Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem az anyósommmal...

Hogyan közöljem az anyósommmal, hogy nyugalmat szeretnék 4-5 napig?

Figyelt kérdés

A férjem szüleinél lakunk,január 14-ére vagyok kiírva.Már nagyon várom,csak aggódom, hogy a kórházból ha hazajöttünk,anyósom állandóan a nyakunkon fog lógni a baba miatt!Már most rettegek, hogy mit csinál majd meg helyettem(csak azért,hogy az alkalmatlanságomat bizonyítsa!!!). Nem akarom, hogy a baba közelébe menjen senki (hogy felvegye azt meg pláne!!), én és a férjem legyünk vele pár napig hiszen a mi babánk.Nem szeretnék önző libának látszani csak közel 2 év után ismerem az anyósomat és hidjétek el nem viccelek, egy átok!!Minden alkalmat megragad, hogy jelezze, nem csinálom jól a dolgom.Csak 1 példa: Amikor összeköltöztünk a férjemmel,megbeszéltük, hogy én mosok magunkra,neki nem kell ezzel törödnie.A reakció a következő volt:Eddig jó volt a fiamnak, hogy én mostam rá,most már nem jó?

Én nem akarok veszekedést,és tudom, hogy jól jönn majd, hogy főz majd, de ugye nem túl nagy kérés ez a pár nap?!

Kérek mindenkit ne kioktassson, hanem tanácsot adjon!Nagyon köszönöm!!


2008. dec. 31. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%

Átéltem hasonló helyzetet, tapasztalatból adok tanácsot (persze tudva, hogy minden ember és helyzet más).

A legjárhatóbb út, ha kerek-perec megmondod az anyósodnak, amit itt leírtál. Ezt úgysem lehet sértődés nélkül közölni vele, hát akkor legalább legyen egyértelmű. Én ezt sajnos kihagytam, pedig mostmár tudom, hogyha néhányszor keményen szembeszálltam volna vele, lassan abbahagyta volna a cikizésemet. Mi elváltunk emiatt, nagy a tét.


A baba meg szent dolog, nem nagy ár, ha az anyós megpukkad.

Ja, ha a férjed nem áll ki melletted, akkor viszont lőttek az egésznek.

2008. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elöttem irtàk:

ez nem lesz sértödés mentes!

Nekem nincs közelbe anyosom,viszont egy ismerösöm annyira beledugta az oràt mindenbe,még abba is beleszolt,mit hogyan teregessek ki,söt mit vegyek a babàmnak majd....

Hàt én a 30. hétig huztam.

Végül,mivel finom célozgatàsokbol nem értett,kerek perec megmondtam:

Mindenkinek van egy esélye gyereket nevelni,ö màr eljàtszotta,most jövök én.

A sértödöttség nagy,màr egy hete nem làtom,nem hallok rola,de jol van ez igy.

Neked sincs màs hàtra,föleg ha egy fedél alatt laktok...

2008. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%

Most lehet lepontozni,

de b@sszus ti az anyosodéknál laktok, az ö élete nem számit csak a tietek. az nem okoz gondot hogy rajta élösködtök és nem kezdetek önálló életet? az nem gond hogy ö elvisel titeket a lakásában? de az baj ha megakarja nézni a gyereket és esetleg tisztába rakja. bezzeg ha a te anyád lenne egyböl nem lennél mérges.

miért nem költöztök el ha neked szegényke annyira rossz ott. költözz albérletbe, vagy fizesd a lakás törlesztést. ja az sokba kerül , kényelmesebb az anyosón élösködni és fikázni a háta mögött. ö is egy ember, az ö házában laksz, ha nem akarod hogy basztasson költözz el.

2008. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 yuda ***** válasza:
87%

Lehet nem lesz zökkenőmentes a közlés,ám mégis arra tenném a hangsúlyt,mond azt,hogy pihenésre,zavartalanságra van szükséged és kéred,ezt tartsa tiszteletben, amíg nem kéred a segítségét-mond azt,hogy ezzel magad előtt is akarsz bizonyítani,hogy képes vagy rá-lehet,ha így adod elő (főleg az utolsó részt),még szimpatikus is leszel neki.


Egyébként meg a kulcsfigura a párod,mennyire áll ebben melléd.

2008. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Valaki irta,hogy az anyoson élösködik sttb.

Szeretném elmondani,hogy nem minden anyos egyfor^ma.

Nekem se tetszik,hogy az anyosom elkezd a babàmmal csöszködni,sétàltatja,eteti,fürdeti,ràm meg vàr a takaritàs,mosàs,fözés.

