Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy a párom...

Mit csináljak, hogy a párom szülei leszálljanak rólam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen megőrít az anyósom!Mit tegyek mindenben én vagyok a hibás.Mindenbe belszól ,hogy ne fessem a hajam,hogy mikor mossam a ruhákat ,hogy a fiának mit főzzek.
2008. dec. 31. 06:57
 1/8 yuda ***** válasza:
100%

A gondoskodó anyuka a legjobbat akarja a "kicsi" fiának.Gondolj csak bele,eddig ő viselte gondját-nehéz a váltás.


Igazából vérmérséklet dolga-én a radikális,gyors megoldások híve vagyok,hogy zárjuk a lehető legrövidebbre a dolgokat,tehát én a helyedben először a párommal beszélnék-hátha elintézi és akkor megoldódott-ám ezt azért nem hiszem,mert akkor nem írtál volna be-pedig erről elsősorban nektek kellene megegyezni.


Ha ez nem menne,marad a rögösebb út-én,mint mondtam nem tartok ettől,mert ilyen a temperamentumom-én szólnék az anyósnak,hogy :

"legyen szíves vegye figyelembe,hogy külön család vagytok ,különböző szokásokkal és egyébként sem akarsz hasonlítani hozzá,már ne is haragudjon meg ezért"-ez "be fog neki tenni",valószínűleg kissé meg is orrol rád,viszont tisztelni is fog és leáll-később majd megbékül,de sokszor szükséges,hogy valaki felvállalja az ilyen kardcsörtéket,különben "megfojtja" az embert.


Az egyetlen veszélyt a párod jelenti,hogy melléd áll e,különben az egész elbukik.Vajon fel tudja e vállalni a párod,hogy elszakad a mamitól és külön családot alapít?

2008. dec. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűen mondd meg neki, hogy hagyjanak békén, és ne mondja meg, hogy mit csinálják. El kell küldeni a f...be.
2008. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
93%

Azonnal és határozottan rázd le az anyósodat! Még ma! Én nem tettem, nem akartam konfliktust és ezért ment tönkre a házasságom. Amikor mindent úgy próbáltam csinálni, ahogy ő mondta, az sem volt jó. Telebeszélte a férjem fejét, és el is váltunk iszonyú haraggal.

A te dolgod, hogy határozottan megmondd neki, a férjedé meg az, hogy kiálljon melletted. Sok sikert!

2008. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Első sorban a férjednek kell melleted ki állnia! Neki kell mindenben támogatnia. Utána lehet az anyósod szépen leépíteni.
2008. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A férjem nevelőanyja(az édesanyja meghalt)meg az egész családja úgy cak um pack amikor megismerkedtünk istenítette előttem az exnejét.Illetve mindenféle vizsgán át kellett mennem,hogy elfogadjanak.A család nagy része hamar rájött,h mellettem jobb helyen van,mint az exxel,de az anyós szemében még mindig ő a tökéletes.

Nem törődöm már vele,kb. fél év kellett és túltettem magam azon,h mindenbe bele akar szólni.Azóta gyerekünk van,és abba is.Igazából engem nem érdekel,nem idegesítem magam rajta.Meg hallgatom amit mond,majd csinálom úgy a dolgom,ah szeretném.

Persze ez csak úgy megoldható,hogyha külön háztartás,néhány kilométerrel a kettő között.Ha közös háztartásban éltek,akkor költözzetek el,és rendbe fog majd jönni.

első és legfontosabb,h a pároddal is beszéld meg a dolgot,és kérd ki a véleményét.

2008. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is a párodat kérdezd meg, hogy maradéktalanul meg van-e elégedve azzal ahogyan ellátod. Ha igen, akkor mondd el neki, hogy mennyire bánt az, hogy anyósod a saját dolgaival zaklat. Ha szépen nem megy a leépítés, akkor határozottan mondd meg a mamának, hogy ha nem tettszik ahogyan csinálod, az az ő baja, de a fiának jó, akármennyire is szeretné, hogy ne legyen.

Ha még mindíg osztja az észt, akkor durvábban, ha kell veszekedj vele. Muszáj, mert a fejedre fog nőni. Tapasztalat, és nálunk sem ment másképp. Leállítottam, igaz olyan nagy patáliát rendeztem, hogy zengett a ház. De most már legalább kussba van.

Boldog Új Évet!

2008. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!A párommal most lesz 2,5 éve ,hogy együtt vagyunk és külön konyhát talált ki az anyósom.Azóta mindenbe beleszól és amikor elmondja én persze elmondom az igazat és ezért azt mondja nagy egóm miatt van ez így.

Azt is tudja,hogy nincs pénzünk lakást venni,albérletbe pedig a párom nem akar költözni.

azt vettem észre ,hogy amikor máshol vagyunk úgyanaz a vidám lány vagyok mint voltam,de ha haza kell menni összeugrik a gyomrom.

Nem tudom leugatni,mert szent meggyöződése neki van igaza.Nagyon félek ,hogy tönkre fog menni a kapcsolatunk!

2009. jan. 4. 09:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a szitu nálunk, és az bánt az egészben hogy még a 2 hónapos kisfiamra sincs tekintettel. Utálok itthon lenni, a férjem istudja és választás elé lett állítva vagyleállítja anyucit vagy én megyek a gyerekkel. kíváncsi leszek anyós képére ha itt hagyjuk, mert a fia sem fogja tudni leállítani.
2009. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!