Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő-felnőtt gyereke kapcsola...

Szülő-felnőtt gyereke kapcsolatban mi a normális, melyik lenne a helyes út és miért gondolkodnak erről ennyire eltérően az emberek?

Figyelt kérdés

A két véglet:

Látok olyan szülőket, akik bár egész életükben nem segítették, nem támogatták a gyerekeiket, most idős korukra természetesnek veszik, elvárják, hogy a felnőtt gyerekei akkor is segítsék őket anyagilag, ha esetleg nekik ez komoly anyagi teher, elvégre ők a szegény, beteg szülők, akiket segíteni kell. Ismerek olyan fiatalokat, kevésbé fiatalokat, akik sokkal lazábban, kényelmesebben éltek, élnek, mint a szüleik valaha is, mégis elvárják, elfogadják az idős, szegény szüleik anyagi támogatását, mert hát ők a gyerekek, nekik ez jár addig, amíg a szülők csak élnek.


2010. okt. 17. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
A kettő között.
2010. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Bármiylen emberi kapcsolatban egyformán kell adni és kapni.Tehát a gyereknek és a szülőnek is vannak kötelességei egymás felé,ha eszerint élnek akkor a szülő segiti a gyermekét mindenben,amig az rászorul.Ha már nem,akkor a gyerek nem várja el az anyagi segitséget.Úgyanigy ha tisztességben felnevelték a gyerekeket a szülök,a gyerek számára természetes kéne legyen,hogy segiti az idős,nyugdijas szüleit.Én igy teszek,pedig tőlem nem várnák el,nincs rá jogszabály,de igy érzem helyesnek és kötelességemnek érzem. Ha nem támogattak volna,alkoholisták lennének,vertek volna ésatöbbi és a többi nem hiszem ,hogy igy éreznék.
2010. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

szerintem ebből semelyik sem a normális.

Az lenne a normális hogyha az anya jól bánna a gyerekével (mindegy hogy szegények vagy gazdagok) és ha a gyerek felnő és jobb élete lesz mint a szüleinek akkor segít neki anyagilag ha meg a szülők a pénzesebbek akkor ők segítenek a gyereküktől és nem várják el hogy ami van kicsi, a gyerekének azt rá áldozza.

remélem érthetően fogalmaztam: S

2010. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Miért kellene támogatni egy szülőt. A gyerekek felnőttek, kirepültek a fészekből.Hagy éljék saját önálló életüket.

Nem tudom elképzelni, hogy van ilyen szülő mint akit említettél.Az más kérdés, ha a gyerek számít az örökségre, és a szülő nem tudja saját magára fordítani, amije van.

2010. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Az élet egy körforgás.

A szülő felneveli gyerekét.

A gyereke pedig támogatja őt időskorában, amennyiben szükséges.

Szerintem ez helyes.

2010. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves 19.19-es. Én több ilyen szülőt is ismerek. Az én párom pl 17 éves kora óta önálló keresettel rendelkezik, azóta teljesen önfenntartó, a szülei viszont folyamatosan támogatást várnak úgy, hogy örökségről szó sincs, mert folyamatosan adósságokat gyártanak, a párom viszont úgy érzi, igenis kötelessége támogatni őket, hiszen felnevelték.
2010. okt. 17. 19:38
 7/17 anonim ***** válasza:

Valószinű a párod szereti a szüleit, mert bármenyire próblémások a szülök képesek voltak szeretni, törödést adni a gyereknek.

Szerintem akkor lesz késöbb próbléma ha a szülő érzelmileg leszarta a gyerekét, ilyenkor csak az anyagi dolgok miatt tartanak kapcsolatott.

2010. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves 22.25-ön, sajnos én nem azt tapasztalom, hogy túl sok köze lenne a gyerek felelősségtudatának ahhoz, hogy mennyi törődést, szeretetet kapott anno otthon. Gyakran aki rengeteg figyelmet, támogatást, segítséget kapott, annak eszébe se jut, hogy viszonozza, mert egoista, önző felnőtt vált belőle, aki viszont már nagyon fiatalon bele lett dobva a mély vízbe, abba több felelősségtudat szorult.
2010. okt. 17. 22:53
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha a párod gazdag, semmi gond. Ha ő is nyomorog, inkább magán segíthetne.
2010. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Most azt mondod ha a tini gyerekedet kirakod otthonról felnötként támogatni fog :)

Amúgy a szülöi törödésnek igenis van köze ahhoz milyen felnött leszel ezt hivják nevelésnek ez a szülő dolga.

A gyerek felötként azért lesz önző mert abba nöt fel hogy egy törödést igénylő gyenge embernek nem kell segíteni.

2010. okt. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!