Most szegény anyuka kinek szüli azt a gyereket?

Magànak,vagy anyosnak.

Gondolom,a kérdezö nem attol tart,hogy majd egyszer anyos is tisztàba rakja a picit,kiemelte,hogy az elsö 4-5 napban!

És ez jogos.

Az elsö 4-5 napban én sem adnm ki a kezemböl a gyereket,megnézheti,persze,de nekem ne kezdje el,pelenkàzni,altatni stb

Az elsö hét az jàr a friss mamànak a picivel.

Sokan sajnos ezt nem értik meg.

Az hogy miért laknak egy fedél alatt ,az magànügy,nem mindenki tud azonnal költözni,még akkor se ha pénz megvan rà.

Én se költözöm,csak azért mert pocis vagyok,és egy ujszülöttel még nehezebb.

Szerintem,kérdezö:

Ne szolj neki,amig nem muszàly.

Ha itt a baba,és akkor tényleg az elsö napokban neked àll,akkor közöld vele,hogy nincs rà szükség egyenlöre.

Lehet hogy fogja tudni ezt magàtol is,és nem fog lerohanni!

2008. dec. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás, gyorsan költözzetek el. Persze a gyorsan az azt jelenti amit adódik a lehetőség. Egyébként nem tudsz mit csinálni.
2008. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak leírom hogy nálunk minn akadt fönn a saját anyám mikor meglett az első gyerekünk ,hozzá kell tennem hogy külön éltünk anyáméktól . Szerinte haza kellett volna költöznöm az első pár hétre mert akkor ő tudott volna segíteni(!),az első fürdetéshez neki lett volna joga (!!!)...mikor jöttek látogatni az mindig úgy zajlott hogy én rohangáltam meg kiszolgáltam őket (gyermekágyasan én főztem a kávét meg a kaját) hogy ő tudjon unokázni.Ha elkezdett sírni a fiam akkor meg odaadta hogy ő nem tud vele mi8t csinálni.Ha sírt a gyerek akkor szoptassam meg,tegyem tisztába és egyáltalán csináljak vele valamit(hozzáteszem a fiam szörnyen hasfájós volt és az első 6 hónapot végig üvöltötte).Na csak ennyi, ha te megteszel mindent úgy ahogy ő akarja akkor se leszel jó,tégy ahogy neked és a picinek jólesik,hidd el a dolgok ösztönösen jönnek egy anyából. Ja még azt le kell írnom , hogy a bátyámék ott éltek anyuékkal,meglett náluk a pici egyszerűen becsukták az ajtót és mi (még anyuéák is)voltak annyira tapintatosak hogy nem mentünk be.Furcsa nem ? Kitartást és jó babázást.
2008. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,tanácsokat.Igazatok van most kell helyretenni a dolgokat, mert késöbb nehezebb lesz!

Az elköltözés közeleg,mert az építkezés végén járunk,még 4-5 hónap!!Ezt már kibirom valahogy!!

Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget!!!!

38 hetes pocakos

2008. dec. 31. 13:42
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ezen egyelőre ne törd még a fejed. Lehet, hogy annyira fáradt leszel a szülés után, hogy örülsz, ha besegít egy kicsit az anyós. Mellesleg szerintem kegyetlenség valakitől olyasmit kérni, hogy pont az unokája megérkezésénél maradjon távol tőletek. Arra viszont a kezdektől fogva rávezethetitek, hogy mi az, amit mindenképp ti szeretnétek csinálni a babával (fürdetés, altatás stb.). Azt nem igazán értem, miért ne vehetné fel a babát. Nálunk már a kórházban a kezébe vehette mindegyik nagyszülő az összes unokát. Hatalmas élmény ez nekik, értelmetlen megfosztani őket tőle. Ráadásul mivel minket is ők neveltek fel, sokszor ügyesebben fogják meg a kicsit, mint mi, kizárt, hogy kárt tegyenek benne. Lehet, hogy egy banya az anyósod, de azért fele részben rajtad is múlik, milyen a kapcsolatotok. Ha így állsz hozzá, ne csodálkozz, ha te sem vagy a szíve csücske.
2008. dec. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

10:56-osnak.


"mond azt,hogy pihenésre,zavartalanságra van szükséged és kéred,ezt tartsa tiszteletben, amíg nem kéred a segítségét"


Már bocsánat, most a férj édesanyjáról beszélünk vagy a bejárónőről? Ne mindjárt csengetésre jöjjön a szobába, mint anno a cseléd?

2008. dec. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!