Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámat állandóan megveri...

Anyukámat állandóan megveri az élettársa nem lehet tőle megszabadulni mit tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Már megpróbáltam megveretni de senkiben nem lehet megbízni.mindenkinek csak a szája nagy! Kitől lehetne segítséget kérni? Ha hazaköltözik Anyu idejön a palija betöri az és hazaráncigálja,engem és a barátomat késsel kergetett! Egyszer ki lett hívva a rendőrség de nem csináltak semmit inkább nekünk lett belőle nagyobb problémánk mert még most is azt emlegeti hogy hogyan merészeltük kihívni! Ha berúg egyszerűen nem normális el borul az agya és üt vág akit talál!SEGÍTSETEK KÉRLEK!!
2009. jan. 1. 10:30
 1/2 anonim válasza:
75%

Pedig csak a rendőrség a megoldás, minden más nagyon rossz véget érhet! A probléma az szokott lenni, hogy a kiérkező rendőrség nem nagyon tud mit kezdeni a helyzettel, csak egy "tájkép csata után" jellegű szituációt lát, bizonyíték nincs, legtöbbször kár sem. Egy kisírt szem pedig nem utal bűncselekményre. A lehetséges kiút ha tetten tudják érni az elkövetőt, tehát még akkor kell hívni őket, amikor jó esély van rá, hogy a helyszínen egy örjöngő részeget találnak. Ha lehet, legyen ott egy kés az ujjlenyomataival is. Még szebb a dolog, ha pl. videofelvétel is előkerül. Ha személyi sérülés van, legyen róla gyorsan látlelet. És a rendőrséget is kicsit meg lehet gyorsítani azzal, ha a 112-nek nem azt mondod, h dörömbölnek az ajtón, hanem azt, h "vki késsel szurkálja Anyut".

És ezzel párhuzamosan mehet a jogos önvédelem is! Késsel támadót nyugodtan le lehet ütni, vagy szúrni is. A lőfegyver használata aránytalannak számít, de mint azt a kövelmúlt mutatja ("Kitti") még ez is megúszható. De én pl. szereznék magamnak gázsprét, sokkolót (taser), gázpisztolyt is...

2009. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A megveretéssel semmire sem mész, max. téged ítélnek el. Az ilyen alakokat szerintem is egyszerűen fel kellene akasztani, köztük a drága édesapámmal, aki szóról szóra így viselkedett anyámmal éveken át.

Ezt a helyzetet csak úgy lehet megoldani, ha anyukád úgy dönt, hogy nem bírja tovább, és kidobja az élettársát. Ez nem lesz egy egyszerű menet: nem írtad, kinek a tulajdonában áll a közös házuk, ahol élnek. Ott kell kezdeni az egészet, hogy anyukád vagy elköltözik végleg (ha nem az övé a lakás, ha az övé, már más stratégiát kell követni), vagy kipakolja az élettársát a lakásból. Ezt a legjobb rendőr (vagy mindenképpen hivatalos személy, aki jegyzőkönyvet tud felvenni) jelenlétében tenni, hogy a pasi ne lehessen agresszív. Ezután zárcsere, vagy ha anyukád költözik, a pasit NEM szabad beengedni az új lakásba semmilyen körülmények között! Tényleg semmilyen körülmények között, ez nagyon-nagyon fontos. Egy fél percre sem, és nem beszélhet anyukáddal, még más jelenlétében sem.

Ezután fogadjatok ügyvédet, indítsatok ellene pert. Ez a per lehet vagyonmegosztási ÉS büntető eljárás is. Anyukádnak tanúkat kell vinnie, hogy bizonyítsa az állandó verések megtörténtét. Ezek a tanúk lehettek ti is, szomszédok is, vagy bárki, aki hajlandó mellettetek tanúskodni. Adott esetben lehet indítványozni távoltartási végzést, de ezt nem igazán szokták alkalmazni. Hosszú és nehéz ügy áll előttetek, de légy erős: nem szabad feladni!

További segítségért forduljatok bizalommal pl. a NANE egyesülethez, ők segíteni fognak, akár jogi, akár gyakorlati dolgokról legyen szó.

Ehhez azonban az kell, hogy anyukád szívvel-lélekkel ki akarjon szakadni a mostani helyzetből. Ha anyukád a foyamatos bántalmazások ellenére is szereti még az élettársát (szerintem józan, felnőtt ember ilyenre nem képes, de láttam már rá példát), vagy folyamatosan új esélyt ad neki, akkor sajnos nem tudsz mit tenni. Az ő döntésén múlik minden: sajnos vannak a világban önsorsrontó emberek bőven (pl. az én anyám, aki egyik rossz döntésből szédül a másik rossz döntésbe), velük nem lehet mit kezdeni.

2009. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!