kapcsolatban alkalmazkodni kell, kompromisszumra kell törekedni és ez sokaknak nem megy…..és hasonló dolgok. Márpedig a csádi élet tele van kompromisszumokkal, megértéssel, nehézségekkel, lemondással, felelősséggel.

Egyedűiként csak magunkért felelünk, csak magunkhoz kell alkalmazkodni.

2010. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
22%
Én ezt nem értem! Bírkózz meg a feladattal!!!
2010. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Emberi önzés miatt. Képtelenek az emberek megbízni, tartozni valakihez, felelősek lenni éste és hűségesnek maradni. Folytassam még????
2010. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
48%

Én is ezt akartam írni amit 17.20-as, a növekvő önzés a kulcsszó. Ezt stimulálja erősen a modern fogyasztói társadalom, lásd a reklámokat pl. "Törődj magaddal!".

A önzetlenség első lépcsője lenne a család, aztán a többi...

2010. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Gyorsan változik a világ. Az embereknek teljesen mások az elvárásai az életükkel kapcsolatban, mint néhány évtizeddel ezelőtt, és a különböző emberek különbözőképpen reagálnak a kihívásokra. Ez kihívást jelent az emberi kapcsolatoknak, és az esetek nagy részében az jön ki, hogy nehezen tudnak együttműködni. Ettől még nem ment ki a divatból, hiszen sosem volt benne. Az emberek most is igénylik, ma is vágynak azokra az értékekre, amit a család tud nyújtani, csak nehezebben tudják kezelni a kihívásokat.
2010. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem ment ki a divatból. Ugyanúgy vágynak erre az emberek, csak sok tényező közbeszól. Muszáj, legalábbis ajánlatos építeni a karrierünket, sokszor nem elég egy fizetés. Addig gyereket sem vállalnak, mert előtte szeretnének megteremteni egy biztos alapot. Sőt, gyakran a karrierjük, munkájuk miatt nem jut idejük, nincs már kedvük eljárni valahova és ismerkedni, tehát ez is nehezebben megy.

De inkább azt mondanám, hogy egyszerűen csak kitolódik a családalapítás és a gyerekvállalás ideje. Régen sem volt mindenkinek férje és családja.

A válások száma nőtt meg rohamosan, de ez sem amiatt van, mert régen nem voltak családi problémák, hanem a társadalom ferde szemmel nézett az elvált nőkre, szégyennek számított, és a nők sokkal több mindent eltűrtek akkoriban. Megcsalást stb.

2010. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!