Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én most egy szar ember vagyok?

Én most egy szar ember vagyok?

Figyelt kérdés

Mert negyven éves férfiként a havi nettó 85ezres fizetésből nem tudok lakást venni és kifizetni egy albérletet. (igen, nem mindenki keres százezreket)

Egykor nekem is volt hitelre közös lakásom, amit a váláskor a bank elvit, mert sem én, sem a volt nejem nem tudta volna megtartani azt.

Azóta, egyedül, esélyem sincs arra, hogy a fizetésemből lakást vegyek.

Dühös vagyok, hogy a nők azért nem látnak bennem társat, mert elvárás, hogy ennyi idősen legyen saját lakásom, házam. (mert a férfinak legyen)

Dühös vagyok, mert lehetőségem sincs az önálló, külön életre, saját otthonra. Pedig nekem sem könnyű ismét szüleimmel együtt élni, főleg azután, hogy meg volt a saját otthonom.

De inkább lakom velük, mint egy lakótárssal.


2010. okt. 17. 11:47
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz ember... Sajnos manapság itt járunk: egyrészt az emberek többségének vagy hitelre van "saját" lakása (ami ugye nem is az övé, hanem a banké), vagy öröklés útján jutott hozzá. Nagyon kevés ember teheti meg manapság, hogy önerőből hitelmentes lakása legyen.


Azt gondolom, hogy aki nem érti meg azt, hogy a válás padlóra tett anyagilag, annak csak a pénzed kellene. Nem is kell az ilyen nőkkel foglalkozni. Vannak még normális nők a világon, akik nem csak a lakásra hajtanak.

2010. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
52%

Itt most mindenki biztat téged,játsza a szentfazekat közben a való életben meg mindenkinek fontos hogy legyen egzisztenciája.Gondolom korodbeli nőket keresel,egy 40 éves nő,esetleg ugyanigy válás után,gyerekekkel teljesen természetes,hogy egzisztenciával rendelkező férfit fog választani.És ez nem pénzéhesség,hanem mindenki az anyagi biztonságra IS törekszik ha párt választ.Ettől függetlenül több mint valoszinü,hogy tudsz társat találni magadnak,de nem kell másokat fikázni hogy csak a pénz kell nekik azért mert te elbasztál pár évet az életedből,és vitte a válás mindenedet. Forditott esetben,ha te lennél a nő kiváncis lennék a véleményedre.

Őszintén mondom,hogy 40 évesen nekem is fontos lenne,hogy ne a szüleinél lakjon az illető. Ez van,ez az én privát álláspontom bár tudom hogy ezért kövezést fogok kapni!

2010. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a te történeted érthető. Úgy értem, hogy ha meghallom, hogy valaki középkorúan is a szüleivel él, rögtön az ugrik be, hogy nincs benne se ambíció, se büszkeség, és tetszik neki, hogy ki van nyalva a segge. (Sok ilyet ismerek.) De te más vagy, és ha megismerkedsz valakivel, már az első randin szóba szokott kerülni, hogy ki merre lakik, akkor elmagyarázod, hogy mi a helyzet.
2010. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
51%

Nálam a férfi értékmérője nem az, hogy pillanatnyilag mije van.


Nem tartom értékes férfinak azt, aki pl örökölt házat, kocsit, vagyont, de igazából önerőből semmire nem képes.


Azt is megvetem, aki összelopta, összecsalta a vagyonát, de gyakorlatilag emberként nulla.


Számomra egy férfi attól nem "szar", attól férfias(természetesen a normál emberi értékeken felül), ha látom benne a képességet arra, hogy saját egzisztenciát teremtsen, ha látszik benne az erő, ha ambiciózus, ha céltudatos.


A férjem sok-sok évvel ez előtt friss diplomával, egy szál bőrönd ruhával, viszont rengeteg tervvel érkezett a házasságunkba. Ma már mind egzisztenciálisan, mind szakmailag elismert, sikeres férfi.

A jelenlegi társam szintén egy bőrönddel érkezett a válása után a kapcsolatunkba, de a múltja és a jelene is azt mutatja, meg van benne minden képesség arra, hogy újra egyenesbe hozza az életét, újra egzisztenciát teremtsen. Az emberi tulajdonságai és a szakmai múltja alkalmassá teszik őt a talpra állásra akkor is, ha esetleg a a jelenlegi jól fizető állását elveszítené, mert olyanok a képességei, hogy a jég hátán is megél.


Hogy őszinte legyek, én is megnéztem mindig a férfi "vagyonát", akivel közös életet terveztem, de ez a vagyon nem feltétlenül az aktuális pénztárcáját jelentette.


Neked magadnak kell eldönteni, mire vagy képes, mire vagy jó, de ha Te leértékeled magad, akkor ne a nőket hibáztasd, ha ők sem értékelnek sokra.

2010. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
9%
Most sajnáltatod magad? Egyébként attól, hogy van nyelvizsgád, nem biztos, hogy nyelveket is beszélsz...rengeteg embernek van papírja, amivel a seggét is kitörölheti, mert gyakorlatban meg sem tud mukkanni. No meg az sem mindegy milyen diplomád van.
2010. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
13.27-es, szívemből szóltál...
2010. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

14:09es, Ez sajnáltatás? Leírtam a tényeket!

Senki nem beszélt itt a nyelvvizsgáról, sem arról, hogy ki milyen szinten tud beszélni egy adott nyelvet. Csak azt a tényt írtam le, hogy tanulok egy nyelvet.

2010. okt. 17. 16:24
 28/35 A kérdező kommentje:

A fizetésről meg annyit, hogy egy vidéki Tesco, Interspar, Takko, Hervis…stb, helyeken is emberek dolgoznak és nem százezerét, hanem alatta.

Örülünk, hogy van munkánk, és ez nem függ a végzetségtől.

2010. okt. 17. 16:30
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Anynira szomorú látni, hogy ilyen rosszindulatú és irigy emberek vannak a világon...

A Kérdezőnek legalább vannak ambíciói, tesz azért, hogy javuljon a helyzete. Erre jön pár önjelölt okoskodó, és kijelenti, hogy "a nyelvvizsga nem azt jelenti, hogy beszélsz egy nyelvet", meg elkezdenek szentfazekazni, ha valaki nem a vagyonban méri az ember értékét. Ez az, ami igazán szomorú...

2010. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Vannak olyan nők akik a pénzre hajtanak valóban. De tudod nem várhatod el senkitől hogy 40 évesen még vállalja hogy a szüleidnél lakik veled és nincs semmi alapja az életének! Ez nem gonoszság, ezért nem a nőket kell utálni. Értem hogy sz*r a helyzeted de őket is meg lehetne érteni! Ez nem azt jelenti hogy pénzre hajtanak csak hogy normális életet akarnak!
2010. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!